پیشرفت شخصیپیشرفت کن

درخواست کردن رابطه مستقیمی با به دست آوردن اهدافی که به دنبال آنها هستیم دارد

تلاش کنید تا چیزی را که می‌خواهید به دست بیاورید. شاید این جمله را از زمان کودکی از بزرگ‌ترها، یا حتی در دوران بزرگسالی نیز شنیده باشید. اما واقعا راهی غیر از درخواست کردن وجود دارد؟

در واقع مشکل اصلی اغلب ما تلاش نکردن نیست بلکه نداستن راه درست آن است. با خواندن این مطلب یاد می‌گیرد تا با درخواست کردن مناسب آنچه را که برای آن تلاش می‌کنید را به دست آورید. در این مطلب ابزاری را به شما معرفی می‌کنم که با استفاده از آن می‌توانید به‌ راحتی، آنچه را که می‌خواهید به‌ طور غیرمستقیم به دست آورید. مانند هر توصیه دیگری، شاید احمقانه و مسخره به نظر برسید اما در واقع چیزی که قرار است در ادامه بشنوید واقعاً برای من و دوستانم نیز جواب داده است. حداقل به آن یک شانس بدهید و آن را برای اولین بار رد نکنید.

برای شنیدن آن آماده هستید|جواب بسیار ساده است:

جرئت خواستن آن را داشته باشید. همین‌ الان از یک‌ لحظه بسیار سرنوشت‌ساز گذر کردیم. دقت کنید جواب شما در همان جمله بالا است پس اینجا به دنبالش نگردید. اما تا اینجا همه‌ چیز به‌ ظاهر خوب پیش رفته است اما در واقع این‌ چنین نیست فقط دانستن یک جواب ساده به شما کمک نمی‌کند مهم این است که باید آن را به کار ببرید و در عمل آن را ببینید.

چرا خواستن و پرسیدن می‌تواند حیاتی باشد؟

حیاتی است زیرا تمام تجربیات ما را به چالش خواهد کشید و ممکن است گاهی به هر آنچه که یاد گرفته‌ایم، برای مطرح کردن یک درخواست، نیاز پیدا کنیم. درخواست کردن تنها راهی است تا آنچه را که می‌خواهید به دست آورید. پس اگر این‌طور باشد آیا فقط با یک درخواست کردن ساده می‌توانید آرزوهای خود را برآورده کنید؟ البته که نه؛ این اصلاً درست نیست. با درخواست کردن و پرسیدن شما در حقیقت احتمالات تازه‌ای را پیش روی خود قرار می‌دهید. در واقع شما با این کار ابتدا یک مکالمه را شروع می‌کنید و در ادامه با پرسیدن سؤالات متفاوت به آن جهت می‌دهید. اکنون شاید در ذهن بسیاری از شما این سؤال شکل بگیرد، بهترین راه برای درخواست کردن و پرسیدن چیست؟ همین سؤال را یکی از دوستانم نیز از من پرسید، جواب همه شما این جمله است، از راه‌های متفاوت درخواست‌های خود را مطرح کنید و از مطرح کردن آن‌ها نیز خجالت نکشید. البته این جمله به آن سادگی که به نظر می‌رسد نیست، در ادامه شما با نکاتی آشنا خواهید شد تا بتوانید از این جمله به‌ صورت کاربردی‌تری استفاده کنید.

بهزی

چگونه درخواست کنیم؟

چند نکته مهم در مورد این قسمت وجود دارد که در زیر آمده است:

  • یک ذهن کنجکاو داشته باشید
  • به خودتان باور داشته باشید
  • احتمالات را در نظر بگیرید

البته جرئت درخواست کردن با ذهنیت شما نیز در ارتباط است. این سه نکته به شما کمک می‌کنند تا یک چهارچوب مناسب از درخواست کردن را در ذهن خود شکل دهید تا بتوانید نیازهای خود را به‌ صورت غیرمستقیم کسب کنید.

و اما بدترین اتفاق…

کسی که از درخواست می‌کنید به شما جواب منفی بدهد. شما چه‌ کار خواهید کرد؟ بسیار ساده است، همانند آنچه که پیش‌تر گفته شد از راه‌های دیگری بپرسید. چیزی که در آخر برای شما باقی خواهند ماند تعدادی زیادی جواب منفی است. اما نکته جالبی در مورد آن‌ها وجود دارد، قطعاً درخواست‌های مکرر شما ضعف‌هایی داشته‌اند که نتوانستد شما را به هدفتان برسانند، این بار با دقت آن‌ها را بررسی کنید و دوباره به درخواست کردن خود ادامه بدهید. مطمئن باشید به خاطر درخواست کردن نخواهید مرد. در واقع سؤال کردن بی‌ادبی نیست فقط یک ابزار است که باید از آن استفاده کنید.

اگر درخواست نکنید به خواسته‌هایتان نمی‌رسید

وقت آن رسیده است تا یک ایده جالب را با شما به اشتراک بگذارم. هر چیزی که شما فکرش را بکنید قابل‌ مذاکره کردن است در واقع درک این جمله می‌تواند قدم بزرگی برای ایجاد یک تغییر باشد. هیچ قانونی برای درخواست کردن وجود ندارد فقط به کمی ادب و احترام نیاز دارید همین. هنگامی‌ که چیزی را از کسی درخواست می‌کنید اغلب افراد به‌ طور ناخودآگاه موافقت می‌کنند، گاهی اوقات شما نیز سعی کنید از آن استفاده کنید.

درخواست کردن به شما اعتماد به‌ نفس می‌دهد

درخواست کردن به‌طور ناخودآگاه باعث افزایش اعتماد به‌ نفس شما می‌شود. پرسیدن و درخواست کردن معلمان خوبی هستند که ذهن شما را برای ساخت احتمالات و یادگرفتن تجربه‌های جدید آموزش می‌دهند همچنین شما با این کار به خودتان نیز احترام گذاشته‌اید و ثابت‌قدم بودن خود را نشان خواهید داد. پیروی از روش‌های زندگی دیگران اعتماد به‌ نفس شما را ذره‌ذره نابود می‌کند و به شما اجازه کسب استقلال را نخواهد داد اما همین‌ که شما یاد گرفتید که چگونه درخواست کنید همه‌ چیز عوض خواهد شد. زندگی درواقع چیزی است که شما آن را می‌سازید که درخواست کردن نیز یک‌راه خوب برای توسعه زندگی‌تان است.

قبل از اینکه بروید این نکته را فراموش نکنید

صادقانه به شما بگویم، مهم نیست که شما چقدر در استفاده از ابزاری به نام درخواست کردن مهارت دارید مهم این است که همواره باید با آن احترام را نیز به کار ببرید. شاید باید این‌گونه به شما بگویم، احترام را به درخواست‌های خود چسب کنید. درخواست خود را توأم با احترام هدایت کنید تا بهترین نتیجه غیرمستقیم را کسب کنید. نشان دادن احترام راه بهتری را برای شما بازخواهد کرد و به نحوی یک ذهنیت خوب را در طرف مقابل ایجاد می‌کند. پس اگر با درخواست کردن مواجه شدید، ترس آن را به جان بخرید و آن را انجام دهید، این‌گونه شما موفق خواهید شد تا آنچه را که دیگران نتوانسته‌اند بگیرند را به دست بیاورید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن