پیشرفت شخصیپیشرفت کن

بر ترس خود غلبه کنید تا انرژی مورد نیاز برای موفقیت در زندگی را به دست آورید

برای رسیدن به موفقیت راهکارهای مختلفی وجود دارد، یکی از راهکار مهم برای کسب موفقیت داشتن انرژی درونی و حس خوب در وجود خودمان است؛ که برخی موارد مانند مصیبت‌های وارد شده برای دوستمان، فشارهای همکاران تجاری و یا دیگر عوامل باعث می‌شود فکر کنیم در روابط خود آزادی که انتظارش را داشتیم نداریم و انرژی خود را برای ادامه مسیر زندگی از دست داده‌ایم. در این مقاله یک راهکار عالی برای حل پیچیدگی‌های ارتباطی بیان شده است تا به شما کمک کند انرژی خود را برای دیگر مراحل زندگی ذخیره کنید.

درخواست شخصی شما چه چیزی را به ارمغال می آورد

اگر شما به خوبی فکر کنید متوجه خواهید شد زندگی مجموعه از درخواست‌ها و مکالمات است، انتخاب شغل، دوست، ازدواج و غیره همه از جمله مواردی هستند که وقوع آنها از پرسش یک سؤال رخ می‌دهد. چشم انداز مهم این است که چگونه‌ این درخواست‌ها را انجام دهیم و چگونه آن را برای رسیدن به موفقیت نهایی مدیرت کنیم. بسیار طبیعی است که هنگام تقاضای خواسته خود بر روی نتیجه نهایی تمرکز می‌کنیم اما به وضوح اعتقادات پشت درخواست را پنهان می‌کنیم، علاوه بر این باید طرف مقابل را برای جواب آره یا نه آزاد قرار دهیم. توجه داشته باشید اگر از کسی درخواستی دارید، او به درخواست شما پاسخ می‌گوید، نه خود شما. مثلاً اگر جواب فرد مورد نظر به درخواست شما منفی است او به درخواست شما جواب منفی داده نه خود شما بنابراین باید برای رسیدن به نتیجه دلخواه تغییراتی را ایجاد نمایید تا با درخواست مثبت مواجه شوید.

بازخورد شخصی با اتفاقات

یکی از حقایق زندگی این است که شما با بازخوردهای ناخواسته مواجه خواهید شد، با این وجود حقیقت ممکن است با بازخوردی که شما دریافت می‌کنید کاملاً متفاوت باشد. گاهی ممکن است با بازخوردی مواجه شوید که به شما القا کند که شما به اندازه کافی خوب نیستید، مسلماً دریافت چنین بازخوردی می‌تواند منجر به ناراحتی و عصبی شدن شما شود. در بسیاری موارد مواجه شدن با چنین بازخوردهای می‌تواند منجر به توقف فرد شده و او را از مسیر حرکت بازدارد.

نکته جالب در مورد افراد موفق این است که این افراد هنگام مواجه شدن با بازخوردهای ناراحت کننده، به جای توقف خود تلاش می‌کنند تا این بازخوردها را به شکل مثبت تغییر دهند و از بازخوردهای که با واقعیت هماهنگی ندارند دوری می‌کنند به گونه‌ای که اصلاً چنین موضوعی را نشنیده‌اند. همچنین افرادی که به عنوان رهبران موفق شناخته شده‌اند کسانی هستند که به بازخوردها توجه ویژه‌ای دارند، زیرا زمانی که کسی رهبری و مسئولیتی را به عهده می‌گیرد، مسئول تمام اتقافهای رخ داده پیرامون موضوع است، بنابراین رهبران بیش از هر کس دیگری باید به بازخوردها توجه داشته باشند زیرا ادامه رهبری آنها مشروط به کسب بازخورد مناسب از اطرافیان است.

گوش دادن به قضاوت‌ها

اگر به خوبی فکر کنید که چقدر از زندگی خود را صرف قضاوت دیگران کرده‌اید، متوجه خواهید شد که تا کنون یک زندگی واقعی نداشته‌اید، متأسفانه این که مدام در زندگی خود منتظر قضاوت دیگران و نگران گفته‌های آنها نسبت به خود باشید نشان دهنده نداشتن بلوغ فکری است. توجه داشته باشید تنها راه تغییر در زندگی و رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود از طریق عمل است، اما توجه به قضاوت دیگران مانع از ایجاد تغییر درونی شما می‌شود.

رها کردن همین ترس از نوع نگاه مردم و قضاوت کردن شما پیش شرط لازم برای ایجاد تغییرات است، بهترین کار برای ارتقای خود ایجاد روابط جدید بر اساس رهایی از قضاوت‌ها است، اگر مسئولیتی به شما داده می‌شود، آن را به خوبی قبول کنید و تمام تلاش و تمرکز خود را برای موفقیت و رسیدن به هدف نهایی قرار دهید، در این راه از افراد متخصص مشورت بگیرید و تا رسیدن به نتیجه نهایی نسبت به تمام قضاوت‌های بی‌پایه و اساس افراد دوری کنید تا به نتایج مثبت آن برسید.

انرژی درونی

زندگی بدون لحظات چالش برانگیز، یک زندگی کامل نخواهد بود، اغلب ما انسان‌ها بیشترین توانایی‌ها و اطلاعات مناسب در مورد خود را هنگام مواجه شدن با چالش‌ها می‌شناسیم، بنابراین نحوه برخورد ما با چالش‌های پیش رو و عملکرد ما تأثیر بسیاری در کشف خود و توانایی‌ها و رسیدن به موفقیت ما دارد. یکی از مواردی که باعث می‌شود هنگام برخورد با چالش‌ها به شکل مؤثر عمل کنیم، داشتن انرژی درونی، برای مقابله و تلاش بیشتر در برابر چالش‌ها است. با نکات گفته شده در بالا می‌توان به جای نگرانی از شرایطی که در آن قرار دارید انرژی خود را بالاتر ببرید تا به راحتی از مشکلات عبور کنید و به موفقیت نهایی برسید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن