پیشرفت کنکارآفرینی
موضوعات داغ

راهکارهای خلق یک برند آنلاین که برای مشتری قابل‌ اعتماد است

قابل‌ اعتماد بودن برند آنلاین، مولفه‌ای ضروری برای کسب‌وکار شما است. مشتریان احتمالی نیاز دارند تا بتوانند به شرکتی که در حال تجارت با آن هستند، اعتماد کنند و این عامل، مزیت بزرگی برای شرکت‌ها در برابر همتایانشان خواهد بود. زمانی که در جستجوی یک سرویس‌دهنده خدماتی هستند، یک شرکت ممکن است با ده یا بیست کسب‌وکار آنلاین که همگی خدمت یا محصول مشابهی را عرضه می‌کنند، روبه‌رو شود.

اگر شرکت شما به‌عنوان یک برند قابل‌اعتماد بتواند این پیام را به دیگران، منتقل کند، احتمال اینکه توسط مشتریان احتمالی انتخاب شود، بالا می‌رود. گفته شده است، اگر یک مشتری از سوی یک شرکت، با تجربه بدی مواجه شود، در مورد آن با ۱۰ نفر صحبت خواهد کرد؛ ولی اگر تجربه خوبی داشته باشد، احتمالاً در موردش فقط با یک نفر صحبت کند. بدین منظور، در صوری که بتوانید شرکت خود را به‌عنوان یک برند قابل‌ اعتماد به دیگران معرفی کنید، می‌توانید از بازخوردهای منفی و درک بدِ مشتری دوری کنید.

در اینجا به ۸ مورد اشاره خواهیم داشت، که می‌توانید به کمک آن‌ها، کسب‌وکار آنلاین خود را قانونی و قابل‌اعتماد جلوه دهید:

از قالب‌های عمومی برای وب‌سایتتان استفاده نکنید

برای اینکه برندتان با دیگران تفاوت کند، باید منحصربه‌فرد باشید. زمانی که با شخصی ملاقات می‌کنیم، در سه ثانیه، او را از روی ظاهر قضاوت می‌کنیم. تصور کنید چنین فلسفه‌ای در زمان بازدید از وب‌سایت شما هم وجود داشته باشد.

اگر شما از یک قالب عمومی استفاده کنید، نشان‌دهنده کمبود ابتکار و تلاش شماست. توسعه یک سبک منحصربه‌فرد که فراموش‌نشدنی باشد، راهکار مناسبی برای حفظ نامتان در ذهن مشتری خواهد بود. نیازی نیست که وب‌سایت خود را پر از افزونه و ترفند کنید، باید طوری باشد که اطلاعات مفید و سودمند را به شیوه‌ای منحصربه‌فرد و کاربرپسند به مشتری ارائه کند.

ارائه اثبات اجتماعی از طریق توصیه‌ها

مردم به خودشان باور دارند. آن‌ها ممکن است به‌طور پیش‌فرض نسبت به کسب‌وکار شما احساس بی‌اعتمادی داشته باشند و این هم از روی یک سوگیری غیرمنصفانه باشد. اگر شما بتوانید بررسی‌های مشتری معتبری ارائه کنید که منتقل‌کننده قابلیت اعتماد برندتان و آمادگی فوق‌العاده محصول شما باشد، این مسئله موجب شک‌براندازی و اطمینان برای مشتری احتمالی می‌شود.

خلق یک منبع محتوایی مفید، غنی و ارزش‌محور

شما از مردم می‌خواهید تا محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند. این دلیل اصلی وب‌سایت داشتن شماست، به‌عنوان پنجره فروشگاهی برای کسب‌وکارتان. همچنین شما نیاز دارید تا نسبت به چیزی که در حال ارائه‌اش به مشتری هستید، درک کاملی داشته باشید، و این منحصر به محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنید نمی‌شود. به معنای فروش برند آنلاینتان نه به‌عنوان یک محصول، بلکه به‌عنوان یک برند است. مشتری را به سمت خود کشاندن وظیفه شماست و بایستی به آن‌ها دلایلی ارائه کنید تا آن‌ها باور کنند که شما برند قابل‌اعتمادی هستید. به آن‌ها این اطمینان را بدهید که خدماتی که ارائه می‌کنید، متمرکز بر نیازهای مشتری است و برایتان اهمیت دارند.

سم والتونسم والتون می‌گوید: فقط یک رئیس وجود دارد. مشتری. و او می‌تواند هرکسی را در شرکت از مدیرعامل گرفته تا کارمندانِ جزء، اخراج کند، و این کار را به‌سادگی با خرج کردن پولش در جای دیگر انجام می‌دهد.

تسهیل دسترسی خود برای مشتریان/مشتریان احتمالی

زمانی که یک مشتری تصمیم می‌گیرد تا از برند شما استفاده کند، آن‌ها باید در قالبی که دوستش دارند به شما دسترسی داشته باشند. اطلاعات تماس نیاز است که به‌وضوح نمایش داده شود و تعداد متفاوتی از رسانه‌ها برای برقراری ارتباط وجود داشته باشد. شما باید اطلاعات تماس تلفنی، اسکایپ، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و آدرس کسب‌وکار خود را ارائه کنید. علاوه بر تمامی این موارد، مطمئن شوید که چهارچوب زمانی واقعی برای ارتباط برقرار کردن در وب‌سایت شما وجود داشته باشد. اگر در یک محل ثابت حضور ندارید، تلفنتان را روی تلفن همراهتان منتقل کنید. اگر یک فرم تماس آنلاین روی سایت شما وجود دارد، مطمئن شوید که در زمان مناسب به آن‌ها پاسخ می‌دهید. اگر مشتریان احساس کنند، که کسب‌وکار آن‌ها برایتان اهمیتی ندارد که یک تماس تلفنی با آن‌ها بگیرید، کسب‌وکار خود را از دست می‌دهید.

به‌طور منظم وب‌سایت خود را به‌روزرسانی کنید

به‌روزرسانی منظم وب‌سایتتان برای بدون تغییر و قدیمی نماندن حیاتی است و این به احساسات برند شما مرتبط می‌شود. وب‌سایت خود را مملو از اطلاعات جدید کنید. برای مثال، اگر صنعت شما در اخبار به‌طور گسترده پوشش داده می‌شود، لینک‌ها یا بررسی‌هایی از این اخبار را در قالب یک بلاگ ارائه کنید. اگر یک محصول جدید ارائه می‌کنید، هرچه سریع‌تر آن را به وب‌سایت خود اضافه کنید. همیشه حواستان به سبک و سیاق ظاهری وب‌سایتتان باشد. خلق برند آنلاینی که امروزی و جذاب باشد و حس و حال کسب‌وکارتان را منتقل کند، مطمئن شوید که هیچ اطلاعات از مدافتاده‌ای در آن وجود ندارد و هر چیز بی‌ربطی را از آن خارج کنید.

اگر یک مشتری ببیند که شما سایتتان را مدتی است به‌روز نکرده‌اید، تأثیرگذاری پویایی بر او نخواهد گذاشت. خلق یک برند قابل‌اعتماد این را شامل می‌شود که مشتری احساس کند درباره کسب‌وکارشان اهمیت قائل می‌شوید.

فعال ماندن در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی، ابزار بازاریابی گسترده‌ای در دنیای کسب‌وکاری امروز است. تا آنجایی که می‌توانید در بسیاری از پلتفرم‌ها فعال باشید. مطمئن شوید که این رسانه‌ها نیز مانند وب‌سایتتان همواره به‌روز هستند. اگر یک مشتری احساس کند که شما در رسانه‌های اجتماعی حضور دارید، به برندسازی آنلاینتان کمک می‌کند. بسیاری از افراد در طول روز به دفعات از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و شما نیاز دارید خط سیر فکری و کاری مشتریانتان را دنبال کنید و متناسب با آن رفتار کنید.

شبکه اجتماعیبرای مثال، اگر شما کسب‌وکارتان افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال را هدف قرار داده است، ممکن است بیشتر فعالیت‌هایتان را برای در معرض دید قرار گرفتن در فیس‌بوک یا توییتر دنبال کنید. به‌عنوان یک بخش مازاد به رسانه‌های اجتماعی نگاه نکنید، آن را به‌عنوان بدنه اصلی ایجاد برند آنلاین‌تان ببینید.

بررسی‌ها و نقدهای موجود را به نمایش بگذارید و مشتریانتان را به ارسال این موارد تشویق کنید

به مشتریانتان نشان دهید که چه ‌کارهایی انجام داده‌اید و چه مشتریان راضی و خوشحالی دارید. بااین‌حال، ممکن است مردم به‌راحتی تصور کنند که این موارد، تقلبی و سرکاری است. توصیه می‌شود که راهکاری را برای مشتریان فراهم کنید تا بازخورد/توصیه‌شان درباره تجربیاتشان با محصول یا خدمت شما را بیان کنند.

این موجب می‌شود تا نسبت به اعتبار بررسی‌ها، نقدها یا توصیه‌های موجود در وب‌سایتتان مطمئن شوند. ارسال بررسی‌ها و نقدهای واقعی، همراه با اسم و موقعیت مکانی، یک عنصر اثربخش از اعتماد را ایجاد می‌کند. اجازه دهید تا آن‌ها مطالعات موردی کار شما را در صنعت بخوانند یا کارهایی که انجام داده‌اید را ببینند و در موردش نظر بدهند. طوری رفتار کنید تا آن‌ها احساس کنند که دیدگاه‌هایشان برای کسب‌وکارتان اهمیت دارد.

مخاطبینتان را در مرکز داستان‌های برند خود قرار دهید

مشتریان خواهان توجه شما هستند. آن‌ها می‌خواهند احساس کنند که شما واقعاً نسبت به آن‌ها و شغلشان به‌صورت انفرادی اهمیت قائل می‌شوید. شما نیاز دارید به خاطر بیاورید که مشتری، قلب کسب‌وکار شماست. مشتری نباشد، کسب‌وکاری نیست و درآمدی هم در کار نخواهد بود.

جف بیزوسجف بزوس می‌گوید: بهترین خدمات به مشتری این است که اگر نیازی نباشد تا مشتری شما را صدا بزند، نیازی ندارد که با شما صحبت کند. کارتان درست پیش می‌رود.

نتیجه‌گیری

به‌طور خلاصه، راهکارهای اثربخشی از پیاده‌سازی یک برند آنلاین قابل‌اعتماد وجود دارد. این پیشنهادها را دنبال کنید، تمرکز خود را روی محصول و جذابیتش بگذارید تا آن را به مشتری انتقال دهید. این ماهیتِ خلق یک برند آنلاین قابل‌اعتماد است.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن