پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

راهکارهای علمی برای رسیدن به موفقیت

با گذشت زمان پیشرفت‌ها گسترده‌تر می‌شود. نوآوری‌های جدید از طرف افراد مختلف به وجود می‌آید و شرایط بیرونی دایم در حال تغییر است. شرایط دیروز دیگر برای امروز کافی نیست. برای رسیدن به موفقیت باید از تکنیک‌های مناسب استفاده کرد که ما در اینجا چند تکنیک مناسب را ارایه می کنیم. 

هر روز ما شاهد رکوردهای جدید در این زمینه هستیم. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید نباید سطح فعلی مهارت‌ها خود را حفظ کنید در واقع شما باید به دنبال راهی برای بهبود و تکامل مهارت‌های خود باشید. خبر خوب این است که چندین راه برای رسیدن به این موفقیت وجود دارد. این روش‌ها علمی هستند و به وسیله استاد دانشکده جامعه شناسی دانیل چمبلیس مطرح شده است. او چندین سال به ورزشکاران تحصیل کرده آموزش میداد تا کشف کنند که چه ویژگی‌هایی را باید کسب کنند.

تمرکز بر تکنیک

از نظر فردی به نام ماندانیتی که فرد مشهوری است عامل کلیدی مهمی که افراد را در وظایف جداگانه متمایز می‌کند کسانی است که از تکنیک‌های مناسبی استفاده می‌کنند. تکنیک خیلی بهتر از تمرکز بر مبانی می‌باشد. برای شروع بهتر است روی تکمیل یک کار تمرکز کنید و سپس وقتی بر آن تسلط داشتید سعی کنید آن را تکرار کنید تا تمرین شود.
برای مثال شما می‌خواهید در یک مراسم سخنرانی کنید. برای قدم اول بهتر است در مورد نحوه چگونگی یک سخنرانی جذاب مطالعه کنید. برای قدم دوم بهتر است از یک سری تصاویر یا فیلم‌هایی را که در این زمینه وجود دارد مشاهده کنیم. در قدم آخر هم بهتر است به شکل امتحانی آن را در خانه تمرین کنیم. تمرین از مراحل آسان‌تر به سمت پیشرفته‌تر به ما کمک می‌کند که بتوانیم در آن حرفه مسلط‌تر شویم.

انگیزه درست را انتخاب کنید

افراد برای انجام دادن کارها رسیدن به هدف‌های بزرگ دلایل بسیاری دارند. و این هدف می‌تواند برای هر کسی متفاوت با دیگری باشد. برای یک فرد می‌تواند ورود یک هتل، برنده شدن در مسابقه و یا چیزهای دیگر باشد. اما هنرمندان بهتر از هدف‌های کوچک شروع می‌کنند چون در این مسیر طولانی تجربه‌های زیادی را کسب می‌کنند. برای این کار شما باید صبور باشید و انگیزه خود را هر روز قوی نگه دارید. این تعهد شما نسبت به انگیزه خود باعث پیشرفت شما می‌شود. برای مثال یک شناگر ماهر در ابتدا سعی می‌کند دوستانش را تحت تاثیر قرار دهد و سپس می‌خواهد مربی خود را تحت تاثیر قرار دهد و این یعنی بزرگ کردن تدریجی هدف در زندگی. شروع یک کار با اهداف کوچک به ما کمک می‌کند تا شادتر باشیم و احساس افسردگی را از ما دور می‌کند چون می‌توانیم در مدت زمان کمتری به موفقیت برسیم و این انگیزه‌ای می‌شود برای اینکه اهداف بزرگتری را برنامه ریزی کنیم.

حفظ انگیزه برای موفقیت

هیچ کس به دنبال شکست نیست. این مرحله بدین معنا است که ما باید با پستی و بلندی‌های یک هدف مقابله کنیم پس قبول کنید که ممکن است در مسیر زندگی عوامل غیر قابل پیش بینی را تجربه کنید. این عوامل به شما کمک می‌کند که از تکنیک‌های خوب و مناسب در این مسیر استفاده کنید. سعی کنید آگاهی خود را بالا ببرید تا بتوانید از این طریق اضطراب خود را کاهش دهید چون اضطراب می‌تواند باعث ایجاد اشتباه در حرفه شما شود.

مطالب مرتبط
منبع
success.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن