زیباییسلامت باش

نحوه صحیح ریمل زدن و انتخاب ریمل (قسمت اول)

آیا آرزو می‌کنید که ‌ای‌ کاش مژه‌های بلندتر و پرپشت‌تری داشتید؟ آیا نحوه استفاده از ریمل را به‌طور کامل نمی‌دانید؟ در این مقاله به شما چگونگی انتخاب و نحوه ریمل زدن را نشان خواهیم داد تا به مژه‌هایی که دوست دارید برسید.

انتخاب ریمل

  1. دوست دارید ریمل شما کدام کارایی را داشته باشد.

نگاهی به مژه‌های خود بیندازید و تصمیم بگیرید آن‌ها به چه نوع پیشرفتی نیاز دارند.

  • برای مژه‌های کم‌پشت، به دنبال ریمل حجم دهنده یا پرپشت کننده با برس منحنی و پرمو باشید. همچنین می‌توانید ترکیبی از فرمول ریمل و پرایمر را پیدا کنید که برای پرپشت کردن مژه‌ها عالی است.
  • برای مژه‌های کوتاه، به دنبال ریمل بلند کننده به همراه برس کوچک با موهای ضخیم باشید. دسته برس کوچک این امکان را می‌دهد که مطمئن شوید هر مژه را پوشش داده‌اید.
  • اگر دارای مژه‌هایی پر هستید و می‌خواهید بلند و برجسته باشند، می‌بایست به دنبال ریمل بلند کننده به همراه برس بلند با موهای مرتب برای جدا کردن مژه‌ها باشید.
  • اگر خواهان مژه‌هایی فر هستید، از ریمل به همراه برس خمیده استفاده کنید.
  • اگر خواهان چهره‌ای طبیعی هستید، به دنبال ریمل با برس لاستیکی که بین موهایش فاصله است باشید.
  • چنانچه رشد مژه‌هایتان کم است یا مژه‌هایتان صدمه‌دیده‌اند، ترکیبات ریمل را بررسی کنید. برخی ترکیبات به رشد مژه کمک می‌کنند.

بهتر است از هر ریمل تنها به مدت سه ماه استفاده کنید و قبل از جایگزین کردن آن، مارک‌ها و فرمول‌های مختلف را امتحان کنید تا ریمل خود را پیدا کنید. ریمل ضد آب نیز برای تمام‌ روز ماندگار است. بهتر است تنها برای مراسمات خاص از ریمل ضد آب استفاده کنید. پاک کردن ریمل ضد آب دشوار است و مژه‌ها را شکننده می‌کند.

انتخاب رنگ

رایج‌ترین رنگ مشکی است که ظاهر ضخیم و بلندی رابه مژه‌ها ارائه می‌دهد و می‌تواند چشم‌ها را برجسته کند. اگر مژه‌ها قرمز یا بلوند است هنگام ریمل زدن از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید. ریمل سبز مناسب چشم‌های آبی و ریمل ارغوانی مناسب چشم‌های سبز است.

استفاده از فر مژه

اگر مژه‌هایتان بلند و آویزان است، بهترین انتخاب استفاده از فر مژه می‌باشد. فر مژه مژه‌هایتان را بالا آورده و اجازه می‌دهد نور بیشتری به چشمان شما برسد و آنها بزرگ‌تر و روشن‌تر کند. اگر با مژه‌هایتان مشکل‌ دارید و جلوی دیدتان را گرفته، فر مژه ابزاری مهم است. به دنبال فر مژه با پد لاستیکی گرد باشید.

نحوه ریمل زدن مژه‌های بالایی

ابتدا آرایش صورت را کامل کرده و سپس ریمل بزنید. اگر قصد دارید از سایه چشم، خط چشم یا هر وسیله دیگری برای آرایش چشم استفاده کنید، قبل از ریمل زدن این کارها را انجام دهید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که هنگام اعمال محصولات دیگر اطراف چشم، ریمل شما پخش نخواهد شد. دیگر قسمت‌های آرایش، مانند رژ گونه، می‌تواند هر زمانی اعمال شود. بسیاری از افراد ابتدا آرایش کامل صورت را انجام داده و سپس از ریمل استفاده می‌کنند.

مژه‌هایتان را فر کنید. فر مژه را در قسمت انتهایی مژه‌های خود قرار داده و حدود ۱۰ ثانیه به‌ آرامی فشار دهید. سپس فر مژه را در قسمت میانی مژه خود قرار داده و مجدداً ۱۰ ثانیه نگه‌دارید. درنهایت، همین عمل را در نوک مژه‌های خود تکرار کنید. این کار باعث می‌شود مژه‌های شما یک انحنای طبیعی داشته باشند. اگر فر مژه ندارید یا می‌ترسید از آن استفاده کنید، از نوک انگشتانتان برای بالا بردن و فر کردن مژه‌ها استفاده کنید.

در عوض پمپاژ کردن ریمل به بالا و پایین، دسته برس را با عقب و جلو کردن در تیوپ بچرخانید. چرخاندن باعث می‌شود مایع ریمل به‌صورت یکنواخت روی برس پخش شود. بالا و پایین کردن دسته برس تنها هوا را وارد تیوپ می‌کند که باعث خشکی ریمل می‌شود.

ریمل اضافی را روی دستمال‌کاغذی یا درب تیوب بگیرید. ریمل اضافی موجب تجمع آن روی مژه‌ها می‌گردد.

به مژه‌های بالایی خود نگاه کنید. باید قادر باشید به‌طور کامل خود را در آینه ببینید. اگر می‌ترسید هنگام ریمل زدن، مژه‌های شما مدام تکان بخورند دهان خود را باز نگه‌دارید. هنگامی‌که دهان شما کاملاً باز باشد این امر مانع تکان خوردن مژه‌ها می‌شود.

دسته برس را در مقابل مژه‌ها گرفته و کمی عقب و جلو کنید. هنگام ریمل زدن، بیشتر ریمل را به ریشه مژه بزنید تا مژه‌ها بلندتر به نظر بیاید و مانع سنگین شدن نوک مژه شود.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن