تغذیهسلامت باش

چای اولانگ و فواید آن

چای اولانگ یک نوشیدنی بسیار مفید است که برای قرن‌ها توسط مردم مصرف می‌شده و فواید بسیار فراوانی از جمله مبارزه با سرطان، تقویت استخوان و … دارد.

چای اولانگ ممکن است علیه برخی سرطان‌ها اثرات محافظت کننده داشته باشد

دانشمندان معتقدند آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سیاه، سبز و اولانگ می‌تواند به جلوگیری از جهش‌های سلولی که می‌تواند منجر به سرطان در بدن شود، کمک کند. همچنین پلی فنول های چای ممکن است میزان تقسیم سلول‌های سرطانی را کاهش دهند. علاوه بر این، یک بررسی نشان می‌دهد که مصرف کنندگان معمولی و منظم چای ممکن است ۱۵٪ کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم قرار بگیرند. سایر بررسی‌ها اثرات محافظتی مشابهی را برای سرطان‌های ریه، مری، پانکراس، کبد و کولورکتال گزارش می‌دهند. با این حال، اکثر تحقیقات اثرات کمی از خواص ضد سرطانی موجود در چای را بر سرطان‌های پستان، تخمدان و مثانه نشان داده‌اند. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات در زمینه اثرات چای سبز یا سیاه، با بیشترین اثرگذاری برای چای سبز مشخص شده، متمرکز شده است. از آنجایی که چای اولانگ در رده بندی بین چای سبز و سیاه قرار می‌گیرد، انتظار می‌رود مزایای مشابهی نیز داشته باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری در رابطه با چای اولانگ به طور خاص باید انجام شود.

چای اولانگ باعث تقویت دندان و استخوان می‌شود

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای اولانگ می‌توانند به حفظ دندان‌ها و استخوان‌های شما کمک کنند. یک مطالعه نشان داد افرادی که انواع چای سیاه و سفید، چای سبز یا اولانگ را به‌ صورت روزانه و بیش از یک دوره ۱۰ ساله نوشیده‌اند تراکم مواد معدنی استخوان این افراد به طور کلی ۲٪ بالاتر از سایرین بوده است. مطالعه ۶۸ زن چینی پس از یائسگی نشان داد، کسانی که به طور منظم چای اولنگ می‌نوشیدند، دارای تراکم استخوانی ۵/۴ – ۹/۴ درصد بیشتر نسبت به سایر افراد که چای مصرف نمی‌کردند، بودند. علاوه بر این، در چندین بررسی جدید سایر اثرات مثبت چای بر روی تراکم معدنی استخوان اثبات و گزارش شده است. تراکم معدنی استخوان بالاتر می‌تواند خطر شکستگی را کاهش دهد. با این حال، ارتباط مستقیم بین چای اولانگ و میزان شکستگی استخوان هنوز بررسی نشده است. سرانجام، تحقیقات انجام شده بر اثرات چای بر دندان‌ها ارتباط مستقیم و موثری را برای مصرف چای و کاهش پلاک دندان کشف کرده است، همچنین چای اولانگ یک منبع غنی از فلوراید است که می‌تواند به تقویت مینای دندان کمک کند.

چای اولانگ می‌تواند به تسکین اگزما کمک کند

پلی فنول‌های چای می توانند به کاهش اگزما کمک کنند. در یک مطالعه، از ۱۱۸ بیمار مبتلا به اگزمای شدید درخواست شد روزانه ۳۳ اونس (۱ لیتر) چای اولانگ را علاوه بر داروهای متداولی که برای درمان طبیعی خود دارند، بخورند. علائم اگزما در ۱-۲ هفته ابتدائی مطالعه بهبود یافت و پس از یک ماه از درمان ترکیبی، ۶۳٪ از بیماران به طور کامل بهبود یافتند.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن