ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

مشکلات جنسی در زندگی زناشویی

اتفاقاتی که در اتاق‌خواب می‌افتد (یا نمی‌افتد) اغلب نمایانگر مشکلات رابطه‌ خیلی بزرگ‌تری است که می‌تواند به تنفر از یک ازدواج بی‌انجامد. در زیر ۸ مورد از شکایت‌هایی را که از سوی افراد در جلسات مشاوره زناشویی‌شان در ارتباط با مشکلات جنسی شنیده‌اند، آورده‌ایم:

۱٫ عدم تخصیص زمان مناسب برای آمیزش جنسی

لارا واتسون، مشاور ازدواج و خانواده و نویسنده کتاب دوباره میخوای آمیزش جنسی داشته باشیم؟ – چگونه تمایلات موجود را مجدداً کشف کنیم و به یک ازدواج بدون آمیزش جنسی التیام بخشیم، می‌گوید: «این دو نفر هر دو در خانه کار می‌کردند. مرد صبح‌ها را دوست داشت و زن عصرها را ترجیح می‌داد. در طول ۷ سال از زندگی زناشویی‌شان که با هم بودند، هرگز برای داشتن یک آمیزش جنسی در اتاق‌خواب زمانی تعیین نکردند. این واقعیت که آن‌ها هرگز به توافق نرسیدند، نشان‌دهنده کشمکش بر سر قدرت بود، نه یک ترجیح و اولویت جنسی.»

۲٫ وجود تمسخر یا بی‌اعتنایی نسبت به خرافات

بکی واتسون، مشاور ازدواج و خانواده می‌گوید من گهگاهی می‌شنوم که مردان درباره خرافات جنسی زنان و خواسته‌هایشان شکایت می‌کنند، اما زنان زمانی که مردان چیزهایی می‌خواهند که نمی‌توانند آن را جدی بگیرند، با صدای بلند در موردش شکایت می‌کنند. یک زن به من در مورد شوهرش گفته بود که دوست دارد من لباس یک خدمتکار فرانسوی بپوشم و برایش چای بریزم و به او با بی‌اخلاقی رفتار کنم و این کاری بود که او نمی‌توانست به‌سادگی انجام دهد و بعد از چنین صحنه‌ای یک آمیزش جنسی با شوهرش داشته باشد. این درخواست شوهر بعد از سال‌ها ازدواج مطرح شد و برایش مسئله‌ای مهم بود. متأسفانه وقتی چیزی برای افراد خارج از تقاضاهای جنسی‌شان به‌نوعی اهانت‌آمیز تلقی شود، می‌تواند برایشان نوعی پیمان‌شکنی در ازدواج مطرح گردد.»

۳٫ شکست در نزدیکی به هم، بعد از داشتن یک رابطه جنسی نامشروع

آوا میدل، مشاور جنسی می‌گوید: «بعد از اینکه شوهرش به او خیانت کرد، زنش چندین سال از آمیزش جنسی به‌عنوان ابزاری برای مجازات شوهرش پیش از اینکه نزد من برای کمک بیایند، استفاده کرد. زن می‌گفت که او شوهرش را بخشیده است، اما تمایل جنسی نسبت به او را ازدست‌داده است. من به آن‌ها در این زمینه کمک کردم و مشکلشان حل شد.»

۴٫ تخت خواب زناشویی بشود تخت خواب خانوادگی

بانی ری کنن، مشاور ازدواج و خانواده می‌گوید: «زمانی که کودکان دعوت می‌شوند که به طور دائم در کنار پدر و مادرشان بخوابند، زمان یا مکانی برای والدین باقی نمی‌ماند که بخواهند با هم آمیزش جنسی داشته باشند.»

۵٫ تلاش کمتر برای جذابیت جنسی داشتن

کارول لیبرمن، روان‌پزشک و نویسنده کتاب پسران بد: چرا آن‌ها را دوست داریم، چگونه با آن‌ها زندگی کنیم و چه زمانی آن‌ها را ترک کنیم می‌گوید: «مردان به من می‌گویند زمانی که زن دل‌فریب و خوش‌اندامشان در لباس‌های زیر زنانه، شروع به پوشیدن پیژامه می‌کند، ناامید می‌شوند.»

۶٫ سیگنال‌های جنسی که به‌اشتباه گرفته می‌شوند

ایسادورا آلمان، روان‌پزشک می‌گوید: «زوج‌های متعددی گفته‌اند که آن‌ها به‌ندرت آمیزش جنسی داشته‌اند، چون نمی‌دانند که دیگری در مورد داشتن علاقه به انجام این کار چه احساسی دارد. مثلاً در زمان‌هایی که تنهایی به اتاق‌خواب می‌روند یا می‌گویند عزیزم بیا انجامش بدیم، همسرانشان دچار گمراهی می‌شوند و همین مشکلات جنسی را ایجاد می‌کند.

۷٫ خستگی یا برنامه‌های کاری زیاد

لوری واتسون می‌گوید: «یک تفرقه‌انداز جنسی که از یک زوج شنیده‌ایم این است که می‌گویند: من خیلی خستم و سرم خیلی شلوغه و همین شخص ۱۱ ساعت در هفته تمرینات ورزشی انجام می‌دهد (سه تا کلاس ایروبیک، دو جلسه تنیس، و یادگیری کاهش وزن خود محور)».

۸٫ سرسری گرفتن یا زمان خاص تعیین کردن برای آمیزش جنسی

بکی واتسون می‌گوید: «به علت برخی عقاید مذهبی خاص که آمیزش جنسی تنها برای مواقع ضروری است و از آن لذتی نمی‌برند، برایش زمان تعیین می‌کنند یا آن را نادیده می‌گیرند».

مطالب مرتبط
منبع
huffingtonpost
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن