پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

۲۰ روش سریع برای مدیریت بهتر زمان

مدیریت بهتر زمان چیزی است که همه ما در زندگی به دنبال آن هستیم. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

شما معمولاً وقت شناس هستید یا دیر می‌کنید؟ آیا کارهایتان را در زمان تعیین شده به اتمام می‌رسانید؟ آیا گزارشات کارهای خود را به موقع انجام می‌دهید؟ آیا قادر به انجام آنچه که می‌خواهید قبل از مهلت اتمام آن هستید؟ آیا زمان را خوب مدیریت می‌کنید؟ اگر برای هر یک از سؤالات بالا پاسخ شما “خیر” هست, بدان معنا است که شما زمان خود را به خوبی آنچه که می‌خواهید مدیریت نمی‌کنید. در اینجا ۲۰ روش در مورد اینکه چگونه زمان خود را بهتر مدیریت کنید, می‌بینید:

یک برنامه روزانه درست کنید

روز قبل از اجرای برنامه‌ریزی, برنامه بچینید. برنامه‌ریزی را در صبح, یا حتی بهتر است شب قبل از خواب انجام دهید. برنامه‌ریزی یک مرور خوب از آنچه در طول آن روز انجام خواهید داد, ارائه می‌دهد. کار روزانه شما با برنامه‌ریزی به بهترین نحو ممکن به انجام می‌رسد.

برای هر کار  محدوده زمانی داشته باشید

روشن است که شما باید کار X را تا ساعت ده صبح, کار Y را تا سه بعد از ظهر و کار Z را تا پنج و نیم بعد از ظهر به پایان برسانید. داشتن محدوده زمانی مانع از تداخل کار شما با دیگر فعالیت‌هایتان می‌شود.

از یک تقویم استفاده کنید

داشتن تقویم مهم‌ترین گام برای مدیریت فعالیت‌های روزانه شما است. تقویم گوگل عالی است_من از آن استفاده می‌کنم. اگر از یادداشت‌های lotus یا outlook استفاده می‌کنید, تقویم به عنوان بخشی از نرم افزار پست الکتریکی شما محسوب می‌شود. اگر بتوانید آن را برای تلفن همراه و سایر سخت افزارهای مورد استفاده خود همگام سازی کنید, بهتر است_بدین ترتیب, بدون توجه به جایی که هستید, شما می‌توانید به برنامه خود دسترسی پیدا کنید.

از یک سازمان دهنده استفاده کنید

سازمان دهنده به شما کمک می‌کند که در زندگی خود در رأس چیزهایی که می‌خواهید, قرار بگیرید. سازمان دهنده ابزار مرکزی شما برای سازماندهی اطلاعات, لیست کارها, پروژه‌ها و دیگر موارد متفرقه است.

محدوده زمانی خود را بدانید

چه موقع باید وظایف خود را به پایان برسانید؟ پایان محدوده زمانی خود را در تقویم یا سازمان دهنده خود علامت بزنید, بدین ترتیب شما می‌دانید چه موقع باید وظایف خود را به پایان برسانید.

یاد بگیرید “نه” بگویید

بیش از آنچه که در توان شماست را انجام ندهید. حواس پرتی‌هایی را که هنگام انجام کارهای دیگر به سراغتان می‌آید, نپذیرید. یا آن را به زمان دیگری موکول کنید تا مدیریت بهتر زمان داشته باشید.

هدف شما زودتر رسیدن باشد

وقتی هدف شما سر وقت رسیدن باشد, شما ممکن است سر وقت برسید یا دیر کنید. اکثر مواقع شما دیر خواهید کرد. با این حال, اگر هدف شما زودتر رسیدن باشد, شما احتمالاً اکثر اوقات به موقع خواهید رسید. برای قرار ملاقات‌ها, تلاش کنید که زودتر برسید. برای محدوده زمانی تعیین شده برای کارهایتان, آن‌ها را زودتر از مورد مقرر تحویل دهید.

کارهارا تایم باکس کنید

بدین معنا که کارهایتان را به اندازه x میزان از زمان محدود کنید.

داشتن یک ساعت قابل دید

گاهی اوقات ما آن‌قدر غرق در کارهایمان هستیم که توالی زمان را از دست می‌دهیم. داشتن یک ساعت بزرگ در مقابلتان, شما را از گذر زمان آگاه می‌کند.

یادآوری‌ها را ۱۵ دقیقه

بیشتر تقویم‌ها یک تابع یادآوری دارند. هنگامی که باید در جلسه مهمی شرکت کنید, آلارم را برای ۱۵ دقیقه زودتر تنظیم کنید تا مدیریت بهتر زمان داشته باشید.

مدیریت بهتر زمان با تمرکز

آیا چندین کار برای انجام دادن دارید بطوریکه به کارهای دیگر خود نمی‌رسید؟ اگر چنین است, در یک زمان فقط بر روی انجام مهم‌ترین کار تمرکز کنید. همه برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید, ببندید. در مرورگر خود زبانه‌هایی را که توجه شما را به خود جلب می‌کند, ببندید. تنها بر روی کاری که انجام می‌دهید, تمرکز کنید. بدین صورت شما کارآمدتر خواهید بود.

از حواس پرتی جلوگیری کنید

چه چیزی حین انجام کار حواس شما را پرت می‌کند؟ پیام‌های فوری؟ زنگ تلفن؟ پیام‌های متنی که ناگهان ظاهر می‌شوند؟ من تقریباً هر روز از چت استفاده می‌کنم. تنها زمانی که من وارد سیستم می‌شوم زمانی است که قصد انجام کاری را ندارم. در غیر این صورت حواسم پرت می‌شود. هنگامی که من کار مهمی انجام می‌دهم, تلفن خود را خاموش می‌کنم. تماس‌ها در طول این زمان ضبط می‌شوند و اگر بعد از آن کار مهمی باشد, با آن‌ها تماس می‌گیرم. این کار به من کمک می‌کند تمرکز بهتری داشته باشم.

گذر زمان را دنبال کنید

تایمر تخم مرغ یک تایمر شمارش معکوس انلاین ساده است. تایمر تخم مرغ را در زمانی که می‌خواهید دنبال شود, کوک کنید (برای مثال: “۳۰ دقیقه”, ” ۱ ساعت”) و تایمر در زمینه شمارش می‌شود. وقتی به زمان کوک شده رسید, تایمر بوق میزند.

آیا شما نیز از روش‌های بالا برای مدیریت بهتر زمان خود استفاده کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن