زیباییسلامت باش

کوتاه کردن چتری‌ها را خودتان به‌ راحتی انجام دهید

کوتاه کردن چتری‌ها کاری است که برای انجام آن حتما لازم نیست به آرایشگاه بروید بلکه می‌توانید با کمی دقت و حوصله خودتان این کار را در خانه انجام دهید.

انتخاب نوع چتری

شما باید با توجه به شکل صورتتان و اینکه چه مدل چتری و چه نوع آرایش مو به شما می‌آید، انتخابتان را انجام دهید و به کوتاه کردن چتری‌ها بپردازید. برای این کار می‌توانید با نگاه کردن به ‌عکس‌های سلبریتی‌ها یا مدل‌ها که فرم صورتشان شبیه شماست، به نتیجه برسید. اگر در قسمت جلوی سرتان، بخشی از موها در خلاف جهت سایر بخش‌ها رشد می‌کند و باعث می‌شود که نتوانید چتری‌هایتان را به‌ درستی فرم بدهید، باید یک تا دو سانتی‌متر، چتری‌تان را بلندتر در نظر بگیرید. مدل چتری به بافت موی شما نیز بستگی دارد و اینکه چه طور می‌توانید آنها را به حالتی که دوست دارید روی پیشانیتان بریزید.

چتری صاف

در این مدل، موهای شما کاملا صاف روی پیشانی‌تان می‌ریزد. اگر می‌خواهید چتری‌هایتان کمی لبه‌ دار باشد، نوک آنها را قیچی کنید و اگر می‌خواهید حالت نرم‌تر و صاف‌تری به چتری‌تان بدهید، کناره‌ها را بیشتر کوتاه کنید.

کوتاه کردن چتری‌ها به صورت یک طرفه

ابتدا موهایتان را شانه کنید و سپس فرقی که دوست دارید موهایتان را به آن سمت شکل دهید، مشخص کنید. قسمتی از چتری‌ها را که می‌خواهید کوتاه کنید در دست بگیرید و بقیه مو را جمع کنید تا به اشتباه کوتاهشان نکنید. اگر موهایتان حالت دار یا فر هستند قبل از کوتاه کردن باید مرطوبشان کنید.

چتری‌های خرد

این چتری‌ها کمی کوتاه‌تر هستند و حالت پریشان و به‌ هم‌ ریخته‌تری دارند. بعد از کوتاه کردن چتری‌ها برای اینکه موهایتان صاف و براق شود. از اتوی مو و سرم براق‌ کننده استفاده کنید. اسپری مو هم باعث می‌شود چتری‌ها مرتب و به سبکی دوست دارید بمانند.

مطالب مرتبط
منبع
realsimple
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن