پزشکیسلامت باش

گرایش بارداری: چرا زنان باردار به ترشیجات و دیگر غذاها گرایش دارند؟(بخش دوم)

گرایش بارداری منشأ هزاران جوک و گردش‌های آخر شب به فروشگاه‌های مواد غذایی است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با گرایش‌های مختلف در زنان باردار آشنا کنیم.

گوشت قرمز

به دلیل وجود آهن, پروتئین و ویتامین B6 در گوشت قرمز, بیشتر زنان مخصوصاً در دوران بارداری به استیک گرایش دارند. این امر می‌تواند برای بسیاری از زنان گیاهخوار ناراحت‌کننده باشد، اما برخی با ماساژ روزانه بر این گرایش غلبه می‌کنند این رفتار هم‌چنین به افسردگی پس از زایمان کمک می‌کند.

ترشیجات

ترشی‌های شور اصلی‌ترین گرایش بارداری بین زنان آمریکایی است. حجم بیشتری از خون در دوران بارداری می‌تواند تمایل به غذاهای شور را توضیح دهد که برای افزایش سدیم نیاز است.

غذای تند برای بارداری

برخی از زنان هنگام بارداری گرایش بیشتری به غذاهای تند دارند. غذاهای تند می‌توانند باعث عرق کردن بدن شوند و به خنک کردن مادر باردار کمک کنند. میوه میوه شیرین و سرشار از ویتامین است (مانند ویتامین c). خوشبختانه این گرایش برای استفاده روزانه به‌صورت تازه، میوه کامل یا به‌صورت سالاد میوه مناسب است.

چیپس سیب‌زمینی

مانند ترشی‌ها, چیپس سیب‌زمینی به دلیل داشتن ترکیب نمکی آن گرایش قوی بین زنان باردار است. آن‌ها به دلیل حفظ سلامتی باید خوردن آن را کم کنند.

تخم‌مرغ

رایج‌ترین گرایش حاوی پروتئین, که حاوی آهن, فسفر و ویتامین B نیز می‌باشد. تخم‌مرغ انتخاب پروتئینی سالمی برای زنان است، اما برای جلوگیری از سالمونلا باید زرده آن به‌ صورت سفت آماده شود. تخم‌مرغ آب پز گزینه مناسبی است.

لیمو

گرایش خاص به غذاهای ترش مانند لیمو در سه‌ماهه دوم و سوم شایع‌تر است. خوشبختانه، لیمو می‌تواند به بسیاری از دستورالعمل‌ها یا فقط به آب ساده اضافه شود، لیمو گرایشی سالم حاوی ویتامین B و C می‌باشد.

کره بادام‌زمینی

کره بادام‌ زمینی منبع مناسبی از ویتامین B و پروتئین می‌باشد، که می‌تواند دلیل گرایش زنان باردار باشد. کره بادام‌ زمینی طبیعی فاقد شکر می‌باشد.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن