خانه و خانواده

روش هایی برای افزایش فضای کمد (قسمت دوم)

همه ما با نقش کمد در خانه آشنا هستیم. کمد و دراور کمک می‌کنند تا وسایل به بهترین شکل و منظم چیدمان شوند. گاهی با به دلیل محدودیت جا یا وجود وسایل زیاد، با فضای کم در کمد روبه رو هستیم این مقاله برای اضافه کردن فضای کمد شما را راهنمایی می‌کند.

اضافه کردن قفسه

فضای پرتی ممکن است به حل معضل کمبود جا در کمد شما کمک کند. اکثر کمدها دارای سقفی به طول ۲/۵ متر هستند. بنابراین، احتمالاً فضای قابل استفاده‌ای در حدود بیش از نیم متر بالای میله آویز داشته باشید. یک قفسه در بالای این آویز بسازید و فضایی اضافی برای گذاشتن کیف‌دستی و یا لباس‌های فصل بعد ایجاد کنید. به منظور افزایش فضای کمد از هر فضای دیواری قابل استفاده در داخل گنجه خود استفاده کنید.

استفاده از چمدان

آیا چمدان یا ساک مسافرتی خود را در کمد نگهداری می‌کنید؟ اگر چنین است، از فضای خالی داخل چمدان خود استفاده کنید و برخی از لباس‌های خود را داخل آن قرار دهید. این راهکاری عالی برای لباس‌های خارج از فصل است. به‌جای اینکه این لباس‌ها را در کمد خود آویزان یا در قفسه‌ها نگه دارید، آنها را در داخل چمدان بگذارید و سپس چمدان را در جای خودش قرار دهید. این کار فضای مناسبی برای لباس‌های دم‌دستی شما ایجاد می‌کند. ضمن اینکه قرار دادن لباس‌ها در داخل چمدان به‌عنوان یک مخزن محافظ، آنها را از معرض رطوبت، گردوخاک و جوندگان دور می‌سازد. آیا می‌خواهید فضای کمدتان را بیشتر افزایش دهید؟ پس چمدان‌ها را به محل دیگری مانند اتاق‌ خواب مهمان منتقل کنید.

خارج کردن برخی از وسایل

قرار دادن بیش‌ از حد بسیاری از اقلام بزرگ در داخل کمد می‌تواند فضای قابل استفاده زیادی را از بین ببرد. مواردی را که در داخل گنجه خود نگه می‌دارید بررسی کنید. به‌ عنوان مثال، شما می‌توانید کت‌های زمستانی بزرگ را از گنجه اتاق خود حذف کنید و این موارد را در یک گنجه کت در نزدیکی درب منزل نگه دارید. اگر کمدی برای کت‌هایتان ندارید، می‌توانید از یک آویز لباس استفاده کنید. این گفته در مورد سایر کاپشن‌ها و لباس‌های بزرگ و حجیم نیز صدق می‌کند. همچنین فضای زیر تخت را نیز در نظر داشته باشید بدین منظور می‌توانید از باکس‌های پلاستیکی و یا کشو استفاده کنید. این یک راه‌حل عملی برای اقلام بزرگی است که بیش‌ از حد فضای کمد شما را اشغال کرده‌اند، به‌ علاوه شما می‌توانید لباس‌های فصلتان را نیز در این کشوها قرار دهید.

میز آرایش، گنجه‌ها و قفسه‌ها

بعضی از افراد، همه یا بیشتر لباس‌های خود را در داخل کمد نگه می‌دارند. اگر کمد شما در آستانه انفجار قرار دارد، کمد و سایر لوازم مخصوص اتاق‌خواب را خریداری کنید تا فضای ذخیره‌سازی را در خارج از کمد خود ایجاد کنید. این گزینه‌ها می‌تواند شامل یک میز آرایش، گنجه و قفسه باشد. این موارد مناسب برای پتو، بالش، ژاکت، پیراهن، کت، لباس‌زیر، لوازم جانبی و هر مورد دیگری می‌باشد. با این راهکار نه تنها فضای کمد را به حداکثر می‌رسانید بلکه کمد و لباس‌هایتان را نیز سازماندهی می‌کنید.

مطالب مرتبط
منبع
lifed
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن