ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

رابطه جنسی زوجین و مشکلات آن (قسمت اول)

رابطه جنسی یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی زناشویی است. رابطه جنسی خوب بین زوج‌ها هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ جسمی تاثیر زیادی روی آن‌ها دارد.در صورت عدم رابطه جنسی رضایت بخش می‌تواند مشکلات زیادی بین زوجین به وجود بیاید. در قسمت اول این نوشته در مورد اهمیت رابطه جنسی و همچنین دو مورد از مشکلات رایج بین زوجین در این رابطه را مورد بحث قرار می‌دهیم.

اهمیت رابطه جنسی

اغلب زوجین نیاز هست که در مورد اهمیت رابطه جنسی و داشتن رابطه خوب کمک بگیرند. اگر زوج ها از هم جدا شده اند یا در حل تعارض‌هایشان به مشکل خورده‌اند و یا برای کمک گرفتن به سراغ یک متخصص رفته اند نشان می دهد آن‌ها رابطه جنسی را در روابط عاشقانه و زندگی زناشویی خود پس‌زده‌اند و یا بسیار کم هست. اما برعکس، شناسایی و رفع مسائل و مشکلات رابطه جنسی در زندگی آن‌ها نه‌تنها می تواند رابطه جنسی آن‌ها را بهتر کند، بلکه آن می تواند مشکلات دیگری را نیز حل کند، زیرا ما نمی‌توانیم با کسی که لذت فوق العاده ‌ای با او می‌بریم صمیمی نباشیم و یا از او عصبانی شویم.

من نمی‌خواهم بگویم که رابطه جنسی حتما عصبانیت شما را از بین می‌برد و جواب قطعی برای عصبانیت شماست؛ در واقع نظر من این هست که یک رابطه جنسی مداوم ، قابل اعتماد و لذت بخش کمک می‌کند ما بتوانیم بهتر عصبانیت خود را مدیریت کنیم. در واقع این می‌تواند اولین دلیل برای اهمیت رابطه جنسی خوب باشد. تولید مثل محض نیاز به لذت ندارد و تمام عوارض لذت جنسی آن‌را هم شامل می شود. تولید مثل به‌مانند غریزه‌هایی تکاملی مثل پلک زدن و تنفس می‌تواند انجام بگیرد. در واقع زنده ماندن زوج‌ها خیلی ساده هست اما لذت رابطه جنسی می‌تواند بین دو نفر پیوند قوی ایجاد کند.

مشکل در عشق‌ورزی و رابطه جنسی

یکی از عوامل می‌تواند این باشد که یکی از زوجین به صورت واضح و یا پنهان از تکرار عشق‌ورزی و یا با ماهیت عشق ورزی مشکل داشته باشد و یا باعث خشم او بشود یا به دلایل دیگری اشتیاق کمتری برای عشق‌ورزی در زندگی داشته باشد. در زوجینی که رو راست تر بودند، این مشکل را بیشتر در مردان به خاطر سرسخت بودن از لحاظ روانی مشاهده شده و قسمتی از آن به خاطر نقش‌هایی که زوجین در روابط زناشویی اتخاذ کرده‌اند، است.

به عقیده من عامل اصلی اختلاف زناشویی در همه زوجین طرف مقابل و زوج مقابل است که منبع ناکامی و مشکل می باشد زیرا این شخص به طرف مقابل این پیام را می‌دهد که همه چیز درست است و هیچ مشکلی وجود ندارد، در حالی که چیزی که دوست دارد اتفاق نمی‌افتد. اگر شما به طور کامل درک نکنید که شما با یک انسان و نه یک ربات ، ازدواج کرده‌اید می توانید خشم زیادی در شخص مقابل ایجاد کنید. در واقع شخصی که رابطه جنسی بیشتری می‌خواهد باید به دنبال روش و استراتژی باشد تا نیاز جنسی خود را رفع کند اما متاسفانه شخص مقابل که نیازی ندارد به خاطر این که احساس فرد تسلیم شده را نداشته باشد به دنبال راه حلی برای رفع نیاز جنسی همسر خود است.

نقش مادری کردن در زنان

یکی از تقسیم نقش‌هایی که باعث می‎شود اهمیت رابطه جنسی در مردان بیشتر باشد و بیشتر تقاضای رابطه جنسی داشته باشند، نقش مادری کردن و مراقبت از فرزندان در همسر است. حتی در ازدواج‌های فمینیستی آگاه نیز مادران به شکلی از فرزند پرستاری می‌کنند که مردان نمی‌توانند. فراتر از آن، انتظارات عمیق اجتماعی می‌تواند باعث شود که مادران بیشتر وقت خود را با فرزندان خود صرف کنند و فرزندان برای اکثر بزرگسالان نمی‌توانند جای رابطه جنسی را پر کنند. این تنها به این دلیل نیست که آنها خودشان را خیس می کنند بلکه به این دلیل است که آن‌ها ضد رابطه جنسی هستند. زنان تقریبا همه نیاز فرزندان هستند و معمولا خودشان را تا مدت طولانی در دسترس آن‌ها قرار می‌دهند که این خیلی هم آسان نیست.

مطالب مرتبط
منبع
psychologytoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن