پزشکیسلامت باش

پرستاری که حمله‎ قلبی خود را درمان کرد و زنده ماند

حمله‎ قلبی اتفاقی است که امکان دارد برای افراد میانسال و مسن‌تر رخ دهد. یادگرفتن اقدامات اولیه برای نجات خود و اطرافیانی که دچار این مشکل م‌یشوند می‌تواند جان فردی را از مرگ نجات دهد.چهارشنبه، ۷ مارس ۲۰۱۸ میلادی، پرستاری که در ساحل غربی استرالیا مستقر شده بود، احساس درد سینه و سرگیجه کرد، او دچار حمله قلبی شده بود اما تقریبا ۱۶۰ کیلومتر با نزدیک‎ترین مرکز درمانی فاصله داشت. بنابر گزارشی از این واقعه که در مجله‎ی پزشکی «نیو انگلند ژورنال» در تاریخ ۸ مارس منتشر شد، او درد را تحمل کرد تا بتواند مشکل خود را تشخیص دهد و خود را درمان کند.

این فرد ۴۴ ساله در یک ایستگاه پرستاری در ساحل کورال، با فاصله‎ی بیش از ۹۰۰ کیلومتر از نزدیک‎ترین شهر بزرگ مستقر بود. وقتی علائم حمله‎ قلبی آغاز شد، این پرستار بی نام و نشان، یک نوار قلبی از خود گرفت؛ و با استفاده از خدمات ارتباطات ارژانسی استرالیا بلافاصله نتیجه را برای یک پزشک ارژانس ارسال کرد. بنابر نوشته‎ کارمند پزشک «فلیسیتی لی» و همکار او در بیمارستان «سر چارلز گایردنر» در غرب استرالیا، “نوار قلبی نشان‎دهنده‎ گرفتگی کامل قلب بود.”

 

علائم فراوانی از یک حمله‎ قلبی جدی هم در نوار قلبی دومی که این پرستار برای پزشکان ارسال کرد مشاهده شد. او بلافاصله اقدامات لازم برای نجات خود را شروع کرد و سرم وریدی لازم برای داروهای مختلفی که باید جانش را از این حمله‎ قلبی نجات می‎داد را به راه انداخت، از جمله داروهای ضد لختگی و مسکن‎ها.

بنابر این گزارش، او دستگاه شوک و آدرنالین تزریقی را نیز برای خود آماده کرد، بعلاوه دو داروی لازم برای تنظیم ضربان نامتعادل قلب. نهایتا، گرفتگی رگی که منجر به حمله‎ی قلبی شده بود باز شد، و اختلالات مشاهده شده در نوار قلبی و علائم این پرستار مرتفع شدند. همه‎ی این اقدامات زمان لازم برای رسیدن ارژانس به او را فراهم کرد. این پرستار با ارژانس هوایی به مرکز قلب و عروق شهر پرث منتقل شد، و آنجا استنت و داروهای لازم برای مدیریت شرایط قلبی برای او تجویز شد.

مطالب مرتبط
منبع
webmd
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن