پیشرفت شخصیپیشرفت کن

سه ویژگی بد که برای مدیریت بهتر مجموعه خود باید آنها را کنار بگذارید

شما، تلاش خود را انجام داده‌اید، یکی‌ یکی از پله‌های نردبان ترقی بالا رفته، شرکت خود را بزرگ و بزرگ‌تر کرده‌اید تا امروز مدیرعامل یکی از شرکت‌های موفق باشید، اما توجه داشته باشید برای داشتن مدیریت بهتر در شرکت و بقا در دنیای پررقابت کسب و کار باید بیش از گذشته تلاش کنید.اگر نتوانید مدام نتایج بهتری را در شرکت خود داشته باشید، به سرعت سقوط خواهید کرد. دقت کنید همیشه فاکتورهای خارجی تعیین کننده‌ موفقیت در کسب و کار نیستند، برای موفقیت باید مدیریت و رهبری خوبی ارائه دهید، یک رهبر موفق همواره بر کار کارمندان خود به خوبی نظارت دارد، تفاوت‌ها را در کارمندان خود مشاهده نموده و تلاش می‌کند تا روحیه کارکنان خود را ارتقا دهد، در این صورت اگر شما در مدیریت خود با کاستی همراه باشید و به کارمندان خود بیش از حد فشار بیاورید ممکن است نتیجه عکس آنچه می‌خواهید را کسب کنید. در زیر ویژگی‌هایی که هر مدیر موفق برای کسب موفقیت باید بر آن‌ها غلبه کند بیان شده است.

۱- غلبه بر غرور خود

هنگامی که به مدیریت می‌رسید یا قبل از آن ممکن است فکر کنید در جایگاهی قرار گرفته‌اید که دیگر نیازی نیست به دانش خود بیافزاید یا برای رشد خود تلاشی انجام دهید، در صورتی که این موضوع یک تصور نادرست است و بزرگترین اشتباه شما می‌تواند جمع کردن افرادی در اطرافتان برای “چشم آقا” گفتن باشد.

بنابر گفته‌ بریان دی.ایوانس: “هیچ چیز اشتباه‌تر از به دست آوردن، دستاوردهای خود شما نیست”

به عبارت دیگر باید گفت امروزه تغییرات در صنعت بر اساس نظرات دیگران صورت می‌گیرد، بنابراین هر مدیر موفقی می‌داند برای ادامه مسیر باید یک اتاق فکر همراه با چند نفر هوشمند در کنار خود داشته باشد تا بتواند به موفقیت‌های مورد نظر خود برسد.

بنابراین غرور را کنار بگذارید، با دیگر اعضای تیم مشورت کنید و از ایده‌های جدید آن‌ها استقبال نمایید، چنین کاری هم به کارمندان شما انگیزه‌ بالاتری خواهد داد و در درون خود احساس با ارزش بودن می‌کنند و تمام تلاش خود را برای پیشرفت شرکت به کار می‌گیرند، هم می‌تواند شما را با ایده‌های جدیدتر آشنا کند، در این صورت میزان پیشرفت و بهره‌وری در شرکت شما نیز افزایش خواهد یافت، همچنین زمانی که کارمندان خود را جزئی از شرکت می‌دانند هزینه‌ها تا حد بسیاری کاهش پیدا می‌کند.

۲- بر حس احتیاط خود غلبه کنید

در ابتدا یک نگرش محتاطانه ممکن است یک ویژگی منفی به نظر نرسد، بنابر گفته‌ استمولیس: “احتیاط به ندرت می‌تواند یک ویژگی مطلوب برای رهبر موفق به شمار رود” یک مدیر موفق باید توانایی ریسک کردن و خطر پذیری را داشته باشد، مدیران موفق با به روز کردن دانش و اطلاعات خود، فرصت‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند و می‌دانند که بهترین زمان برای اقدامات درست چه زمانی است و دست به عمل می‌زنند.

در حالی که اگر مدیران بیش از حد از شکست بترسند، هرگز در مسیر خود دست به خطر نمی‌زنند و این امر می‌تواند مانع از پیشرفت آن‌ها شود. در نتیجه یک مدیر با روحیه محتاطانه هرگز نمی‌تواند به آرزوها و آرمان‌های خود دست پیدا کند. حقیقت بسیار مهم در دنیای کسب و کار، موفقیت و نوآوری این است که، میزان موفقیت شما به اندازه ریسک پذیری شما بستگی دارد، این خطر برای بیل گیتس بود که از کالج انصراف داد، یا کتاب‌های هری پاتر که در ابتدا توسط بسیاری از ناشران رد شد.

توجه داشته باشید تمام ریسک کردن‌ها با نتایج مطلوبی همراه نیست و ممکن است ریسک شما باعث شود تمام چیزهای را که تاکنون داشته‌اید از دست بدهید، اما با این وجود با نکات جدیدی آشنا می‌شوید که یادگیری این نکات جدید باعث می‌شود شرکت شما رشد کرده و از رقبا جلوتر رود، داشتن عزت نفس نیز در این مورد بسیار مهم است.

۳- غلبه بر تمرکز کامل برای کسب سود

بله توجه به سود شرکت و میزان بازدهی آن بسیار مهم است مخصوصاً اگر سرمایه گذار نیز داشته باشید باید بیش از پیش به سودآور بودن شرکت توجه کرد، اما نباید این موضوع باعث شود که توجه مشتری‌ها و نیازهای آن‌ها نادیده گرفته شود. توجه داشته باشید شرکت‌هایی که تنها به سود بیشتر توجه می‌کنند به ندرت پایان خوبی خواهند داشت، زیرا آن‌ها پیشنهادهای مشتری‌های خود را نادیده گرفته و مدام به فکر ارزان‌تر کردن مواد اولیه برای تولید محصولات خود هستند، بنابراین از کیفیت محصول خود می‌کاهند. چنین روندی شاید در ابتدا سودآور باشد اما منجر به از دست دادن اعتماد مشتری و کم شدن اعتبار شرکت نزد آن‌ها می‌شود؛ بنابراین توجه داشته باشد رمز موفقیت یک شرکت توجه به منافع مشتری و رفع نیازهای آن‌ها است.

توجه داشته باشید به دست آوردن مشتری‌های جدید و یا تغییر نظر مشتری‌های از دست رفته با برگشت کیفیت محصولات به سختی به دست خواهد آمد بنابراین اگر در حال حاضر مشتری‌های مناسبی دارید، تلاش کنید نسبت به خواسته‌های آن‌ها توجه داشته باشید و محصولات خود را بنابر نظر آنان ارائه دهید، محصولات خود را به بهترین وجه برای رفاه مشتری‌های وفادار خود ارائه دهید، این امر در موفقیت روز به روز شما در دنیای رقابت تجاری یک گام بزرگ محسوب می‌شود، این روش باعث می‌شود افراد دیگر نیز کم‌کم به جمع مشتری‌های شما اضافه شوند، کسانی که روابط پایداری با شما خواهند داشت. در غیر این صورت فرصت‌های موفقیت شما توسط یک شرکت بهتر با محصولات با کیفیت‌تر کسب خواهد شد.

در این مقاله نکات مهمی برای تبدیل ‌شدن به یک مدیرعامل موفق بیان شد، چقدر خوب اگر به این نکات توجه داشته باشید و به اشتباهاتی که دارید با دید مثبت غلبه کنید، مسلماً برای موفقیت در کسب و کار باید بیش از آنچه بیان شد بیاموزید و انجام دهید اما توجه داشته باشید مثبت اندیشی نیز برای کسب موفقیت بیشتر نیز بسیار مؤثر است. به امید موفقیت‌های شما در عرصه کسب و کار.

امتیاز کاربران: ۴٫۴ ( ۱ رای)
مطالب مرتبط
منبع
entrepreneur
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن