تناسب اندامسلامت باش

چطور چاق شویم؟ راهکارهایی برای اضافه وزن

همه درباره کاهش وزن صحبت می‌کنند در حالی‌ که من از تلاش برای اضافه کردن وزن و چاق شدن حرف می‌زنم. فروشگاه‌های مواد غذایی علیه من هستند. زیرا امروزه همه چیز برای افراد لاغر تولید می‌شود. همه‌ چیز کم‌چرب، کم شکر و پر از افزودنی‌های فرآوری شده شیمیایی است. باید به خاطر داشته باشید که بیماری قلبی و کلسترول حتی در دوره لاغری نیز شما را تهدید می‌کنند. شما می‌توانید به وزن سالم برسید اما فقط با رژیم غذایی متعادل، الگوی ورزشی مناسب و سبک زندگی سالم. در ادامه مواردی آمده است که می‌توانید به‌ راحتی با لاغری خداحافظی کنید و وزن اضافه کنید:

مراقب چیزی که می‌خورید باشید

چندین الگوی مهم غذا خوردن وجود دارد که برای اضافه شدن وزن‌تان باید آن‌ها را رعایت کنید. مهم است به یاد داشته باشید که اغلب غذا بخورید و غذای سالم هم بخورید. جایگزین‌های ساده به شما کمک می‌کند بدون خوردن زیاد سدیم، شکر و  مواد شیمیایی مضر، کالری مصرفی‌تان را دریافت کنید. آبمیوه تازه و یا شیر را بجای آب در کنار وعده‌های غذایی‌تان بنوشید. اگر می‌خواستید وعده غذایی میل کنید که حاوی پروتئین است، کنار آن آب بنوشید. صبحانه و شام کامل و مفصل و ناهاری معقول میل کنید.

مصرف مولتی‌ ویتامین‌ها و نوشیدن آبمیوه‌های تازه و سبزی‌ها در صبح به شما کمک می‌کند که انرژی زیادی داشته باشید. بدن شما می‌تواند عضله زیادی را از طریق پروتئین، گرانول، آجیل و غیره موجود در وعده غذایی شام‌تان بسازد.

پروتئین‌هایی مثل تخم‌مرغ، بوقلمون، مرغ، پنیر و شیر مصرف کنید. کره بادام زمینی به اضافه شدن کالری و طعم دادن به هر غذایی کمک می‌کند (بخصوص روی همبرگر فوق‌ العاده می‌شود). آجیل، گرانول و شکلات تلخ را همیشه همراه‌تان داشته باشید تا وقتی گرسنه‌تان شد میل کنید. اگر مشکلی با غذا خوردن دارید، سس تند و سس کارامل هر چیزی را خوشمزه می‌کنند. همه این‌ها کمک می‌کند که چاق بمانید.

نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود

اکنون که رژیم غذایی مناسبی دارید، لازم است که به بدن‌تان بگویید غذای مصرفی را کجا ذخیره کند. لازم نیست که در باشگاه ثبت‌نام کنید، فقط دو وزنه مچ ۲ کیلویی و دمبل ۵ کیلویی بخرید. این‌ها ارزان‌ قیمت هستند و می‌توانند برای بسیاری از تمرین‌های قدرتی مفید باشند. در طول روز شنا بروید. حتی اگر تنها ۱۰ یا ۲۰ بار می‌توانید عرض استخر را بروید، آن‌را ۵ بار در روز انجام دهید.

یک تشک یوگا بخرید و یوگا یا حرکات کششی انجام دهید. توده سازی کار آسانی است. اما توده منعطف و قوی ساختن فوق‌العاده سخت است. شما نمی‌خواهید وقتی وزن اضافه می‌کنید، تحرک‌تان را از دست بدهید. این فقط باعث تنبل شدن‌تان می‌شود. اطمینان حاصل کنید پیش از وزنه زدن، حرکات کششی، یوگا و پیاده‌روی را انجام دهید. این باعث می‌شود بدون از دست دادن سلامتی، سرعت و انرژی‌تان، وزن اضافه کنید تا کمی چاق شوید.

چاق بمانید

حافظت و نگهداری، مهم‌ترین بخش اضافه کردن وزن است. این عادت‌ها که شما برای اضافه کردن وزن استفاده می‌کنید باید ثابت بماند و حفظ شود. اگر شما از روند روزمره خود خارج شوید، به‌ سرعت هرآن چیزی که اضافه کردید را از دست می‌دهید و به دوران لاغری خود بازمی‌گردید. تنها دو هفته عدم فعالیت کافی است تا سال‌ها تمرین‌تان از بین برود. هدف‌گذاری کنید و به هدف‌تان برسید. راه‌هایی برای تغییر روند روزمره‌تان پیدا کنید، آن‌هم برای وقت‌هایی که حوصله‌تان از این روند سر رفته است.

تنوع، زندگی را آسان‌تر می‌کند، پس طعم غذایی که می‌خورید و تمرین‌هایی که می‌کنید را تغییر دهید. اگر می‌دانید که قرار است یکی از تمرین‌های‌تان را انجام ندهید، جایگزینی برای آن داشته باشید. به بدن‌تان کالری برسانید تا سیستم درونی‌تان به‌درستی کار کند.با بدنتان مثل یک اتومبیل رفتار کنید. مهم‌تر از همه، به‌ طور منظم سراغ پزشک‌تان بروید تا نشانه‌های بدی که ممکن است به آن مبتلا باشید را پیش از آنکه دیر شود تشخیص دهد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن