تغذیهسلامت باش

فودمپ‌ها چه هستند؟ و رژیم غذایی با فودمپ پایین چگونه است؟ (قسمت اول)

مشکلات گوارش بسیار شایع هستند. چون موادی که ما می‌خوریم می‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی سیستم گوارشی ما داشته باشد. فودمپ‌ها کربوهیدرات‌های کوچکی هستند که در برخی مواد غذایی مثل گندم و لوبیا یافت می‌شوند و  ارتباط تنگاتنگی میان فودمپ‌ها و علائم گوارشی مثل گاز، نفخ، اسهال و یبوست وجود دارد.

فودمپ چیست؟ و چرا شما باید مراقبت باشید؟

فودمپ استاندارد تخمیر الیگو دی، مونو ساکارید و پلی یول‌ها هستند. در انسان‌ها، این کربوهیدرات‌های با زنجیره کوتاه در برخی از مردم قابل‌هضم نیستند. آن‌ها به انتهای روده، محل زندگی باکتری‌های روده می‌رسند.

سپس باکتری‌های روده، از این کربوهیدرات‌ها برای سوخت و تولید گاز هیدروژن استفاده می‌کنند. فودمپ همچنین مایع را به داخل روده کشیده که می‌تواند باعث اسهال شود. اگرچه فودمپ باعث حساسیت نمی‌شوند اما در میان افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر IBS بسیار معمول هستند. حدود ۱۴% از مردم در ایالات‌متحده دارای IBS هستند که اکثر آن‌ها تشخیص داده نشده است.

فودمپ‌های معمول عبارت‌اند از:

  • فروکتوز: قندهای ساده موجود در بسیاری از میوه‌ها و سبزی‌ها.
  • لاکتوز: کربوهیدرات موجود در محصولات لبنی مانند شیر.
  • فروکتان ها: در بسیاری از مواد غذایی، ازجمله غلات مانند گندم، تفاله حبوبات، چاودار و جو یافت می‌شوند.
  • گالاکتان ها: به مقدار زیاد در حبوبات وجود دارند.
  • پلی یولها: قند الکل نظیر زایلیتول، سوربیتول، مالتیتول و مانیتول. آن‌ها در برخی از میوه‌ها و سبزی‌ها یافت می‌شوند و اغلب به‌عنوان شیرین‌کننده استفاده می‌شوند.

این مطلب را نیز بخوانید: خام گیاهخواری چیست و رژیم غذایی آن چگونه است

هنگامی‌که ما فودمپ ها را می‌خوریم چه اتفاقی می‌افتد؟

نشاسته، کربوهیدرات بیشتر در رژیم غذایی، شامل زنجیره‌های بسیار طولانی از مولکول گلوکز است. با این‌ حال فودمپ‌ها معمولاً کربوهیدرات با زنجیره‌های کوتاه هستند. بدین معنی که آن‌ها تنها ۱، ۲ یا چند قند مرتبط باهم هستند. در بسیاری از افراد، بسیاری از این کربوهیدرات‌ها از طریق روده منتقل می‌شوند. هنگامی‌که به انتهای روده می‌رسند به‌ عنوان سوخت استفاده می‌شود و توسط باکتری‌های روده تخمیر می‌شوند؛ و این معمولاً چیز بدی نیست و در واقع الیاف رژیم غذایی برای تغذیه باکتری‌های روده، مزایایی را در پی‌دارند.

با این‌ حال، باکتری‌های میزبان، تمایل به تولید متان دارند درحالی‌که باکتری‌هایی که از فودمپ تغذیه می‌کند هیدروژن را تولید می‌کنند. هنگامی‌که آن‌ها گاز هیدروژن تولید می‌کنند این می‌تواند منجر به (گاز)، نفخ، کرامپ معده، درد و یبوست شود. بسیاری از این علائم با اتساع روده همراه است و می‌تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن شکم شود. فودمپ همچنین ازنظر اسموتیک فعال هستند به این معنی که آن‌ها می‌توانند آب را به داخل روده کشیده و به اسهال کمک کنند.

مزایای رژیم غذایی با فودمپ پایین در بیماران با سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS)

رژیم غذایی با فودمپ‌های پایین اغلب در بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) بررسی‌ شده است. این امر اختلال شایع گوارشی است که علائمی مانند گاز، نفخ، درد معده، اسهال و یبوست را در پی دارد. علت پدید آمدن IBS تعریف مشخصی ندارد و به‌ خوبی شناخته‌ شده است که آنچه مردم می‌خورند می‌تواند اثر قابل‌ توجهی داشته باشد. استرس نیز می‌تواند یکی از عوامل اصلی باشد.

بر اساس برخی از تحقیقات، حدود ۷۵٪ از بیماران IBS می‌تواند از یک رژیم غذایی با فودمپ پایین بهره‌مند شوند. در بسیاری از موارد، کاهش عمده‌ای در علائم و بهبود چشمگیر در کیفیت زندگی خود را تجربه می‌کنند. رژیم غذایی کم فودمپ نیز ممکن است برای سایر اختلالات عملکردی دستگاه گوارش (FGID) مفید باشد.

مطالب مرتبط
منبع
independent
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن