سلامت باش

گرایش بارداری : چرا زنان باردار به ترشیجات و دیگر غذاها گرایش دارند؟ (بخش اول)

گرایش بارداری منشأ هزاران جوک و گردش‌های آخر شب به فروشگاه‌های مواد غذایی است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با گرایش‌های مختلف در زنان باردار آشنا کنیم.گرایش بارداری عجیب: منشأ هزاران جوک و گردش‌های آخر شب به فروشگاه‌های مواد غذایی است. کلیشه‌ای‌ترین گرایش بارداری، گرایش به ترشیجات و بستنی می‌باشد، اما زنان باردار نسبت به هر نوع غذایی که فکر کنید گرایش دارند. حدود نیمی از زنان باردار در ایالت متحده حداقل به یک‌چیز گرایش دارند، که می‌تواند ترشی و بستنی باشد، یا عجیب‌تر از آن بادمجان یا ساندویچ پنیر. غذاهای دیگر باعث می‌شوند مادری که قبل از بارداری غذایی را دوست داشته، از آن متنفر شود.

چرا زنان باردار به ترشیجات و دیگر غذاها گرایش دارند؟

این گرایش‌ها و تنفرات به دلایل خاصی رخ می‌دهند؛ هورمون‌ها می‌تواند باعث ناهماهنگی زیستی و عصبی شود. هورمون‌های بارداری حس بویایی و چشایی خانم‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند، که می‌توانند تغییرات عمده‌ای را در مورد آنچه او می‌خواهد بخورد ایجاد کنند. برخی از دانشمندان معتقدند که برخی از گرایش‌های غذایی می‌توانند منجر به کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی شوند. دقیقاً مشخص نیست که چرا زنان در دوران بارداری گرایش‌ها و تنفراتی دارند؟ اگرچه بسیاری از زنان حین بارداری با مشکلی مواجه نیستند, گرایش‌های بارداری می‌توانند شدید باشند, که منجر به مشکلاتی در دوران بارداری می‌شود. در همین راستا, مشاوره عصبی می‌تواند در جهت کاهش یا حذف گرایش‌ها مؤثر باشد.

جای دادن گرایش‌ها در رژیم بارداری برای سلامتی رشد جنین

جالب است بدانید، برخی از کارشناسان متوجه شده‌اند که گرایش‌ها غالباً در دوران مختلف بارداری تغییر می‌کنند. برای مثال بسیاری از زنان در دو سه ماه اول بارداری به تلخی حساس می‌شوند که احتمالاً برای جلوگیری از مصرف مواد مضر هنگام رشد جنین است. جای دادن گرایش‌ها در رژیم بارداری ضروری است، زیرا آن‌ها می‌توانند نشانه‌ای از آنچه مادر یا نوزاد برای رشد سالم نیاز دارد باشند. بسیاری از این گرایش‌ها شامل مواد غذایی بی‌خاصیت می‌باشد که باید در دوران بارداری محدود شود. بسیاری از این مواد غذایی بی‌خاصیت به رشد کودک کمکی نمی‌کنند و ممکن است منجر به‌اضافه وزن شوند. تعادل میان گرایش‌های ناسالم با رژیم غذایی سالم, برای بارداری سالم ضروری است. تغییر گرایش‌های ناسالم روش مناسبی برای اطمینان از اینکه شما نیاز به تغذیه‌ای دارید که صدمه‌ای به شما وارد نکند،  می‌باشد.

۱۰ گرایش بارداری رایج در زنان

۱-شکلات

از رایج‌ترین گرایش غذایی بین زنان باردار شکلات است. برخی معتقدند که گرایش به شکلات به دلیل افزایش نیاز به کالری در دوران بارداری است. تحقیقات نشان می‌دهند که شکلات هم‌چنین پر گرایش‌ترین غذا در ایالت متحده است. درحالی‌که تفریط در گرایش به شکلات مضر نیست، بهتر است که شکلات تیره را انتخاب کنید و میزان مصرف آن را کاهش دهید.

۲-شیر و بستنی

لبنیات به افزایش نیاز به کلسیم در دوران بارداری مربوط می‌شود. بستنی گرایش شدیدی است، زیرا شیرین و پر‌کالری است. اگر زیاد بستنی می‌خورید، این دستورالعمل‌ها را برای یک جایگزین سالم‌تر استفاده کنید.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن