پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

شکست نخوردن، نکاتی طلایی برای مسیر موفقیت

افراد در زندگی خود سعی می‌کنند از شکست خوردن اجتناب کنند، برخی از عادت‌ها در زندگی می‌تواند زمینه‌ساز شکست و مانع موفقیت شوند. در مطلب زیر تعدادی از عوامل در رسیدن به اهداف و موفقیت بیان شده است.

فکر کردن به تسلیم شدن

مهم‌ترین چیزی که می‌تواند شکست یا موفقیت شما را تضمین کند نگرش شماست. در زمانی که در شرایط سخت و نا امیدی هستید، مهم این است که روی نگرش و ذهنیت خود کار کنید. اگر شما قبل از چالش‌ها به موانع و عوامل شکست فکر کنید در زمان برخورد با آن‌ها به راحتی می‌توانید با آن‌ها مقابله کنید.

افسانه موفقیت فوری

افسانه موفقیت فوری باعث توهم خواستن توانستن و بدتر از آن خواستن داشتن است، می شود . مردم به افراد موفق نگاه می کنند و فرض می کنند که آنها در یک شب موفقیت را به دست آورده‌اند، اما در واقع کارهای خیلی سختی را انجام دادند و شکست‌های زیادی خوردند تا به این موفقیت رسیده‌اند. بیشتر ما هرگز مسیر را نمی‌بینم بلکه فقط مقصد را می‌بینیم و عاشق این ایده می‌شویم که نیازی به تلاش کردن برای موفقیت نیست.
بدانید که این یک افسانه هست. از این نکته نترسید و بدانید که معجزه و خوشبختی واقعی در مسیر موفقیت اتفاق می افتد و دستاورد شما را شیرین‌تر می‌کند.

نیاز به مسیر جدید برای موفقیت

مردم خود را به صورت ناعادلانه قضاوت می‌کنند و با خود می‌گویند اگر در یک مسیر شکست خوردند نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند برسند. به سادگی می‌توانید با تلاش در روش و رویکرد دیگر آن را حل کنید.
مردم اغلب به هدف اصلی متمرکز شده‌اند و معتقدند که فقط یک یا دو راه وجود دارد. در حقیقت ممکن است صد‌ها راه دیگر وجود داشته باشد که ذهن آن‌ها در مورد آن فکر نکرده باشند.

چه می‌شود اگر؟

این احساس افسوس می‌تواند به شما ضربه سختی وارد کند. چه می شود اگر من با آن درگیر شوم؟ من می توانستم به چیزی که می‌خواهم برسم. اگر تسلیم نشوم زندگی من چطور خواهد بود؟
در حالی که پشیمانی یکی از چیزهایی است که نباید وقت خود را هدر دهید، قبل از اینکه رویای خود را ترک کنید تصور کنید که زندگی شما چگونه می‌تواند تغییر کند و بعد از دو یا پنج سال چگونه خواهد بود.

تسلیم شدن دقیقا قبل از موفقیت

در بسیاری از موارد که افراد تسلیم می‌شوند دقیقا یک گام تا موفقیت فاصله دارند. مهم‌ترین و سخت‌ترین قسمت در موفقیت یک شخص همین نقطه هست. به این لحظه به عنوان یک امتحان که باعث رسیدن شما به آن چیزی که می‌خواهید هست، فکر کنید.

الگوهای تفکر بدون تغییر مساوی شکست

آیا تفکر شما در مورد خودتان این است که به‌راحتی در همه موارد تسلیم می‌شوید؟ به طور پیش فرض، الگوهای تفکر و نگرش شما در مورد خودتان در طول زندگی برای همیشه نقش بازی خواهند کرد. اگر شما آن‌ها را شناسایی نمی‌کنید و تغییر نمی‌دهید دوباره باعث شکست شما خواهند شد. شاید با خود بگویید که من یک سال دیگر موفق خواهم شد ولی این یک توهم است، زیرا شما احتمالا دقیقا همان الگوی تفکر را تکرار خواهید کرد.
مهم است که با خودتان رو راست باشید و تشخیص دهید که چرا تمایل به تسلیم شدن دارید. این ممکن است ناراحت کننده و سخت باشد و ممکن است در انجام این کار مقاومت کنید. اما هنگامی که روی باورهای محدود کننده خودتان کار می کنید، می توانید به سرعت از دست آن‌ها رها شوید.

مبارزه برابر با شکست نیست

مبارزه کردن به باور توده‌ای از افراد مسأله‌ی شرم‌آوری است. این به نوعی یک نمایش منفی از شخصیت اصلی ما و توانایی حرکت در سراسر جهان است. هرگز به سختی در مورد شکست فکر نکنید. در حقیقت، شکست را از واژگان خود بیرون بیاورید. هر فکری که دیگران در مورد شکست دارند را متوقف کنید و باور داشته باشید که شما لایق حرکت کردن هستید و می توانید موفق باشید.در واقع مبارزه باعث می‌شود پخته شویم و رشد کنیم . در واقع تمام چیزی که شخصیت ما را قوی می‌کند مبارزه، شکست خوردن و اشتباه کردن است.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن