ارتباط خانوادگیخانه و خانواده

خودکشی؛ هانا بیکر چرا خودکشی کرد؟ (مقدمه)

بررسی اختصاصی و عمیق دلایل خودکشی با کارشناسان بهزی

خودکشی یک از ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین نوع مرگ‌هایی است که به ندت خبرآن به گوش ما می‌رسد، اما زمانی که می‌شنویم کسی این کار را کرده سؤال می‌کنیم که چرا؟ تیم کارشناسان بهزی با کمک روانشانسان مجرب قصد دارند تا مجموعه مطالبی را در ۷ قسمت درباره دلایل خودکشی و روشهایی که می‌توانیم از آن جلوگیری کنیم را برای مخاطبان تولید کند تا شاید بتواند نقش مهمی در اطلاع رسانی به جامعه ایران داشته باشد.

خودکشی هانا بیکر؛ تلنگری به جامعه خوابیده

اگر شما اهل دیدن سریال‌های روز دنیا باشید حتماً سریال ۱۳Reasons Why را دیده‌اید. این سریال به تشریح دلایل خودکشی دختری ۱۷ ساله می‌پردازد که به خاطر فشارهای روحی و جسمی که از طرف اطرافیان و دستانش به او وارد شده دست به خودکشی میزند. او که هانا بیکر نام دارد در طول زندگی سعی  کرده دختر خوب و مفیدی بخصوص برای دوستانش باشد. اما قضاوت‌های اشتباه، نگاه‌های غلط و دروغ‌های اطرافیان در کنار غفلت خانواده سبب می‌شود تا تنها راه نجات خود را در خودکشی ببینید.

ماجرا از آنجا جذاب می‌شود که هانا قبل از مرگش نوارهایی ضبط کرده و ۱۳ دلیل خودکشی‌اش را در آن با صدای خودش بیان می‌کند. این نوارها یکی پس از دیگری به دست کسانی می‌رسد که خودشان از دلایل خودکشی هانا هستند و به نوعی مقصران این حادثه تلقی می‌شوند.

تریلر فیلم ۱۳ دلیل برای اینکه چرا…

تابحال به عواقب حرف‌هایی که می‌زنید فکر کرده‌اید؟

وقتی سریال را می‌بینیم در چند قسمت اول فکر می‌کنیم که شاهد موضوع جذاب و سرگرم کننده طرف هستیم که قرار است ساعات خوشی را برای ما ایجاد کند، اما هرچقدر که جلو می‌رویم، می‌بینیم که سریال با ما صحبت می‌کند، خیلی از دلایل کوچک و بزرگی که در مجموع به خودکشی هانا بیکر انجامید، کارهایی است که خود ما در طول زندگی با اطرافیان و دوستانمان انجام داده‌ایم. آزارها و دروغ‌ها، و قضاوت‌هایی که به نظرمان کم اهمیت می‌آیند اما آنها را انجام داده‌ایم و نمی‌دانیم که چه تأثیر منفی می‌تواند بر روی روح و ذهن یک فرد داشته باشد. تا به حال به این فکر کرده‌اید؟

کوچک‌ترین حرف‌های شما درباره شخصی می‌تواند چه تأثیر فراوانی بر روی زندگی او داشته باشد؟ تابحال به عواقب حرف‌هایی که می‌زنید فکر کرده‌اید؟ به تبعاتی که می‌تواند برای فرد مقابل شما داشته باشد. باور کنید که قضاوت‌های معمول ما می‌تواند زندگی یک نفر را ویران کند و او را به ته خط زندگی برساند. جایی که هیچ راهی جز مرگ را پیش روی خود نمی‌بیند و سرانجام منجر به خودکشی فرد می‌شود. مشکل از آنجا شروع می‌شود،  زمانی که یکی از نزدیکان و دوستان ما خودکشی کند ما نمی‌دانیم که واقعاً دلیل آن چیست و حتی فکرش را هم نمی‌کنیم که شاید حرف‌هایی که ما در طول زندگی به او زده‌ایم در ذهن او تأثیرات منفی گذاشته است.

با ما همراه شوید

این یک مقدمه برای شروع مجموعه مطالبی بود که قرار است در ۷ قسمت به طور مفصل برای شما بیان شود تا شما بتوانید با تمامی ابعاد خودکشی و روش‌های جلوگیری از آن آشنا شوید. پس صفحه اختصاصی بهزی درباره خودکشی را دنبال کنید همچنین نظرات و سؤالات خود را در این باره با ما مطرح کنید.

صفحه اختصاصی موضوع خودکشی
مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن