پیشرفت کنموفقیت و انگیزه
موضوعات داغ

چطور در قرن حاظر زندگی شادی را تجربه کنیم که در آن آرامش وجود داشته باشد

همه مردم خواهان زندگی شادتراند و برای همین به فکر کسب درآمد بیشتر هستند. اما واقعیت این است که هر چقدر هم پول داشته باشیم شاد نخواهیم بود. اگر می‌خواهید بدانید که چطور می‌توان زندگی شاد داشت، در ادامه‌ این مقاله با بهزی همراه باشید.

همیشه در بیان کلمات خود صداقت داشته باشید

کلمات، به طرز عجیبی، قدرتمندترین نیروی در اختیار بشر هستند. انسان می‌تواند قدرت کلمات را در راستای سازندگی به کار ببرد، یا از آن برای ویرانی استفاده کند. کلمات با نیرو و انرژی خود قادرند زخم‌ها را التیام ببخشند، از انجام کارها ممانعت کنند، دیگران را بیازارند، تحقیر کننده و بالعکس فروتنانه باشند. چه در گفتار‌های درونی، چه در مراوده‌ با سایرین، کلمات می‌توانند راهگشا یا مانعی غیرقابل‌ عبور برای‌ ما باشد. لحظه‌ای فکر کنید؛ به خودتان و دیگران چه می‌گویید؟ کلماتی که در گفتارتان بیش از همه تکرار می‌شوند کدام‌ها هستند؟ باور غالب همراهی‌ کننده‌ این کلمات که به خودتان و دیگران انتقال می‌دهید چیست؟ اگر به قدرت کلمات باور داشته باشید، مراقبت از گفتارهای درونی و بیرونی برایتان جزو بدیهیات خواهد بود.

لینکلن«بیشتر مردم به همان اندازه شاد هستند که تصمیم می‌گیرند باشند- آبراهام لینکلن»

مشکل این است که اکثر مردم نمی‌توانند از قدرت کلمات استفاده کنند یا بدتر اینکه با استفاده از آن، به‌ طور غیرمستقیم به دیگران آسیب می‌رسانند. بهتر است آنچه را که یقیناً به آن ایمان‌ دارید به زبان بیاورید. درباره خودتان یا دیگران بد صحبت نکنید و باصداقت و عشق صحبت کنید. بازخورد منفی می‌تواند همانند زهر برای اکثر افراد مسموم‌ کننده باشد. با صحبت کردن در مورد چیزهای مثبت قدرت کلام را بالا ببرید. به‌ جای گفتن شایعات پشت سر همکار خود، سعی کنید چیزهای مثبتی بگوئید یا اصلاً چیزی نگویید.

خودتان را از ایده‌های مردم آزاد کنید

کلمات دیگر افراد به درک خود شما نزدیک است. پس چه اتفاقی می‌افتد؟ شما معتقدید هنگامی‌ که دوستتان شما را با موهای ژولیده می‌بیند مسلماً شما را زشت می‌نامد. شما معتقدید رئیس شما هنگامی شما را کارمندی بی‌عیب و نقص می‌نامد که تجربه شکست‌های متعدد را پشت سر گذاشته باشید. این فهرست همچنان ادامه می‌یابد. برای سال‌ها این کار را تکرار کنید و تعجبی ندارد چرا که شما شخصاً انتقاد دیگران را می‌پذیرید.

آنچه باید درک کنید این است که نظرات دیگران در مورد شما نیست بلکه بازتابی از خودشان است. به‌ عنوان‌ مثال، اگر کسی به شما می‌گوید که هرگز یک کسب‌ و کار موفق را راه‌اندازی نخواهید کرد، در حقیقت فریاد می‌زند آنچه را باور دارد امکان‌پذیر است. شما حتی نباید نظرات خودتان را شخصاً بپذیرید. گاهی اوقات کلمات شما باعث آسیب به خودتان می‌شوند. پس راه‌حل چیست؟ با فهرستی از باورهایتان که باعث ترسیدن یا ناراحتی شما می‌شوند شروع کنید. سپس بر روی اعتقادات ضعیف خود، کار کرده و آن‌ها را با اعتقادات مثبت جایگزین کنید.

مفروضات را در مورد همه‌چیز متوقف کنید.

جسور باشید و سؤال بپرسید. دفعه بعد که کسی چیزی را برای شما توضیح داد، اگر گفته‌هایش صحیح بود آن را تکرار کنید. آن‌ قدر تکرار کنید تا مطمئن شوید دیگران را درک می‌کنید. آیا این کار آسان خواهد بود؟ البته که نه. زمان‌هایی وجود خواهند داشت که یا از سؤال پرسیدن می‌ترسید یا از اینکه دیگران را ناراحت کنید. با این‌ حال، شما نمی‌توانید اجازه دهید ترس شما را به عقب برگرداند.

دالای لاما«شادی چیزی آماده و ساخته‌شده نیست. آن از اقدامات خود شما می‌آید دالایی لاما»

در اینجا دو سؤال مطرح می‌شود که هنگام مواجه با سختی‌ها بهتر است از خودتان بپرسید: ۱) اگر قرار بود امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد، آیا چنین مشکلی مهم به نظر می‌رسید؟ ۲) چگونه می‌خواهم زندگی کنم؟ کنجکاو باشید و سؤالات را با اطمینان مطرح کنید و هرگز شک‌ها و فرضیات را نپذیرید.

پیوسته بهترین کارها را انجام دهید و در انجام کارهایتان بهترین باشید.

تمرین کنید بهترین باشید و ایمان داشته باشید که می‌توانید. اگر همیشه در بهترین حالت عمل کنید و کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید کمتر احساس ناامیدی می‌کنید. چرا این کار را می‌کنید؟ به‌ عنوان انسان، هنگامی‌ که کار اشتباهی انجام می‌دهیم خودمان را مجازات می‌کنیم. به این دلیل که تمایل داریم در آینده زندگی کنیم یا اینکه گذشته اشتباهات قدیمی را مجدداً به ما یادآوری می‌کند و موجب می‌شود بیشتر خودمان را مجازات کنیم.

به‌جای «من نمی‌توانم» بگویید «من به بهترین شکل از پس آن بر خواهم آمد.» بدین‌ وسیله ناخودآگاه خود را به تلقی مثبت وا‌می‌دارید.

با انجام کارهایتان به بهترین نحو ممکن، احتمال پشیمانی و خودسوزی را از بین می‌برید. فراموش نکنید که بهترین کارها را با چیزهای کوچک انجام دهید. شما مسئول تمام اتفاقاتی هستید که در زندگی خود رقم می‌زنید. یاد بگیرید که مسئولیت تمام آن‌ها را بپذیرید. اگر عهده‌دار عواقب کارهای خود نباشید، به دیگران اجازه خواهید داد که در کارهایتان دخالت کنند.

شروع یک زندگی شاد

زندگی خوب است. بیشتر مردم، دوست دارند در زندگی بجای شما باشند. از زمان اتخاذ این ۴ راهکار، زندگی شما به سمت بهتر شدن پیش خواهد رفت. شما دیگر قربانی چیزی نیستید که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد. شگفت‌انگیز نیست؟ شما فقط یک‌بار می‌توانید زندگی کنید، آیا می‌خواهید اجازه دهید ترس بر زندگی شاد شما چیره شود؟

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن