پیشرفت شخصیپیشرفت کن

Mansplaining چیست؟ روش‌های متوقف کردن آن توسط زنان کدام است؟

Mansplaining در واقع زمانی است که یک مرد چیزی را به کسی (به ویژه برای یک زن) به شیوه مغرورانه  توضیح می‌دهد، با این فرض که او بیشتر از دیگران می‌داند. این موضوع برای زنان خسته کننده است و می‌تواند قدرت آن‌ها را تضعیف کند. زنان بیشتر و بیشتر در حال دستیابی به نقش‌هایی هستند که سزاوار آن هستند؛ همچنین آنها دارای میز و صندلی و جایگاه خاصی هستند، البته زنان مدام این موضوع را به مردان گوشزد می‌کنند. در اینجا چهار راه وجود دارد که می‌توانید مانع از Mansplaining شود.

قبل از جلسه، یک به یک با مردان صحبت کنید

اگر مردانی که قرار است در جلسه حضور داشته باشند را می‌شناسید، قبل از اینکه در یک گروه افراد جلسه قرار گیرید، از روابط خود برای تماس با آن‌ها استفاده کنید. در این زمان در مورد برخی از مباحثی که قرار است در جلسه بحث شود، صحبت کنید و نشان دهید در مورد موضوع مورد نظر درک و تسلط لازم را دارید. مردان را از علم و دانش خود مطلع کنید، به این صورت احتمال نادیده گرفتن شما و توضیح مفاهیمی را که قبلاً می‌دانستید، کمتر می‌شود.

کارت‌های کسب و کار خود را رو کنید

هنگامی که نیکلی لنداکیس، مدیر عامل شرکت Equinox، خود را در یک جلسه معرفی می‌کند، او همچنین کارت کسب و کار خود را در مقابل هر فردی که در جلسه حضور دارد قرار می‌دهد. مانند بسیاری از زنان، او به اشتباه جوان‌تر از خود به نظر می‌رسد. به اشتراک گذاری کارت کسب و کار او به مردان این اجازه را می‌دهد که نقش او را در کار بشناسند برای اینکه روشن شود که او به اندازه آن‌ها (اگر نه بیشتر) صلاحیت دارد. روشن کن که چه کسی هستی بعضی افراد برحسب فکری که در مورد شما دارند با شما رفتار می‌کنند. به مردان دلایل و شواهدی دهید که نشان دهد شما در سطح آن‌ها هستند و اینکه آن‌ها نباید اطلاعات خود را بر سر شما بریزند و به شما مسیر دهند.بهزی

گفتگو را تغییر دهید

اگر احساس می‌کنید که یک مرد در حال شروع Mansplaining است، شروع به صحبت کردن کنید. او را متوقف کنید (شما می‌توانید این کار را انجام دهید ؛مردان اغلب زنان را متوقف می‌کنند.) شما می‌توانید بگویید، “من در این مورد آگاه هستم. آیا شما در مورد … تجربه دارید؟ ” به جای نشستن و اجازه دادن به مردان که چیزهایی را که قبلاً می‌دانستید توضیح دهند، روشن کنید که چه چیزی را می‌دانید و به گفتگو ادامه دهید. مردان بیشتر به طور مستقیم ارتباط برقرار می‌کنند و پاسخ مستقیم می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا متوجه اشتباه خود شوند.

یک دوست داشته باشید که از شما حمایت کند

اگر دوست ندارید صحبت بقیه را قطع کنید یا کسی با وجود اینکه سخنش را قطع کرده‌اید به Mansplaining ادامه می‌دهد، یک دوست در اتاق داشته باشید که از شما حمایت کند. قبل از رفتن به جلسه، یک همکار که می‌دانید برای شما صحبت خواهد کرد شناسایی کنید. با این شخص صحبت کنید این شخص می‌تواند یک زن یا مرد باشد که ممکن است در سطح شما باشد یا یک نقش بالاتری داشته باشد. اگر کس خاصی که می‌دانید ممکن است Mansplaining کند در جلسه حضور دارد، اجازه دهید که طرفدار شما بداند، بنابراین می‌تواند برای مقابله با آن فرد آماده باشد.

مطالب مرتبط
منبع
forbes.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن