تغذیهتناسب اندامسلامت باش

کوچک کردن معده امکان پذیر است؟

از لحاظ علمی، بدون جراحی نمی‌توانید اندازه معده خود را به‌طور دائمی کاهش دهید. اما با رژیم غذایی و ورزش، می‌توانید معده خود را با مقدار کمتری غذا پر کنید و شما سریع‌تر احساس سیری کنید. 

تعهد به یک برنامه منظم ورزشی

انجام ورزش‌های هوازی ۷۵-۱۵۰ دقیقه در هفته: ورزش هوازی برای سوزاندن کالری و کمک به از دست دادن وزن به دلیل افزایش ضربان قلب، عالی است. دویدن، شنا، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، و رقص همه انواع تمرینات هوازی هستند که بدن شمارا درگیر کرده و برای کاهش وزن مؤثر است. ورزش ایروبیک کمک می‌کند تا کارهایی را که با حفظ یک رژیم غذایی سالم انجام داده‌اید، تکمیل کنید و بدن از انرژی موجود در غذاها استفاده کند به‌جای اینکه آن را به‌صورت چربی ذخیره کند. برای شروع تمرینات هوازی، می‌توانید به تمرینات سبک بپردازید و یا حتی قدم بزنید تا ضربان قلب خود را افزایش دهید و بدن خود را حرکت دهید. پس‌ از اینکه استقامت شما بالا رفت، می‌توانید حرکات بیشتر و سنگین‌تری انجام دهید.

عضلات اصلی خود را سفت کنید: با بدن‌سازی می‌توانید بر قسمت‌های خاص بدن خود تمرکز کنید مثل شکم. تمرین با وزنه باعث تعادل، استقامت و انعطاف‌پذیری و در عین‌ حال باعث ایجاد عضلات و چربی سوزی می‌شود. تمریناتی مانند کراچ‌ها، تخته‌ها و بالش‌ها، عضلات شکم را محکم می‌کند و به ایجاد نیرو در این منطقه کمک می‌کنند که می‌تواند منجر به زیباتر شدن آن شود.

تنوع در انواع ورزش‌هایی که انجام می‌دهید: تمرینات هوازی و بدن‌سازی در طول هفته انجام دهید، دو نوع ورزش را هرروز جایگزین کنید. این کار باعث می‌شود بدن شما با استراحت بین فعالیت‌ها در روزهای مختلف تمرکز خود را بر روی مناطق خاص بدن داشته باشد. تمرینات متناوب همچنین می‌تواند بدن را از انطباق با تمرین‌های مختلف بازدارد و به شما این امکان را می‌دهد که از مزایای کامل هر تمرین بهره ببرید.

اجتناب از اشتباهات متداول در رژیم غذایی برای سلامت معده

مقاومت در برابر وسوسه به رژیم “سقوط”: رژیم‌های محدودکننده‌ای که گروه‌های خاص غذایی را شامل نمی‌شوند، بی‌ثبات هستند. اگرچه این رژیم‌های غذایی ممکن است موجب کوچک‌تر شدن شکم شما در ابتدا شود، اما به دلیل گرسنگی مداوم بدن شما مواد مغذی مورد نیاز را دریافت نخواهند کرد. رژیم‌های محدودکننده می‌تواند باعث پرخوری‌های افراطی پس از اتمام رژیم غذایی شود، و باعث می‌شود در یک وعده غذایی بیش‌ازحد نرمال معده خود غذا بخورید و احساس بدی پیدا کنید.

گاهی به خودتان آسان بگیرید: رژیم‌های غذایی تصادفی، هنگامی‌ که شما خود را از تمام قندها، چربی‌ها و مواد غذایی “بد” محدود می‌کنید، یک رژیم غذایی سالم به رژیم ناسالم تبدیل می‌شود. یک‌بار در هفته را به خود اختصاص دهید، زمانی که می‌خواهید غذا میل کنید و یا غذای ناسالم موردعلاقه خود را بخورید. به یاد داشته باشید همیشه کنترل مقدار غذا باعث می‌شود که نه پرخوری کنید و نه احساس ضعف کنید.

خوردن اسنک‌های کوچک در طول روز برای جلوگیری از اشتیاق شدید: بسیاری از مردم روزانه خود را محدود به سه وعده‌غذا می‌کنند و احساس گرسنگی می‌کنند. داشتن یک میان وعده سالم مانند آجیل، یک نوار گرانولا یا یک میوه می‌تواند بین وعده‌های غذایی برایتان مفید باشد و از پرخوری شما جلوگیری کند.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow.com
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن