خانه داریخانه و خانواده

چطور یک خانه اجاره ای را دکوراسیون کنیم؟

راحت بودن در خانه‌ بسیار مهم است، حتی اگر خانه اجاره‌ای باشد. وقتی نمی‌توانید تغییرات ساختاری در خانه‌ خود ایجاد کنید، روش‌هایی وجود دارد که با آن می‌توانید دکور خانه‌تان را بروز کنید. برای دکوراسیون خانه اجاره‌ای، باید همه انتخاب‌های طراحی را پیش از شروع، در نظر بگیرید. سپس، هنگامی‌که ایده‌ای برای رنگ و تم دکوری که می‌خواهید، پیداکرده‌اید، می‌توانید شروع به دکوراسیون خانه، دیوارها و استفاده از لوازم جانبی برای منحصربه‌فرد ساختن خانه‌تان استفاده کنید.

روش اول| در نظر گرفتن انتخاب‌های طراحی

رنگ دیواری چشم‌نواز انتخاب کنید که حرفی برای گفتن داشته باشید: رنگ‌های خنثی همچون خاکستری، سفید و سیاه به خانه‌تان ظاهری تمیز و براق می‌دهند. یا می‌توانید رنگ‌های روشن‌تری همچون آبی، سبز، قرمز و نارنجی روشن را انتخاب کنید. اینکه چه نوع دکوری می‌خواهید را ارزیابی کنید و به آن بچسبید تا ظاهر خانه‌تان یکپارچه شود. قرمز، نارنجی و زرد باعث می‌شود خانه‌تان احساس گرمی بدهد درحالی‌که خاکستری، سبز و آبی خانه را خنک می‌سازد.

از ۳-۴ رنگ مکمل برای انعطاف‌پذیری بیشتر خانه‌تان استفاده کنید: رنگ‌هایی که در طرف متضاد چرخ رنگ قرار دارند، رنگ‌های مکمل به شمار می‌روند. محدود ساختن دکور به ۳-۴ رنگ، عناصر مختلفی را در هر اتاق، کنار یکدیگر جمع می‌کند. زرد و بنفش، آبی و نارنجی و سبز و قرمز همه رنگ‌های مکمل هستند.

دکوراسیونخانه‌تان را طوری طراحی کنید که اتاق‌ها در یکدیگر جریان داشته باشند: اگر دکور اتاقی با دکور اتاق دیگر فرق داشته باشد، ناخوشایند به نظر می‌رسد. اطمینان حاصل کنید که اتاق‌های مجاور، دکور، تم یا رنگی مشابه داشته باشند که در یکدیگر جریان داشته باشند. برای مثال، اگر به دنبال ظاهری خنثی هستید، اگر به دنبال ظاهری روستایی هستید، طراحی مدرن اتاق‌ها می‌تواند به یکپارچگی طراحی‌تان آسیب بزند.

طرحی مینیمالیستی انتخاب کنید: طراحی مینیمال، آن طرحی است که از وسایل ضروری استفاده می‌کند و فضای باز را به‌عنوان جنبه‌ای از دکور استفاده می‌کند. عدم وجود وسایل خرده‌ریز، باعث می‌شود اتاق تمیز و زیبا به نظر برسد. از آنجایی‌ که سفارشی‌سازی ممکن است در خانه اجاره‌ای‌تان نشدنی باشد، حتماً طراحی مینیمال را در نظر بگیرید. این کار میزان هزینه شما برای دکوراسیون خانه کاهش می‌دهد و اسباب‌کشی‌ را آسان‌تر می‌سازد. طراحی مینیمال معمولاً از رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری استفاده می‌کند. طراحی مینیمال باعث می‌شود خانه اجاره‌ای کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسد. مبلمان بزرگ و رنگ‌های فلوئورسنت معمولاً بخشی از طراحی مینیمال نیستند.

روش دوم: مدل‌سازی دیوارها در دکوراسیون خانه

از صاحب‌خانه‌تان بپرسید که می‌توانید رنگ دیوارها را عوض کنید یا نه: برخی صاحب‌خانه‌ها به مستاجرین خود اجازه می‌دهند تا تغییرات بیشتری را به برخی فضاها بدهند. با صاحب‌خانه‌تان تماس بگیرید و بپرسید که آیا اجازه این کار را دارید یا خیر. ممکن است بتوانید برخی دستگیره‌ها و وسایل، رنگ دیوارها و یا کاغذ دیواری را تغییر دهید.

دکوراسیون

اگر صاحب‌ خانه شما اجازه هیچ تغییری را نمی‌دهد، می‌توانید سعی کنید او را با توضیحاتی درباره افزایش ارزش خانه، قانع کنید. شما همچنین می‌توانید به آن‌ها بگویید که پیش از اسباب‌کشی‌ دوباره دیوار را به رنگ اولش باز می‌گردانید.

تصاویر و آثار هنری روی دیوارها آویزان کنید: نقاشی‌ها، پوسترها و عکس‌های خانوادگی بهترین روش برای پر کردن دیوارهای خالی‌تان هستند. قطعه‌های هنری یا عکس‌هایی انتخاب کنید که به باقی اتاق‌هایتان بیاید. قلاب‌هایی به دیوار آویزان کنید تا بتوانید عکس‌ها یا آثار هنری‌تان را به آن آویزان کنید. برای مثال، اگر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید، تصاویر سیاه‌ و سفید خوب به نظر می‌رسند. اگر اتاقی رنگارنگ دارید، باید تصاویر و آثار هنری رنگارنگ آویزان کنید.

مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن