پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

افراد موفق چطور ثروت را به آسانی و با مدیریت صحیح به دست می آورند

برخی افراد هنوز معتقدند که باید شرایط خوبی در زندگی داشته باشند تا همچون والدینی ثروتمند که فرزندانشان را حمایت می‌کنند، آنها نیز بتوانند ثروت مورد نظر را به دست بیاورند، اما این موضوع دیگر حقیقت ندارد. بسیاری از افراد ثروتمند هستند که در شرایط کاملاً خوب بزرگ می‌شوند اما هیچ‌چیزی برای ارائه ندارند. به همین ترتیب هم بسیاری از افراد فقیر وجود دارند که وضعیت دشوار خودشان را نادیده می‌گیرند و هیچ کاری برای تغییر آن انجام نمی‌دهند.

ویژگی‌های مشترک افراد ثروتمند

داستان‌های زیادی از افرادی عادی وجود دارد که موفق به اثبات خلاف حرف‌های بالا شدند. هرروز می‌توانید مقاله‌هایی را درباره کارآفرینانی که روی کاناپه دوستشان زندگی می‌کنند، با درآمدی کم می‌گذرانند، ناامیدانه و سال‌ها برای رسیدن به رویای‌شان کار می‌کنند و با وجود چالش‌های پایان‌ناپذیر، دست از پافشاری برنمی‌دارند تا در نهایت به آن چیزی که می‌خواهند درست مثل اسکات اورت، بنیان‌گذار S2 Capital برسند.

صرف‌نظر از جایی که شروع می‌کنید، آن‌هایی که ثروت را می‌سازند، اساتید جهانشان هستند. آن‌ها به خودشان و مأموریتشان در زندگی اعتقاد دارند. آن‌ها به‌ طور آگاهانه اندیشه‌ای قابل رشد برمی‌گزینند و به‌ شدت به انجام هرکاری که ممکن است تا رویای‌شان به واقعیت تبدیل شود متعهد هستند. از تبدیل شدن به ستاره پاپ، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز، شخصیت مشهور تلویزیونی گرفته تا ساخت امپراتوری میلیارد دلاری.

ثروتمند

افراد موفق، انتخاب‌های انجام می‌دهند که ثروت بسازند و متعهد می‌شوند تا پولشان را به شکل مؤثری مدیریت کنند. در حالی‌ که افراد فقیر ثروتشان را هر بار با انتخاب رضایت شخصی فوری، رسیدن به عقده‌ها و کمبودهایشان و مدیریت اشتباه پول‌هایشان، به ویرانی می‌کشانند. چیزی که این دو دست را از هم متمایز می‌کند به ۳ عامل بستگی دارد که در ادامه آمده است.

  1. اینکه چه طور بخواهی با این موضوع روبرو شوی؛ تمرکز شما به‌ صورت استراتژیک است یا کوتاه‌ مدت؟
  2. اندیشه پویایی دارید یا ایستا؟
  3. عادت‌های خرج کردن روزانه‌تان، آیا مشغول ساخت ثروت هستید یا تخریب آن؟

عادت‌های درست روزانه که باعث ثروتمندی فرد می‌شوند

استاد جهانشان هستند: اولین اولویت آن‌ها در زندگی داشتن امنیت مالی است. فرد ثروتمند می‌فهمد که با ساخت بنیانی قوی از طریق از خودگذشتگی‌های کوچک می‌تواند انتخاب‌های فراوان و آزادی بی‌حد و حصری داشته باشد. پول آن‌ها برایشان کار می‌کند.

بسیار به آن توجه می‌کنند: افراد ثروتمند دقیقاً می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی دارند. آن‌ها از صمیم قلبشان به کار زندگی‌شان اعتقاد دارند. آن‌ها استانداردهای بالایی برای خودشان و دیگران دارند و از دیگران انتظار دارند که از این استانداردها پیروی کنند. آن‌ها از اینکه دیگران بگویند که از آن‌ها ناامید شده‌اند و به خاطر اعمالشان قضاوت شوند، پا پس نمی‌کشند.

این مطلب را نیز بخوانید: موفقیت واقعا چطور به دست می آید

خودباوری: به‌ طور فعال ثروت خود را از طریق کسب‌ و کار، نمونه کارهای سرمایه‌گذاری و خرید املاک بیشتر می‌کنند. از طریق آموزش، ارتباطات و تحقیقات است که یک فرد ثروتمند می‌تواند به‌ صورت عاقلانه سرمایه‌گذاری کند. اگر اشتباهی رخ دهد، بجای اینکه پا پس بکشند یا اشتباه مشابهی را تکرار کنند، سعی می‌کنند از آن یاد بگیرند. آن‌ها به توانایی‌های خود باور دارند و به بصیرت خود اعتماد دارند.

عامدانه: آن‌ها به هر فعالیتی که در آن مشارکت داشته باشند از باغبانی گرفته تا سرمایه‌گذاری و صحبت کردن در یک کنفرانس و یا انگیزه دادن به یک گروه، متعهد و منظم هستند. آن‌ها بهانه‌های دیگران از جمله: من مریض هستم، در ترافیک گیر کرده‌ام، زمانی برای روبراه کردن وضعیت را نداشته‌ام، متأسفم، فراموش کردم با او تماس بگیرم و از این‌ دست مسائل را تحمل نمی‌کنند.

اقدام ده برابر: آن‌ها به‌ طور فعال، در اقدام ۱۰ برابر دشوار مشارکت می‌کنند و خودشان را به چالش می‌کشند. آن‌ها در یک روز بیشتر از آن‌هایی که در یک هفته ممکن است به چیزی دست پیدا کنند، دستاورد خواهند داشت. چالش برای آن‌ها جذاب است، مثل یک بازی یا مثل یک مسئله با آن برخورد می‌کنند وقتی به شکل مثبتی از پس آن برمی‌آیند، بر زندگی دیگران تأثیر می‌گذارند.

ریسک‌پذیری: آن‌ها ریسک‌هایی که دیگران ممکن است از آن بترسند را به‌ راحتی می‌پذیرند. ریسک‌هایی همچون قرض گرفتن مبلغ هنگفتی پول، سرمایه‌گذاری در کسب‌ و کاری خطرناک یا خرید تکه زمینی بزرگ، بازاریابی محصولی که هنوز وجود ندارد یا قبول کردن شانس کار کردن با افرادی حرفه‌ای اما بی‌نام که در آن‌ها توانایی بالقوه‌ای می‌بینند. آن‌ها حتی از دیگران پول قرض می‌کنند تا برای رشد کسب‌ و کارشان از آن استفاده کنند.

به‌طور مداوم کمتر از چیزی که درآمد دارند، خرج می‌کنند: افراد ثروتمند در مدیریت پولشان تخصص دارند و می‌دانند هر سنت از پولشان کجا می‌رود برخلاف اکثریت که هر بار پولشان را یکجا خرج می‌کنند، و نمی‌فهمند چقدر از پولشان را دور می‌ریزند. برخی از آن‌ها ممکن است علی‌رغم داشتن میلیون‌ها دلار، به‌ سختی زندگی کنند. این به این خاطر است که آن‌ها برای پول ارزش قائل هستند و بنابراین پول بیشتری به سمتشان سرازیر می‌شود، این چرخه‌ای ثابت است.

سخاوت: افراد ثروتمند می‌دانند زندگی، خیابانی دوطرفه است و مهم است که بتوانید بدهید و بگیرید. اغلب، آن‌ها روی چندین موسسه خیریه‌ای که به قلبشان نزدیک است تمرکز می‌کنند و زمان، انرژی و پول زیادی را برای حمایت از آن خیریه اختصاص می‌دهند. آن‌ها از طریق مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی و برگزاری مسابقات، از این خیریه‌ها حمایت می‌کنند.

امروز تصمیم بگیرید که چه کسی می‌خواهید باشید و چگونه می‌خواهید زندگی کنید. رویای‌تان چیست؟ روی چه تعداد افراد می‌خواهید تأثیر بگذارید؟ چگونه می‌توانید گروه بااستعدادی که چیزی که می‌خواهند را دوست دارند، دورهم جمع کنید؟ با چه انگیزه‌ای هرروز صبح از خواب بیدار می‌شوید؟ می‌خواهید هرروز چه حسی داشته باشید؟ می‌خواهید هرروزتان را چگونه بگذرانید؟

اگر می‌خواهید زندگی‌تان را تغییر دهید باید دست‌ به‌ کار شوید و نسبت به کاری که می‌کنید متعهد باشید و مثل یک مبارز به جنگ چالش‌هایی که در مسیرتان قرار دارند، بروید.
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن