ارتباط خانوادگیپیشرفت کن

حیوانات خانگی به سلامت روان ما کمک می‌کنند

حیوانات خانگی بخش مهمی از زندگی انسان ها را تشکیل می دهند و همنشین و دوست آن ها هستند. در ایفای این عملکردها، آن ها یک نقشی را بعهده می‌گیرند که برای سلامتی روان انسان ها جنبه درمانگر دارد.این مقاله نقش‌های مختلفی که حیوانات بعنوان همنشین و همراه عاطفی و درمانگر بازی می‌کنند را بیان می کند.

حیوانات خانگی به سلامت روان ما کمک می‌کنند

یک متا آنالیز جدید از ۱۷ مقاله علمی، شواهدی را نشان می‌دهد که داشتن حیوان خانگی برای افرادی که مبتلا به مشکلات روانی هستند، کمک کننده هست. این تحقیق همچنین توصیفات صاحبان حیوانات را بررسی می‌کند و شیوه‌های مختلفی را که حیوانات خانگی آرامش را برای آنها فراهم می‌کنند را بیان می‌کند.

تعداد قابل توجهی از تحقیقات به مزایای حیوانات خانگی برای افرادی که دارای مسائل بهداشت روان هستند اشاره می‌کند. به عنوان مثال، یک مطالعه بزرگ با افرادی که با شرایطی مانند افسردگی، اسکیزوفرنیا، اختلال دوقطبی یا اختلال استرس پس از سانحه زندگی می‌کردند مصاحبه کرده بود. یافته‌ها نشان می‌دهد که داشتن یک حیوان خانگی، به شخص یک امنیت وجودی عمیق می‌بخشد (“امنیت هستی شناسی”)؛ یعنی احساس ثبات، تداوم و معنا در زندگی شخص به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر، بررسی سیستماتیک این مطالعات، و مطالعات بیشتر، شواهدی را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد حیوانات خانگی به افرادی که مشکلات جدی روانی دارند، کمک می‌کنند.

مطالعهٔ حیوانات خانگی و مشکلات سلامت روان

دکتر بروکس و همکارانش ۹ پایگاه داده پزشکی را جستجو کردند و بیش از ۸۰۰۰ مقاله را مرور کردند قبل از این که مطالعه خود را به ۱۷ مقاله محدود کنند. این مقالات در مورد تأثیر داشتن گربه‌ها، سگ‌ها، همسترها، سهره‌ها و حتی ماهی قرمز در بهزیستی افراد مبتلا به بیماری‌های روانی بودند.

به طور خاص، شرکت کنندگان در مطالعات یا یک مشکل جدی روانی داشتند یا یک مشکل روانی که با یک مشکل جسمی همراه بود یا اختلال رشدی داشتند. این بررسی همچنین شامل بیماری روانی که خود شخص گزارش داده بود می‌شد.به طور کلی، بررسی نشان داد که حیوانات خانگی به این شرکت کنندگان کمک کردند تا احساسات خود را مدیریت کنند و باعث شدند که فرد از علائم مربوط به روان خود منحرف شوند.

چگونه حیوانات خانگی به سلامت روانی ما کمک می‌کنند

حیوانات خانگی عشق و حمایت بدون قید و شرط را فراهم می کنند و درک احساس نگرانی، اضطراب و تنهایی را تسهیل می‌کنند. دکتر بروکس می‌افزاید:

حیوانات پذیرفته شدن بدون قضاوت، حمایت بی قید و شرط، که [شرکت کنندگان] اغلب از دیگر روابط خانوادگی یا اجتماعی دریافت نمی‌کنند، را فراهم می‌کنند.

علاوه بر این، برخی از صاحبان گفتند که حیوان خانگی آنها را مجبور کرده است که با جهان خارج ارتباط برقرار کنند و فعالیت بدنی داشته باشند. برخی از حیوانات خانگی مانند سگ‌ها تشویق‌های اجتماعی را تقویت کرده و روابط اجتماعی را تقویت می‌کنند.

حیوانات خانگی باید در برنامه مراقبت از بیماران قرار گیرد.

دکتر کلی روشتون، همکار نویسنده، می‌گوید ما احساس می‌کنیم که مالکیت حیوان خانگی سهم ارزشمندی در سلامت روان دارد، بنابراین باید در برنامه مراقبت‌های فردی بیماران قرار بگیرد. این نوع مداخله نیز فرصتی را فراهم می‌کند که بیماران را در ارائه خدمات بهداشت روانی خود از طریق گفتگو آزادانه درباره آنچه برای آنها مناسب است، به کار گیرند.

مطالب مرتبط
منبع
medicalnewstoday
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن