تغذیه

با فواید نوشیدن آب فراوان در محل کار بیشتر آشنا شوید (قسمت سوم)

در دو قسمتی به مشکلات کم آبی و تاثیر آن بر روی کارمندان و بهره‌وری آنان پرداختیم. همانطور که بیان شد، کم‌آبی خطرات بسیار زیادی دارد، ولی این نکته را فراموش نکنید که نوشیدن زیاد آب هم خطرات خودش را دارد. در ادامه این بحث، می‌خواهیم راهکار هایی را ارائه دهیم تا شما متوجه شوید که میزان نوشیدن آب کافیست و دیگر به آب نیازی ندارید. با ادامه مقاله فواید نوشیدن آب در محل کار با ما همراه باشید.

چگونه کارمندان می‌توانند مطمئن شوند که دیگر به آب نیاز ندارند؟

مصرف روزانه آب به‌ اندازه کافی نیازمند ایجاد یک عادت قوی در خود است. شما باید این‌قدر این کار را تمرین کنید تا در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت شود. برای اینکه مطمئن شوید که میزان مصرف آب موردنیاز بدن در حد کافی بوده، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

  • استفاده از اپلکیشن: اپلیکیشن‌های زیادی در این زمینه طراحی‌ شده‌اند تا شما را از میزان آب مصرف‌ شده آگاه سازند. با دانلود این نوع اپلیکیشن‌ها به‌راحتی می‌توانید باخبر شوید که وضعیت هیدراسون یا آب‌رسانی به بدن شما چه میزان است.
  • همیشه یک بطری آب با خود داشته باشید. اینکه شما همیشه یک بطری آب با خود داشته باشید هم یادآور می‌شود که باید آب بنوشید هم می‌تواند شما را از میزان مصرف آب آگاه سازد.
  • خوردن غذاهای آبدار. میوه ازجمله خوراکی‌های آب‌رسان هستند. همیشه سعی کنید به‌عنوان میان وعده میوه مصرف کنید. میوه‌ها ضمن خاصیت فراوان، دارای مقدار زیادی آب هستند. بعد از صرف ناهار، سعی کنید به‌جای خوردن نوشابه یا چای، آب مصرف کنید.
  • برای خود چالش تنظیم کنید. به‌عنوان مثال، در محل کار خود یک بطری حاوی دو لیتر آب قرار دهید و برای خود این چالش را ایجاد کنید که ظرف مدت ۸ ساعت باید این دو لیتر آب را مصرف کنید.
  • مصرف قهوه و چای خود را کاهش دهید. افراد عادت دارند که صبحانه چای یا قهوه میل کنند؛ اما این یک عادت غلط است. سعی کنید تا حد امکان مصرف چای یا قهوه را با آب جایگزین کنید.

همیشه سعی کنید هنگام کارکردن، آب فراوان بنوشید. این امر شامل افزایش انرژی، تمرکز و کاهش خستگی، کاهش وزن با رژیم غذایی سالم، سوزاندن سموم ناخواسته در بدن، بهبود رنگ پوست، حفظ هضم منظم، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش سردرد، جلوگیری از گرفتگی عضلات و بیشتر مهم‌تر از همه، شما را در یک وضعیت عالی قرار می‌دهد که فکرش را هم نخواهید کرد. هنگامی‌ که بدن شما به‌طور مطلوب عمل می‌کند، احساس خوبی خواهید داشت و بهتر عمل می‌کند. بنابراین فواید نوشیدن آب را جدی بگیرید و برای آن یک برنامه مرتب و منظم ایجاد کنید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن