پیشرفت شخصیپیشرفت کن

کاربردی ترین اپلیکیشن های مدیریت زمان و کارها

اگر تا کنون از اپلیکیشن های مدیریت زمان استفاده نکرده‌اید، مطمئناً یک فرصت را از دست داده‌اید. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند کمک فراوانی به ما برای مدیریت و زمانبندی کارهای روزانه ما کنند. ما فهرستی از بهترین برنامه‌های مدیریت زمان را که می‌تواند به چالش‌های مدیریت زمان شما کمک کند، جمع‌آوری کرده‌ایم.

اپلیکیشن های مدیریت زمان |آیا از زمان خود عاقلانه استفاده می‌کنید؟

Rescue Time: اگر تردید دارید که از وقت خود را به‌درستی استفاده می‌کنید، این برنامه به شما گزارش‌های هفتگی ارسال می‌کند تا نشان دهد چه چیزهایی زمان شما را تلف می‌کند. شما از کشف اینکه چقدر زمان‌تان هدر می‌رود شوکه می‌شوید.

Remember The Milk: اگر شما در تلاش برای مدیریت زمان و وظایف‌تان هستید، و با بسیاری از دستگاه‌های مختلف کار می‌کنید، این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های مدیریت زمان برای شما است. یک ابزار رایگان عالی است که با تلفن همراه، رایانه، Gmail، Outlook و غیره سازگار است. به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی کارهای‌تان را مدیریت کرده و آن‌ها را یادآوری کنید؛ هر کجا که هستید.

به انگیزه اضافی برای تکمیل وظایف نیاز دارید؟

Focus booster: این برنامه بر مبنای اصول تکنیک Pomodoro است و افرادی را که در وظایفشان غرق شده‌اند و احساس خستگی می‌کنند را هدف قرار می‌دهد. این برنامه طراحی شده است تا تمرکز آن‌ها را افزایش داده و اضطراب‌هایی را که ممکن است با فشارهای کمبود وقت ایجادشده باشد را حذف کند.

میزان زمان صرف شده در پروژه‌ها را پیگیری کنید

Toggl: این یک جایگزین عالی برای صفحات زمان است، اگر شما زمان زیادی را صرف پروژه‌های مختلف می‌کنید. مدیریت زمان مؤثر با روشن شدن اینکه دقیقاً چقدر وقت صرف پروژه‌ها و وظایف خود می‌کنید، و سپس آنالیز می‌کنید تا بتوانید آن‌ها را به‌طور مؤثر مدیریت کنید، شروع می‌شود.

تلاش برای ارسال فایل‌های بزرگ

Dropbox: اپلیکیشن های مدیریت زمان زیادی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد فایل‌هایی را از رایانه خود به دستگاه‌های دیگر منتقل کنید، اما این برنامه رایگان است و استفاده از آن راحت‌تر از بقیه برنامه‌ها است. با استفاده از این برنامه، شما حتی می‌توانید به فایل‌های مهم دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

یک خانه آنلاین برای تمام یادداشت‌های خود

Evernote: این برنامه یک ابزار بهره‌وری آزاد است که به شما امکان می‌دهد تمام ایده‌ها، افکار و تصاویر خود را از طریق روش‌های مختلف (به‌عنوان‌مثال با صدا، یادداشت یا عکس) ضبط کنید. شما حتی می‌توانید جلسات، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و ایده‌های خود را ضبط کنید، لیست‌ها، ضمیمه‌های صوتی و یا متن اضافه کنید و فایل‌های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. شما همچنین می‌توانید Remember The Milk را با Evernote همگام‌سازی کنید تا زمان خود را بهینه سازی کنید.

از نقشه ذهنی برای تمرکز بر وظایف استفاده کنید

Mind42: نقشه‌برداری ذهنی یک روش بهره‌وری عالی است و این برنامه بهترین برنامه رایگان ذهنی در حال حاضر در دسترس است. این برنامه به شما کمک می‌کند تا با تمرکز افکار خود بیشتر سازمان‌دهی شده باشید – درنتیجه آنچه باید انجام شود، واضح و روشن می‌شود.

پشتیبان گیری و همگام‌سازی فایل‌های خود بدون زحمت

SyncBackFree: این نرم‌افزار شما را قادر می‌سازد فایل‌های خود را به‌راحتی پشتیبان گیری، بازیابی و همگام‌سازی کند. این نه‌تنها موجب صرفه‌جویی در وقت شما در حال حاضر می‌شود، بلکه در آینده نیز خواهد بود. اگر قبلاً هرگز فایل‌های خود را پشتیبانی نکردید، باید قطعاً به این ابزار محوری توجه کنید.

لیست کارهای خود را به‌طور مؤثر مدیریت کنید

(MyLifeOrganized (MLO: اگر مدیریت تمام وظایف شما برای‌تان سخت است این برنامه را برای مدیریت لیست کارها و سازمان‌دهی اهداف خود، بررسی کنید. این سیستم مدیریت کارها به شما کمک می‌کند تا بر روی آنچه می‌خواهید تمرکز کنید هدف‌گذاری کند تا به آن هدف برسید. این برنامه به‌طور خودکار فهرست کارهایی که باید انجام شود را با اولویت‌هایی که باید توجه فوری به آن‌ها شود، ایجاد می‌کند به‌ طوری‌ که می‌توانید پیشرفت خود را با این روش‌ها پیگیری کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: ۲۰ راهکار سازنده برای مدیریت زمان

آیا زمان زیادی صرف به یادآوردن رمز ورود خود می‌کنید؟

Universal Password Manager: این برنامه اجازه می‌دهد تا تمام کلمات عبور خود را در یک پایگاه داده رمزگذاری شده و محافظت‌شده توسط یک رمز عبور، نگهداری کنید. این برنامه از اتلاف زمان شما هنگامی‌که گذرواژه‌های‌تان را فراموش می‌کنید و نیاز به بازیابی آن‌ها دارید، جلوگیری می‌کند. همچنین اجازه می‌دهد برای حفظ امنیت از گذرواژه‌های مختلف استفاده کنید.

چشم‌هایت را روی توپ نگه‌دار

Pocket: هنگامی‌ که شما در حال مرور وب هستید، ممکن است با دیدن وب‌سایت‌های جذاب و جالب از کارتان غافل شوید. از این ابزار برای ذخیره کردن صفحات موردنظرتان استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید و بعداً آن‌ها را بخوانید و از کار اصلی خود بازنمانید.

آیا دامنه تمرکز و دقت شما نیاز به تقویت شدن دارد؟

Focus@Will: این برنامه یکی از برنامه‌های مدیریت زمان شگفت‌انگیز است که موسیقی را با علوم اعصاب برای افزایش بهره‌وری ترکیب کرده است. بر اساس آزمایش‌ها، امکان افزایش دامنه تمرکز تا ۴۰۰٪ وجود دارد! که برای کسانی که در هنگام مطالعه، کار یا خواندن تمرکز ندارند، ایده‌ال است.

با کامپیوتر خود به نحوی دقیق‌تر کارکنید

Launchy: این ابزار کوچک و ساده به شما امکان می‌دهد اسناد، پرونده‌های پروژه، پوشه‌ها و بوک مارک‌های خود را تنها با چند کلیک ساده راه‌اندازی کنید. این باعث می‌شود که زندگی بسیار ساده‌تر باشد زیرا شما نیازی به رفتن از طریق منوی شروع برای دسترسی به آنچه می‌خواهید ندارید.

تمرکز خود را با رشد یک جنگل افزایش دهید!

Forest: این برنامه منحصربه‌فرد و سرگرم‌کننده به شما کمک می‌کند با متمرکز و پیگیر باشید. ساده است: هر زمان که بخواهید تمرکز کنید، یک درخت مجازی بکار ببرید. اگر متمرکز شوید، درخت رشد خواهد کرد. اگر تمرکز را از دست بدهید، درخت از بین می‌رود. همان‌طور که از نام برنامه مشخص است، می‌توانید چندین درخت را برای ایجاد یک جنگل مجازی رشد دهید!

جستجو برای روش بصری برای ردیابی وظایف خود؟

Trello: این یکی از برنامه‌های مدیریت زمان فوق‌العاده محبوب است که شما ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. این برنامه به شما اجازه می‌دهد برای وظایفی که نیاز به تکمیل آن دارید کارت ایجاد کنید. هر کارت در برد Trello حرکت می‌کند (که به‌طورمعمول به ستون‌های برای انجام، در حال انجام و تکمیل‌شده تقسیم می‌شود) مانند شروع، در حال کار و تکمیل کار است.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack.org
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن