ارتباط خانوادگیخانه و خانواده

روش‌هایی ساده برای داشتن رابطه‌ی صمیمی با همسرتان

احتمالاً شما هم این حرف‌ها را شنیده‌اید که رابطه‌ی صمیمی خوب داشتن آسان نیست و برای ازدواج خوب و موفق باید تلاش زیادی بکنید. بسیاری از ازدواج‌ها و روابط بعد از ماه‌ عسل به پایان خود می‌رسند. اما با کمی خود آگاهی و توجه، زوج‌ها می‌توانند با تکنیک‌های مفید و کوچک برای حفظ و حتی تقویت رابطه و صمیمیت خود استفاده کنند.

همدلی

آیا همسر شما به مدت طولانی در دفتر و محل کارش هست؟ توجه داشته باشید همدلی و تأیید شدن توسط شخص دیگری، احساس بهبود روابط و رفاه را به همراه دارد، همسرانی که شریک زندگی خود را درک می‌کنند، به عنوان مثال بعد از خستگی از کار سعی می‌کنند برای او فضای آرامش بخشی ایجاد کنند، حمایت بیشتری را به وجود می‌آورند و باعث صمیمیت بیشتری می‌شوند.

رابطه جنسی

بر اساس یک مطالعه، زوج‌هایی که حداقل یک بار در هفته رابطه جنسی موفق را انجام می‌دهند، بیشترین رضایت را از خود نشان می‌دهند. اما این کار باید با رضایت طرفین باشد و مشکلی برای انجام آن نداشته باشند. و زوج‌هایی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی داشته‌اند رضایت زناشویی کمتری دارند. بنابراین برای شادی بیشتر با همسر خود و ایجاد یک رابطه صمیمی سعی کنید یک بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید.

صحبت کردن

مشاوران ازدواج به طور فزاینده‌ای نشان می‌دهند که چک کردن رابطه و صحبت در مورد آن و رفع کردن ضعف‌ها می‌توانند پیوند میان همسران را تقویت کنند و صمیمیت آنها را افزایش دهند. داشتن جلسات هفتگی، یکی برای بحث در مورد مسئولیت‌های خانواده و همچنین صحبت در مورد مسائل صمیمی‌تر، می‌تواند به طور شگفت‌انگیزی باعث تحکیم رابطه و افزایش اعتماد زوجین و صمیمیت آن‌ها شود.

دوری از موبایل

اگر شما دائماً به تلفن همراه خود نگاه می‌کنید و یا در دست خود نگه می‌دارید، و یا هنگامی که در حال صحبت با شریک خود هستید دائم موبایل خود را چک می‌کنید و نوتیفیکیشن‌ها خود را بررسی می‌کنید، همهٔ این موارد باعث می‌شود زمانی که با همسر خود هستید تمام تمرکز و حس و حال شما با او نباشد و رابطه تمام و کمال با هم نداشته باشید. در حقیقت، تنها ۳۲ درصد از پاسخ دهندگان که مدام تلفن در دست دارند و در واقع اعتیاد به موبایل داشتند، گفتند که از روابطشان راضی هستند.

ارسال متن احساسی و صمیمی

یک پیام متنی که احساسی باشد و در آن به ابراز علاقه به همسر خود می‌پردازید می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و سعی کنید در زمان مناسب این متن را ارسال کنید. طبق تحقیقات دانشگاه Drexel، کسانی که در روابط خود از این شیوه استفاده کرده‌اند رضایت جنسی بیشتری تجربه می‌کنند و رابطه‌ی صمیمی با هم داشتند.

یک شب با همسر خود بیرون قرار بگذارید

این ایده و پیشنهاد شاید کلاسیک باشد ولی بسیار مفید و کمک کننده هست. بر اساس بررسی ۲۰۱۲ از پروژه ملی ازدواج، شوهران و همسرانی که به این شکل قرار می‌گذاشتند و در واقع قرارهای عاشقانه با هم داشتند ۳٫۵ تا ۳٫۶ برابر خوشحال‌تر و رابطه‌ی صمیمی‌ با هم داشتند و حال و احساس بیشتری از کنار هم بودن داشتند.

خریدهایی رمانتیک

سعی کنید در زمان خرید چیزهایی بخرید که احساس خوبی به همسر شما می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهند همسرانی که در خرید به علایق و احساس همسر خود توجه می‌کنند روابط لذت بخش‌تر و محکم و پایدارتری دارند.

تشکر کردن

هنگامی که شریک زندگی شما یک رفتار خوب دارد از او با تمام وجود قدردانی کنید. اما در مورد چیزهای کوچک‌تر مانند شستن ظروف یا پرداخت صورتحساب چه؟ بله در مورد این موارد حتی خیلی کوچک هم با تمام احساس و وجود از او تشکر کنید. بر اساس یک مطالعه از دانشگاه گرجستان، تشکر کردن یک عنصر کلیدی برای بهبود ازدواج و داشتن رابطه‌ی صمیمی با همسرتان هست .

مطالب مرتبط
منبع
realsimple
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن