پیشرفت شخصیپیشرفت کن

با این روش ها حتما میتوانید زندگی شادتری داشته باشید

در دوره و زمانه‌ای که دغدغه‌های کاری، پول، تعامل با خانواده و دوستان همه‌ وقت شما را به خود اختصاص داده، پیدا و دنبال کردن چیز‌هایی که باعث افزایش شادی در زندگی شما می‌شود به چالشی بزرگ بدل شده. در ادامه با ۵ راهکار ساده آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کند از گذشته شاد‌تر باشید.

زمان بیشتری به خودتان اختصاص دهید

ما عمده وقت خود در روز را با دیگران سپری می‌کنیم. افرادی مانند شریک زندگی، همکاران، دوستان، خانواده، و غیره. در طول روز نیاز است که با فرد دیگری در تعامل باشیم و این گاهی اوقات می‌تواند خسته کننده باشد. برای همین بسیار حائز اهمیت است که حداقل روزی یک ساعت را به خودتان اختصاص دهید و به خودتان برسید. انجام کارهایی که از آنها لذت می‌برید و البته به تنهایی انجام دادنشان  به شما کمک می کند با خود واقعیتان بهتر و راحتتر ارتباط برقرار کنید.

”برای تمام شدنش اشک نریزید، خوشحال باشید که در زندگیتان اتفاق افتاده“ لودویگ جاکبووسکی

 

باید بتوانید به خیلی چیزها نه بگویید

خوشحال و راضی نگه داشتن دیگران در طبیعت ماست. وقتی به شخصی کمک می‌کنیم به خود ما نیز حس خوبی دست می‌دهد اما مسئله اینجاست که در بیشتر موارد خود و خواسته‌هایمان را فدای دیگران می‌کنیم. مخصوصا وقتی که از این فرصت‌ها، کار‌ها، یا تعاملات نفع شخصی نمی‌بریم.

پس یاد‌گیری  “نه گفتن” به یک دوست، همکار، و یا رئیستان علاوه بر افزایش بهره وری، کیفیت زندگیتان را نیز بالا می‌برد. زمانی که خطوط و محدودیت‌های مشخصی برای کارهایی که انجام نمیدهید و چیزهایی نمیخواهید را مشخص کنید، جای بیشتری برای افراد و تجربیاتی که خوشحالتان می‌کند باز می‌شود. در ضمن به یاد داشته باشید: اصلا لازم نیست دلایل “نه گفتن” خود را به کسی توضیح دهید.

حس های منفی را تا میتوانی دور کن

شادترین آدمها نیز گاهی اوقات دچار استرس می‌شوند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که به ناراحتی مزمن، خستگی و استرس مداوم ختم می‌شود نبود راهی برای خالی کردن تمام ناراحتی‌ها و استرسی است که در طول روز در شما جمع شده. پس وقتی کارتان تمام شد و محل کارتان را ترک کردید بسیار مهم است تا یک روتین برای کمک به تخلیه تمامی احساساتی که در روز درونتان جمع کرده بودید داشته باشید. این کار هرچیزی می‌تواند باشد، از گوش کردن به موسیقی با صدای بلند گرفته تا صحبت بی وقفه برای ۱۰ دقیقه. نکته مهم این است که برای افزایش شادی ذهن و بدنتان را، هر دو به صورت مستمر و مداوم از استرس بزدایید.

یه کار سرگرم کننده انجام بده، مثلا کمد لباست رو تمیز کن

لباس‌ها معمولا با خود بار عاطفی به همراه دارند و این موضوع معمولا کمد لباسی را به جایی پر از احساسات ضد و نقیض تبدیل می کند. کمد لباسیتان را بگردید و لباس مورد علاقه حال حاضرتان را که می‌تواند یک تی شرت ساده و یا لباسی شیک و خوش دوخت باشد را به تن کنید. این نقطه آغاز برای افزایش شادی در زندگیتان است. تک‌تک لباس‌های درون کمد و کشوهایتان باید حسی عالی بودن را بهتان بدهد. به همین خاطر از شر لباس‌هایی که کوچک شده، دیگر برایتان بزرگ است و یا مربوط به خاطرات بد گذشته است را به خیریه‌ها اعطا کنید. استایل شما چیزیست که بهتان اجازه می دهد خود واقعیتان را ابراز کنید بنابراین لباسهایی که می‌پوشید باید به اعتماد به نفستان بیافزاید. حتی اگر شخصی مینیمالیست هستید، باید به کیفیت لباسهایتان افتخار کنید.

”موفقیت یعنی رسیدن به چیزی که میخواهید، شادی یعنی خواستن چیزی که به آن میرسید“

پول و دیگر هیچ!

پول خوشحالی نمی‌آورد اما در این زمینه گزینه‌هایی پیش رویتان می‌گذارد. اکثر مردم از حساب بانکی خود می‌ترسند و مانند یک بیماری واگیردار از آن فرار می‌کنند، چک کردن حساب بانکی اصلا برایشان خوشایند نیست، از پرداخت قبوض بیزار هستند، از چک کردن ایمیل و پیام‌های گوشی موبایل خودداری می‌کنند مبادا پیام‌ها از طرف بانک باشد. رو در رو شدن با وضعیت حساب بانکیتان، چه خوب باشد چه بد، به شما کمک می کند به آن بهبود ببخشید. حتی مشورت گرفتن از یک متخصص مالی برای تغییر وضعیت می‌تواند بیش از چیزی که فکرش را می‌کنید به نفعتان باشد. مشخص کردن شکاف بین دخل و خرجتان می‌تواند شما را به جلو هل دهد تا کاری که تا الان پشت گوش می‌انداخته‌اید انجام دهید. رسیدگی روزانه یا ماهانه به حساب بانکی‌تان باعث می‌شود راه‌های خلاقانه‌ای برای صرفه‌جویی در خرج و مخارج و افزایش گزینه‌های مالی روی میز پیدا کنید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن