تغذیه

با فواید نوشیدن آب فراوان در محل کار بیشتر آشنا شوید (قسمت اول)

ما زمانی که به‌سلامتی فکر می‌کنیم، ذهنمان به سمت ورزش کردن و خوردن غذای خوب می‌رود، درحالی‌ که بیشتر وقت خود را پشت رایانه و صندلی کار خود می‌گذرانیم اما خورن آب نیز بخشی از سلامتی ما را تامین میکند. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی فواید نوشیدن آب در محل کار بپردازیم.

ژاپنی‌ها رکورد بیشترین ساعت کاری مفید در هفته را دارند، آن‌ها به‌طور معمول، بین ۶۰ الی ۷۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. به همین دلیل، حدود ۱۰ هزار نفر، جان خود را براثر فشار و سختی کار از دست می‌دهند؛ بنابراین، اولین قدم در حفظ سلامتی، توجه ویژه به محل کار شماست. عوامل بسیاری در سلامتی و شادابی در محیط کار بستگی دارد که در این مقاله می‌خواهیم به کمبود آب که شایع‌ترین مشکلات سلامتی در محل کار است، بپردازیم.

کم‌ آبی؛ قاتل خاموش

همه ما می‌دانیم که باید روزانه مقداری آب مصرف کنیم. ۶۰ درصد از بدنمان و ۷۵ درصد از مغزمان از آب تشکیل‌ شده است.  وقتی‌ که شما به مدت بسیار طولانی روی صندلی می‌نشینید، احساس خستگی می‌کنید و فکر می‌کنید که مشکل خستگی شما با یک‌ قدم زدن ساده حل می‌شود؛ اما می‌توان احتمال داد که مشکل از کم‌ آبی است. در واقع مشکل اصلی کم‌ آبی این است که شما نمی‌توانید به‌درستی تشخیص بدهید که نیاز به آشامیدن آب دارید یا قدم زدن و استراحت کردن!!

فواید نوشیدن آب

چند سالیست که فواید نوشیدن آب مورد توجه بسیاری از پزشکان، بخصوص طب سنتی شده است. اگر بخواهیم از فواید نوشیدن آب بیشتر برایتان بگوییم باید بدانید که پوست بدن را سالم نگه می‌دارد؛ سموم بدن را کاهش می‌دهد؛ هضم را آسان‌تر می‌کند؛ انرژی تولیدشده را بهینه می‌کند. وجود آب کافی در بدن می‌تواند نمک و قندهای موجود در بدن را متعادل نگه دارد و از بروز مشکلات و بیماری‌های دیگر جلوگیری کند؛ بنابراین اگر احساس سردرد یا ضعف می‌کنید، در وحله اول به دنبال غذا و میان وعده نباشید، ابتدا مقداری آب بنوشید. البته فواید نوشیدن آب بسیار زیاد است و به همین چند مورد اندک ختم نمی‌شود.

چگونه کم‌ آبی بر فعالیت‌های ما اثر می‌گذارد؟

همه ما از فواید نوشین آب و تأثیر آن بر سلامت آن آگاه نیستیم. درنتیجه یادمان می‌رود که باید آب بیشتری بنوشیم و نوشیدن آب است که می‌تواند سلامت ما را تضمین کند. یک گزارش نشان داد که ۷۵ درصد مردمان آمریکایی، نوشیدن ۱۰ فنجان آب توصیه‌ شده از سوی مؤسسات پزشکی را نادیده می‌گیرند. در نتیجه می‌توان دریافت که بیشتر مردم آمریکایی با مسئله کمبود آب مواجه هستند. وقتی‌ که ما به بیماری‌هایی مثل سردرد، افزایش وزن، فشارخون بالا، عوارض کلیوی دچار می‌شویم، به فکر این نیستیم که شاید دچار کمبود آب هستیم و فوراً به سراغ مصرف داروهای شیمیایی می‌رویم.

کم‌ آبی می‌تواند روی دیگران نیز اثر بگذارد، به این صورت که وقتی شما به‌ وسیله کم‌آبی دچار سردرد می‌شوید، در محیط کار خود بسیار پرخاشگر می‌شوید و این مسئله باعث می‌شوید که همکاران شما به‌ طور غیرمستقیم رنج ببرند. یک تحقیقی که اخیراً منتشرشده است، نشان داده شد که با کاهش بهره‌وری کارکنان و بیرون رفتن کارکنان به علت بیماری مزمن، شرکت‌ها خسارات ۲٫۵ میلیارد دلاری را متحمل شدند که این خسارت مهلک می‌تواند تنها به وجود کم‌ آبی در کارمندان باشد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن