پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

تفکرات ما ؛ ‌آغازگر هرآنچه انجام می دهیم هستند

تفکرات ما تأثیر بسزایی در روح و روان و زندگی ما دارند. با داشتن راهکارهای مناسب می‌توان طرز تفکر خود را بهبود بخشید تا بتوان نتایج بهتری در زندگی بدست آورد. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهکاری ساده و اما بسیار مهم آشنا شوید.

تفکرات ما آغازگر هرآنچه انجام می‌دهیم، یا نمی‌دهیم، هستند. همه‌ی ما افرادی را می‌شناسیم که بسیار ثروتمند هستند، زندگی پرشوری دارند، و در محیط اطراف تأثیرگذار هستند. پس تصور اینکه این افراد تفکر قدرتمندی دارند دور از ذهن نیست. در تقابل با این افراد، کسانی دیگری هم که چیز زیادی برای ارائه در زندگی ندارند به ذهن می‌آیند. این‌ها در زندگی چیزی به دست نیاورده، با ترس و اضطراب زندگی می‌کنند و در دنیای اطراف خود تأثیر چندانی نمی‌گذارند. در ادامه با ۳ نکته آشنا می‌شویم که هنگام ایجاد افکار سازنده به آن‌ها نیاز دارید:

بخاطر داشته باشید؛ تفکرات معمولی، نتایج معمولی میدهند

شاید همه‌ی ما در دوره‌ای از زندگی خود گرفتار این نوع تفکرات شده باشیم: باور داشته باشید توان انجام هیچ کدام از کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را ندارید. معتقد باشید کارها برایتان هیچوقت به درستی پیش نمی‌روند، و در نتیجه خودتان را متقاعد کردید همه در زندگی موفق می‌شوند به جز شما و از آنجایی که در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه چیز به هم وابسته است، نتایج این نوع تفکر قابل پیش‌بینی بود. احتمالا در طول این مدت هیچ پیشرفتی نداشتید، تأثیرگذار نبودید و در کاری هم موفقیت کسب نکردید. اما همه‌ی این‌ها فقط شروع مشکلات است چرا که در ادامه باعث می‌شود گرفتار احساساتی بس مخرب شوید. به عنوان مثال از اینکه چیز زیادی در زندگی بدست نمی‌آورید احساس خشم فراوانی داشته باشید، به دلیل احساس ناتوانی در انجام کارها از خودتان متنفر شوید و در کل در زندگی احساس سردرگمی داشته باشید. این نوع تفکرات منفی باعث می‌شوند هرگونه احتمال برای ایجاد تفکر مثبت را برای خود از بین ببرید، از خود شکست داشته باشید. و به علاوه توانایی‌هایتان را نیز محدود می‌کند.

نورمن وینسنت

طرز تفکرت را عوض کن تا دنیایت را تغییر دهی؛ نورمن وینسنت پیل

 

آگاهی از تفکری که در  سرتان است

خوشبختانه می‌توان با آگاهی از تفکر، این نوع تفکر منفی را در خود از بین ببرید. به محض اینکه بتوانید خود را از افکار منفی دور کنید،تغییر و تحول در شما آغاز می‌شود. متوجه می‌شوید آن تصویری که از خود در ذهن ساخته‌اید،در واقع خود واقعی شما نیست. چیزی که تاکنون تجربه می‌کردید این بود که به وسیله‌ی افکار منفی خود را تعریف می‌کردید، و چون آن باور‌های منفی به جزئی از وجود شما تبدیل شده بود هیچ راهی برای فرار از آن‌ها نداشتید. با گذشت زمان هم کم کم به آن‌ها عادت کردید و به اندازه‌ی قبل نسبت به آن‌ها حساس نبودید.

این مطلب را بخوانید تا بتوانید مثل استیو جابز فکر کنید

 

اکثر افراد زندگی خود را بدون آگاهی از تفکرات خود می‌گذرانند.  این افکار ـ خوب و بد – آن‌چنان با خود وجودی‌شان عجین می‌شود که پس از مدتی به زندگی کورکوانه محکوم می‌شوند. برای اینکه بتوانیم طرز تفکر خود را عوض کنیم، باید نسبت به آن‌ها آگاه باشیم. خبر خوب این است که این پروسه قابل کنترل است. برای این‌که بتوانید بر تفکرات خود آگاهی داشته باشید، پیشنهاد می‌شود از روشی ساده ولی بس قدرتمند برای تشخیص افکار و کار کردن روی آن‌ها استفاده کنید. یک دفترچه کوچک را همیشه با خود به همراه داشته باشید و هر زمان که فکری از ذهنتان عبور کرد، چه خوب، چه بد، و یا حتی خنثی، آن‌را در دفترچه یادداشت کنید. به این ترتیب می‌توانید افکارتان را از خود جدا کرده و به آن‌ها به عنوان چیزی نگاه کنید که می‌شود در موردشان فکر کرد یا مورد انتقاد و سوال قرارشان داد. همین که عادت کردید نسبت به افکار خود آگاه باشید، میتوانید آن‌هایی را که برای‌تان سودمندتر هستند از بقیه جدا کنید.

اگر بفهمید افکارتان چقدر قدرتمند هستند، هیچ‌گاه اجازه‌ی ورود افکار منفی به ذهنتان را نخواهید داد” پیس پیلگریم

افکار قدرتمند، آینده درخشان شما را می‌سازند

تمامی افکار خلاقانه هستند. امکان ندارد فکری در ذهن داشته باشید و موجب انجام کاری نشود. افکار ما همیشه نتیجه‌ای با خود به همراه دارند. هنگامی که به این حرف به طور کامل باور پیدا کنید، نه تنها می‌توانید افکار منفی را تشحیص داده و از آن‌ها دوری کنید، بلکه می‌توانید عامدانه افکاری قدرتمند در ذهن بپرورانید. یک فکر قدرتمند محدودیت نمی‌پذیرد. مثبت است.  چیزها‌یی مثل “من هستم..”، “من می‌توانم…”را شامل می‌شود. باید مرتباً این عبارت‌های کوچک را در دفترچه خود بنویسید. هدفمند آن‌ها را برای خود تکرار کنید. “من می‌توانماین سخنرانی را انجام دهم.”، “من این مشتری را راضی خواهم کرد.”، “من توانمند هستم.”چیزی که به عنوان یک تمرین ساده “من میتوانم….”شروع شود، نتیجه‌ای کوچک اما تأثیرگذار خواهد داشت. همین مورد کوچک اعتماد به نفس‌تان را کمی بالاتر خواهد برد و در نهایت نتیجه کار هم بهتر می‌شود.

تفکرات

با گذشت زمان خود را فردی با اعتماد به نفس بالا خواهید یافت که افکار قدرتمندی در ذهن خود به وجود می‌آورد، به درستی و حقیقت آن‌ها باور ‌دارد، و با استفاده از آن‌ها نتایج بهتری در زندگی می‌گیرد. و چرخه‌ی منفی، جای خود را به چرخه‌ا‌ی مثبت و قدرتمند می‌دهد. افکار مثبت و قدرتمند شما نتایج بهتر و بیشتری با خود به همراه دارد که در ادامه باعث می‌شود فکر قوی‌تری داشته باشید و این چرخه به همین ترتیب ادامه خواهد داشت. با گذشت زمان نحوه فکر کردن شما قوی‌تر می‌شود و خودتان نیز موفق‌تر.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن