زیباییسلامت باش

درما رولر ؛ یک ماشین خراش دهنده پوست صورت (قسمت اول)

درما رولر دستگاهی است که از صدها سوزن بسیار ریز تشکیل‌ شده که استفاده از آن شاید به نظر دیوانگی باشد، اما این سوزن‌ها مزایای بسیار زیادی دارند. با ما همراه باشید تا درما رولر را بیشتر بشناسید.

بعضی از فایده‌های استفاده از میکرو سوزن‌ها عبارت‌اند از:

  • کاهش چین‌ و چروک‌ها
  • کاهش آثار جوش و بی‌رنگ کردن لکه‌ها
  • افزایش ضخامت پوست
  • جوان‌سازی صورت

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ، یک درمان مبتنی بر درما رولینگ یا کلاژن سازی است که در واقع یک ابزار آرایشی است که از صدها سوزن بسیار ریز تشکیل شده که با کشیدن دستگاه روی صورت به درون‌ پوست صورت فرو می‌روند. طی این فرآیند زخم‌های خیلی ریز روی پوست ایجاد می‌شود که موجب تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شوند. کلاژن یکی از فراوان‌ترین پروتئین‌های بدن انسان است که وظیفه‌اش نگه‌داشتن بافت‌هایی مثل پوست، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها در کنار هم است. این پروتئین ما را جوان و زیبا نگه می‌دارد. متأسفانه تولید این پروتئین بعد از ۲۰ سالگی، هرسال یک درصد کاهش می‌یابد؛ که بزرگ‌ترین عامل پیری پوست است.

بهترین سایز درما رولر چیست؟

این بستگی به هدف شما دارد. در اینجا جدولی خلاصه‌شده داریم که اندازه سوزن‌ها را بر اساس کاری که شما می‌خواهید روی پوستتان انجام دهید مشخص می‌کند.

مشکل پوستی طول سوزن (میلی‌متر)
جای جوش سطحی ۱ میلی‌متر
جای جوش عمیق ۱٫۵ میلی‌متر
منافذ بزرگ ۰٫۲۵-۰٫۵ میلی‌متر
لکه‌های پوستی ۰٫۲۵ -۰٫۵ میلی‌متر
بی‌رنگی پوست ۰٫۲ تا ۱ میلی‌متر (از کوچک‌ترین اندازه شروع کنید)
آسیب ناشی از نور خورشید یا پوست شل ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی‌متر (ترکیبی از هر دو، بهتر است)
کشیدگی پوست ۱٫۵-۲ میلی‌متر (از سوزن ۲ میلی‌متری برای مصارف خانگی خودداری کنید)
رنگ یا بافت پوست غیریکنواخت ۰٫۵ میلی‌متر
چین‌ و چروک ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی‌متر

 

چگونه از درما رولر استفاده کنیم؟

  • ضدعفونی کردن درمارولر: درما رولر خود را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد قرار دهید تا ضدعفونی شود.
  •  شستن صورت: صورت خود را با یک پاک‌کننده که PH متعادلی دارد کاملاً پاک کنید. اگر درما رولر شما سوزن‌هایی با طول بیش از ۰٫۵ میلی‌متر دارد، باید قبل از استفاده صورتتان را ایزوپروپیل ۷۰ درصد هم پاک‌کنید.
  • استفاده از کرم بی‌حس‌کننده در صورت لزوم: اگر تحمل درد ندارید می‌توانید از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید. در صورت استفاده از این کرم‌ها باید حتما قبل از شروع کار، صورتتان را از کرم پاک‌کنید.
  • درما رولینگ را شروع کنید:این تکنیک بسیار مهم است، پس کاملاً دقت کنید. صورتتان را به چند بخش تقسیم کنید تا کارتان راحت‌تر شود. برای نواحی دور چشم‌ها (کاسه چشم) نباید درمارولینگ انجام شود. رول کردن ۶ تا ۸ مرتبه، بسته به تحمل و حساسیت پوستتان و در یک جهت انجام دهید. بعد از هر بار حرکت، رولر را از روی پوست بردارید. این کار را تکرار کنید تا زمانی که کل ناحیه موردنظر را پوشش دهید. بعد از رول کردن در یک جهت برگردید و این کار را در جهت مخالف تکرار کنید.
مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن