پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

افراد موفق از انجام این شش کار اجتناب می‎کنند

افراد موفق که هدف زندگی خود را پیدا کرده‎اند و آن را دنبال می‎کنند در حال پیمودن “مسیر موفقیت” هستند. موفقیت یک هدف نیست، بلکه یک مسیر است. مسیری که با ما همراه خواهد بود.

افراد موفق مرتبا در حال غنی‎تر کردن زندگی خود هستند، اما فراتر از اینها است؛ دانستن اینکه چه چیزی را دنبال کنند، چه موقع چیزی را رها کنند، و اینکه چگونه صدای درون خود را کنترل کنند.

اجازه نمی‎دهند دیگران روحیه‎شان را خراب کنند

اگر افراد نامناسبی کنارتان باشند، موفق نخواهید شد. وقتی می‎خواهید تغییری ایجاد کنید، برخی از اطرافیان ممکن است تمرکز شما را در راه رسیدن به هدف برهم بزنند. وقتی رویاها و دغدغه‎هایتان را مطرح می‎کنید، همکاران، دوستان، و حتی اعضای خانواده ممکن است روی انگیزه‎ی شما اثر منفی بگذارند. ممکن است بگویند “تو نمیتونی انجامش بدی” یا “دیگران امتحان کردن و شکست خوردن”. احاطه شدن توسط کسانی که اعتقادی به تو ندارند نهایتا منجر به بی‎اعتقادی نسبت خودتان خواهد شد، که تلاش‎هایتان را مخدوش می‎کند. معنایش این نیست که باید آنها را کنار بگذارید. کافی است خطی بین آنها و “مسیر” رسم کنید.

اجازه نمی‎دهند دیگران برایشان تعیین تکلیف کنند

اگر هدف یا رویایی نداشته باشید، قطعا بخشی از رویا و نقشه‎ی دیگران خواهید بود. افراد موفق مسیر خودشان را دنبال می‎کنند و درگیر فعالیت‎هایی که ربطی به هدف خودشان ندارد نمی‎شوند. دلیل این موضوع نیز ساده است، زمان مهم‎ترین سرمایه‎ی ما است، و متاسفانه به شدت هم محدود است.

این مطلب را نیز بخوانید: آیا نیروی اراده برای رسیدن به یک هدف کافی است؟

در مواجهه با شکست از رویای خود دست نمی‎کشند

بسیاری از مواقع، ترس از شکست باعث می‎شود عده‎ی زیادی از کار خود دست بکشند. متاسفانه بسیاری از ما توسط جامعه و مدرسه اینطور آموخته‎ایم که در مواجهه با شکست احساس شرم کنیم. لذا ترس از شکست انتخاب‎های ما را محدود می‎کند و تمایل ما به مواجهه با خطرات مسیر موفقیت را کاهش می‎دهد. اما در واقع شکست، روش صحیح رشد است. افراد موفق این را می‎دانند و به شکست به عنوان یک پله‎ی ترقی نگاه می‎کنند.

افراد موفق رویاهای خود را محدود نمی‎کنند

انتظارات بالا می‎تواند برآوردی در مورد زندگی آینده‎تان در صورت اتخاذ تصمیمات درست به شما بدهد. این موضوع در بسیاری از افرادی که پیشرفت کرده‎اند و در زندگی واقعا به مراتب بالا رسیده‎اند واضح است. «فردی مرکوری» می‎دانست که یک ستاره‎ی معمولی نخواهد بود، مشهور است که او گفته، “یک اسطوره خواهم بود.” «استیو جابز» قدرت انتظارات بالا را می‎دانست و از این ایده برای خلق یکی از مشهورترین تبلیغاتی که ماموریت اپل را نمایان می‎کند استفاده کرد، مشهور است که گفته:

آنهایی که آنقدر دیوانه‎اند که تصور می‎کنند می‎توانند جهان را تغییر دهند، همان‎هایی هستند که تغییر می‎دهند.

از مشغول شدن به کارهای بی‎اهمیت اجتناب می‎کنند

افراد موفق می‎دانند چه چیزی برایشان مهم است و کار را به خاطر کار انجام نمی‎دهند. این موضوع می‎تواند مشکل آفرین باشد چون درگیر کارهای تکراری شدن ساده است. افراد موفق ترجیح می‎دهند روش‎هایی برای ارتقای بهره‎وری خود پیدا کنند.

هیچگاه یادگرفتن را متوقف نمی‎کنند

افراد موفق اراده بالایی دارند، آنها می‎دانند که دانش قدرت است. اگر می‎خواهید واقعا به مراتب بالای موفقیت برسید، سطح تخصص شما در یک موضوع خیلی مهم است.

مطالب مرتبط
منبع
pickthebrain
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن