زیباییسلامت باش

عینک و نکاتی برای داشتن آرایش مناسب با آن

آرایش همراه با عینک درصورتی‌که در آرایش کردن، خیلی حرفه‌ای نباشید، می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد. با وجود چشم‌هایتان پشت عینک، آرایش نکردن چشم‌هایتان بهترین بهانه به نظر می‌رسد.

اما برای کسانی که با داشتن آرایش عینک می‌زنند، ممکن است با موانعی مواجه شوند که آرایش چشم با عینک‌هایشان سازگار نیست. آیا میدانید که می‌توان جلوی این مشکل را گرفت؟ راه‌های مناسبی برای جلوگیری از بروز این اشتباهات وجود دارد تا از آرایش کردن چشمان‌تان و عینک زدن، به‌طور هم‌زمان لذت ببرید. به‌وسیله نکات و حقه‌های زیر، می‌توانید از اشتباهات ناشی از آرایش کردن همراه با عینک زدن خودداری کنید:

۱٫ پوست

قبل ازینکه هیچ‌گونه آرایشی روی صورت خود انجام دهید – مطمئن شوید که پوست شما کاملاً پاک و مرطوب شده است. برای نرم شدن پوست، هرگز محوکننده‌ها و کرم پودرهای سبک‌وزن را فراموش نکنید.

۲٫ سایه‌های چشم

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید همراه با زدن عینک چشمانی سایه زده‌شده داشته باشید، چون تصویر چشم بادمجانی خواهد شد و این هم به دلیل سایه‌هایی است که عینک در ناحیه چشم ایجاد می‌کند. به‌هرحال شما نیاز دارید که چشم‌هایتان را هایلایت کنید. بنابراین با به‌کارگیری سایه چشم تلاش کنید تا سایه نازک‌تری را همراه با هایلایت کردن و ترکیب کردن مناسب برای دستیابی به جذابیت بیشتر داشته باشید.

۳٫ خط چشم‌ها

یک اجبار است! چون ما دوست داریم چشم‌ها را برجسته جلوه دهیم و آن را با فریم عینک شما ترکیب نکنیم. از خط چشمی که با فریم‌های‌تان هماهنگی دارند، خودداری کنید، برای انجام این کار می‌بایست از سایه‌های خط چشمی استفاده کنید که حداقل یک یا دو سایه‌ روشن‌تر از فریم‌هایتان باشند. حقه دیگر نیز خط چشم نامرئی بین مژه‌ها برای چشمان‌تان است.

۴٫ ابروها

چه عینک بگذارید، چه نگذارید، هیچ‌وقت آرایش کردن ابروهایتان را فراموش نکنید. ابروهایتان را برای داشتن شکل مناسب بند نیندازید – هرگز روی یک ابرو عمل بند انداختن را بیش از حد تکرار نکنید، چون این کار سن شما را بیشتر نشان خواهد داد.

۵٫ فر کردن مژه‌ها

فر کردن مژه‌های‌تان موجب می‌شود تا چشمان شما برجسته جلوه کنند!

۶٫ ریمل

ما می‌خواهیم از داشتن چشمان بادمجانی خودداری کنیم و تا آنجایی که ممکن است، ظاهری نازک داشته باشیم. هرگز ریمل زدن‌تان را بیش از حد تکرار نکنید، و این کار را برای مژه‌های پایینی انجام ندهید. اما اگر شما نمی‌توانید از خیر انجام این کار بگذرید، این کار را با استفاده از یک ریمل تمیز انجام دهید.

۷٫ محوکننده

زیر چشمان‌تان را محو کنید! برای مبارزه با این مورد، محوکننده‌ای را انتخاب کنید که خیلی سنگین نباشد.

۸٫ فریم‌های عینک

در اینجا، موارد مخالف هم هیچ جذابیتی ندارند! درصورتی‌که از یک فریم نازک استفاده می‌کنید، برای فریم و خط چشم، قوانین مشابهی برقرار است.

مطالب مرتبط
منبع
makeuptutorials
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن