خانه و خانواده

ریزش ابرو به دلیل مشکلات پوستی

ریزش ابرو میتواند یک اتفاق ناراحت کننده برای خانم‌ها باشد. نگران کننده است. برخی از بیماری‌های پوستی می‌تواند باعث ریزش ابرو شود که باید آنها را جدی بگیریم.

اختلالات پوستی

اختلالات پوستی باعث ریزش ابرو می‌شوند. اختلالات پوستی با تحریک پوست و ایجاد خارش منجر به ریزش مو می‌شود. اگزما یا خشکی بیش از حد پوست نیز در ریزش ابرو بسیار تأثیر گذار است. آلرژی و واکنش‌های غیر طبیعی پوست به برخی مواد هم می‌تواند پوست را ملتهب، تحریک‌پذیر یا ضخیم کند. ریزش مو در ناحیه‌های ملتهب پوست نیز یک اتفاق طبیعی است.

بیماری‌های پوستی

بیماری‌های پوستی شایع‌ترین علل ریزش مو به شمار می‌روند. ریزش مو در این شرایط می‌تواند در ناحیه سر یا ابرو رخ دهد. برخی بیماری‌ها یا عوامل ریزش موی سر می‌تواند باعث ریزش مو ابرو یا در دیگر نقاط بدن شوند. معمولاً بروز چنین اتفاقاتی موقتی است. با درمان بیماری، رویش موهای ابرو از سر گرفته می‌شود.

عفونت قارچی و ریزش ابرو

عفونت قارچی و یا سرطان پوست می‌تواند منجر به ریزش موی سر یا ابرو شود. البته با درمان عفونت می‌توانید شاهد رشد دوباره موهای ابرو باشید. عفونت قارچی بسیار واگیر دار است. انتقال این عفونت به سرعت صورت می‌گیرد. تماس با افراد آلوده، حوله یا ملافه آلوده نیز در ابتلا به این عفونت تأثیر گذار است.

شپش در ابرو

شپش‌ها می‌توانند در موی سر یا ابرو نفوذ کنند. شپش‌ها به قدری کوچک هستند که حتی در مژه نفوذ می‌کنند. نفوذ شپش در بین موها منجر به تحریک ریشه مو و ایجاد خارش می‌شود. از اثرات نامطلوب نفوذ شپش به ابروها می‌توان به ریزش موهای ابرو اشاره کرد. شپش‌ها از طریق تماس با افراد آلوده یا سطوح آلوده مانند لباس، مبلمان و پارچه به سرعت انتقال پیدا می‌کنند.

اختلالات خود ایمنی

به تغییر حالت سیستم ایمنی بدن و حمله به بافت‌های سالم بدن اختلال خود ایمنی گفته می‌شود. گاهی اوقات اختلال خود ایمنی می‌تواند منجر به اختلال پوستی شود. یک نمونه از اختلالات پوستی کم شدن رنگ‌دانه‌ها در بخشی از پوست است. اگر این اختلال در بخش ابروها رخ دهد، موهای ابرو رنگ‌دانه‌های خود را از دست می‌دهند. تبدیل رنگ موهای ابرو به رنگ خاکستری می‌تواند موجب باریک شدن ابروها شود. اختلال خود ایمنی با حمله به ریشه موهای ابرو منجر به ریزش ابروها می‌شود. ریزش ابرو بر اثر اختلالات خود ایمنی با التهاب و ضایعات پوستی همراه است.

مطالب مرتبط
منبع
livestrong
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن