زیباییسلامت باش

چهار روش برای بازیابی شادابی پوست در بهار

کمی تا بهار مانده، اما وقتی در آینه نگاه می‎کنید، ممکن است آن را تشخیص ندهید. دمای هوای بیرون بالا و پایین می‎رود، گرم‎کننده‎های داخل منزل هنوز در برخی مناطق روشن‎ هستند، و یک فصل پر از روزهای ابری و کمبود ویتامین دی باعث شده شادابی پوست از بین برود.

از یک کرم صورت غنی استفاده کنید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما برای بهبود سریع شادابی پوست، متخصصان توصیه می‎کنند کرم زیاد استفاده کنید. احتمالا کم خطرترین کاری که در زمستان می‎توانید انجام دهید، استفاده از یک مرطوب ‎کننده‎ غنی است. به جای استفاده از محلول‎های سبک پیش از تغییر آب و هوا، یک کرم غلیظ استفاده کنید تا به خوبی پوست شما را مرطوب کند و درخشش را به آن بازگرداند. کرم‎های جدیدی که نسخه‎های غلیظ‎تر کرم‎های قبلی هستند، ترکیباتی از پپتیدهای اسید هیالورونیک برای تامین رطوبت بیشتر هستند. از مرطوب‎کننده‎ی جدید “اولی” که برای بازگرداندن شادابی پوست و کاهش اندازه‎ی منافذ پوستی طراحی شده نیز می‎توانید استفاده کنید.

به صورت مرتب پاکسازی سطح پوست را انجام دهید

از لایه‎بردار شیمیایی خانگی برای پاکسازی پوست مرده استفاده کنید. تجمع پوست مرده، سموم، مواد آلاینده، و حتی مواد آرایشی می‎تواند منجر به مردگی و خستگی پوست شود. مختصصان توصیه می‎کنند از هر هفته دو تا سه بار پس از تمیز کردن پوست، برای حذف سلول‎های اضافه از محصولات حاوی اسید گلیکولیک استفاده کنید. نتیجه‎ی این کار فوری است و باعث درخش و شادابی پوست می‎شود و تقریبا هیچ اثر منفی هم ندارد. اما برای نتیجه‎ی بهتر، فراتر از ۱۰ تا ۱۵ درصدی که به صورت خانگی می‎شود به آن دست یافت، یک پاکسازی در مطب می‎تواند جایگزینی قوی باشد، به خصوص اگر چروک صورت هم مد نظر باشند، البته این روش از چند روز تا چندیدن هفته زمان می‎برد تا اثر خود را نشان دهد.

شادابی پوست خود را با آنتی‎اکسیدان‎ها تقویت کنید

گرچه محلول‎های حاوی آنتی‎اکسیدان، مانند پمادهای موضعی حاوی ویتامین سی، اثر فوری نمی‎گذارند، اما اگر روزانه مصرف شوند، باعث ارتقای شادابی پوست خواهند شد. هر روز، اضافات پوست را حذف کنید، اضافاتی که منجر به پیری و شکسته شدن کلاژن‎ها می‎شوند. محلول‎های حاوی آنتی‎اکسیدان، به مبارزه‎ی پوست با صدمات بلندمدت کمک می‎کنند، که به یکنواختی رنگ پوست در بلند مدت منجر می‎شود.

روی درمان لیزری حساب باز کنید

برای از بین بردن نقاط و رنگدانه‎های باقی‎مانده از نور خورشید تابستان گذشته، اکنون بهترین زمان برای ترمیم تهاجمی و غیرتهاجمی پوست است. درمان “پالس نور شدید” (IPL) توصیه می‎شود، که قرمزی و لکه‎های مزاحم پوست را هدف قرار می‎دهد و به روشن شدن نقاط قهوه‎ای، بدون اثر منفی کمک می‎کند. به صورت اتوماتیک شادابی پوست شما را تامین می‎کند. برای افرادی که می‎توانند زمان بیشتری برای بهبودی اختصاص دهند، فراکسل نیز هست، یک روش تهاجمی‎تر از ما با بازده بالاتر: لیزر کربن دی‎اکسید سطح پوست را با ایجاد زخم‎های کوچک زیر پوستی ترمیم می‎کند، که نهایتا منجر به تحریک تولید کلاژن و بازسازی پوست می‎شود. اما برای این روش، چند روزی باید درون خانه بمانید، چراکه پس از درمان، پوست نسبت به نور حساس است، لذا لازم است چند روز در معرض نور خورشید نباشید و تا چند هفته دو برابر ضد آفتاب استفاده کنید تا لکه‎های جدید شکل نگیرند.

مطالب مرتبط
منبع
vogue
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن