ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

مشکلات جنسی و توصیه‌های برای رفع این دست از مشکلات زوج‌ها

شرایط زندگی زناشویی مدام در حال تغییر است، گاهی اوقات تولد یک نوزاد، پیدا کردن شغل جدید و یا مرگ یکی از اعضای خانواده منجر به بالا رفتن سطح استرس برای مدت طولانی در افراد خانواده می‌شود. گاهی سپری کردن یک روز کاری سخت می‌تواند تمام انرژی فرد را گرفته و میل او را برای رابطه جنسی در شب کاهش دهد در نتیجه رابطه جنسی اولویت خود را از دست می‌دهد.

اهمیت به رفع مشکلات جنسی

مشکلات جنسی تقریباً برای تمام زوج‌ها رخ می‌دهد. همواره رابطه جنسی و کسب مهارت در رابطه، همچنین پیدا کردن راهکارهای مناسب برای حل مشکلات جنسی دغدغه‌ای بسیاری از زوج‌ها بوده است که برخی از زوج‌ها این مشکلات را بسیار بزرگ نمی‌دانند و به دنبال راه‌حل آنها هستند. رابطه جنسی بر روی کیفیت زندگی مشترک و سلامت جسمی و روانی زوجین تاثیر مثبتی دارد البته متأسفانه مشکلات جنسی در زمان تأهل مدام مشاهده می‌شود.

اغلب زوج‌ها با این مشکلات مقابله کرده و با استفاده از راهنمایی‌های مناسب روابط مثبتی را در اتاق‌خواب برقرار می‌کنند؛ اما برخی دیگر تسلیم شده و میل و رغبت به رابطه جنسی را از دست می دهند که متأسفانه نتیجه‌ای آن پایان زندگی مشترکشان است. عدم برقراری رابطه جنسی بدترین کاری است که می‌توان انجام داد. بنا به تحقیقات صورت گرفته بین ۱۵ تا ۲۰ درصد زوج‌های نیویورک کمتر از ۱۰ بار در سال با هم رابطه جنسی دارند. کم شدن رابطه جنسی می‌تواند علل زیادی داشته باشد و ازدواج را تحت تأثیر قرار دهد.

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی

یکی از مشکلات موجود در مورد رابطه جنسی صحبت نکردن در مورد آن است بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها باید شب‌هنگام و در اتاق‌خواب در مورد آن صحبت کرد. در صورتی که زن و شوهر باید قبل از رفتن به اتاق‌خواب مسائل مهم و مورد نظر همسرشان به خوبی بدانند؛ و رفتاری دلخواه همسر خود داشته باشند.

اگر مدت زمان زیادی از ازدواج شما می‌گذرد، بهتر است برای برقراری رابطه جنسی جذاب با شریک زندگی‌تان دوباره صحبت کنید و برای تجربه‌های جدید رفتارهای جدید جنسی را امتحان نمایید. اگر رفتاری از همسرتان شما را ناراحت می‌کند و یا احتمال دارد به شما صدمه بزند با او در میان بگذارید و برای اصلاح رفتار همسرتان مشورت و او را راهنمایی کنید.

گاهی اوقات مشکل در برقراری ارتباط کلامی است. در این شرایط زوجین و یا یکی از آنها نمی تواند خواسته‌ای جنسی خود را با همسرش در‌میان بگذارد. خوشبختانه برای راهنمایی افراد در این زمینه کتاب‌های روانشناسی بسیاری وجود دارد. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی و نحوه انجام آن بخشی از مشکلات را حل می‌کند. اگر توانایی طرح مسئله و صحبت در مورد روابط جنسی را ندارید لازم است اعتماد به نفس و روابط اجتماعی را نیز در خود تقویت کنید.

رفتن به تعطیلات

تحقیقات نشان داده است، تعطیلات دونفره و یا رفتن به سفر می‌تواند رابطه عاطفی عمیقی بین زن و شوهر ایجاد کند؛ بنابراین برای داشتن رابطه‌ای صمیمی‌تر بهتر است یک سفر چند روزه داشته باشید. صحبت کردن و برای هم وقت گذاشتن روابط عمیق‌تری را بین زوجین ایجاد می‌کند. احساس صمیمیت بیشتر، میل جنسی را بین زوجین افزایش داده و برقراری رابطه جنسی را راحت‌تر می‌کند. اگر شما دچار کمبود بودجه هستید و امکان رفتن به سفر را ندارید می‌توانید یک پیک‌نیک یک روزه را برنامه ریزی کنید و یا همسرتان را به صرف شام در یک رستوران دعوت نمایید.

امتحان کردن چیزهای جدید

بهتر است گاهی اوقات اتاق‌خواب را ترک کنید و مکان‌های جدید را برای رابطه جنسی امتحان کنید. کافی است کمی فانتزی فکر کنید.

درمان جنسی

شاید کم شدن رابطه جنسی در شما به دلیل وجود مشکل و یا بیماری در بدن شما باشد بنابراین از درمان جنسی خجالت نکشید و هرچه سریع‌تر به دنبال حل مشکلات جنسی خود باشید زیرا ادامه زندگی مشترک شما به برقراری رابطه جنسی باکیفیت بالا بستگی دارد. دقت داشته باشید برای داشتن رابطه جنسی با کیفیت هرگز عجله نکنید اما در عین حال یک رابطه‌ای پرشور و منفعل داشته باشید به گونه‌ای که به شریک زندگی‌تان آسیبی وارد نشود.

مطالب مرتبط
منبع
marriage
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن