خانه و خانواده

گیاهان خانگی که برای سگ‌ها و گربه‌ها بی‌خطر هستند را بشناسید.

گیاهان خانگی بخشی از زندگی شما هستند. ممکن است در کنار این گیاهان، شما حیوان خانگی هم داشته باشید. حتماً پیش آمده که شاهد این اتفاق باشید که گربه یا سگ شما در حال جویدن برگ گیاهان است. اما این گیاهان همیشه هم بی‌خطر نیستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا گیاهانی را که برای حیوانات خانگی‌تان بی‌ضرر هستند بیشتر بشناسید:

 هاوورتیا

این گیاه جزئی از خانواده علف درختان است. دارای برگ‌های کوچک و کوتاه بوده که رویشان خطوط سفیدی است.این گیاهان نور و محیط مرطوب لازم دارند و ظاهری شبیه آلوئه ورا دارند اما برخلاف آلوئه ورا برای سگ‌ها و گربه‌ها بی‌خطرند.

بنفشه آفریقایی ازجمله زیباترین گیاهان خانگی

بنفشه آفریقایی با برگ‌های کرکی و گل‌های خیره‌کننده گرد ، بهرنگ‌های آبی، صورتی، قرمز و سفید شکوفه می‌کند.این گیاه غیر سمی است.

سرخس بوستون

برگ‌های سبز و دارای زوائد، مشخصه این گیاه است. سرخس بوستون ظاهر زیبا و کلاسیکی به خانه شما می‌دهد. این سرخس‌ها در هوای سرد و مرطوب و با نور غیرمستقیم رشد می‌کنند .

کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس یکی از گیاهان خانگی است که در زمستان شکوفه می‌دهد. به مراقبت زیادی نیاز ندارد و در نور کم هم رشد می‌کند. این گیاه برای حیوانات، غیر سمی و بی‌خطر است.

پلاتی سریوم

این دسته از گیاهان خانگی می‌توانند به دیوار بچسبند و بالا بروند. ارتفاع این گیاه بسیار زیاد است و یک گیاه همیشه‌سبز است که هیچ اثر سمی روی حیوانات ندارد.

شامادورا الگانس

این گیاه در نور کم و دمای پایین زندگی می‌کند، ظاهر جذابی دارد و نه‌تنها برای حیوانات سمی نیست بلکه تصفیه‌کننده هوا هم هست.

گل ختمی

این گیاه به نور مستقیم و دمایی بین ۵۵ تا ۷۰ درجه فارنهایت نیاز دارد. گل‌های این گیاه بهرنگ‌های صورتی و قرمز و سفید است.

گیاه عنکبوتی

این گیاه برگ‌هایی شبیه چمن دارد مقاومت بالایی دارد و در شرایط مختلفی می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد.خیلی سریع رشد می‌کند و حتی گل هم می‌دهد.این گیاه از محبوب‌ترین گیاهان خانگی هستند که توانایی تصفیه هوا رادارند.

ونوس مگس‌خوار

گیاه ونوس به دلیل اینکه گوشت‌خوار است معروف است. باید در شرایط نور زیاد و رطوبت قرار بگیرد تا بتواند رشد کند. حشرات کوچک را می‌خورد اما برای حیوانات خانگی مثل سگ و گربه هیچ خطری ندارد.

گیاه شمعی

این گیاه برگ‌های سبز صیقلی داردو می‌تواند شرایط جوی بسیار خشک را تحمل کند. گل‌هایی ستاره‌ای شکل داردو بهرنگ‌های سفید و صورتی است.

 

 

مطالب مرتبط
منبع
realsimple
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن