پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

هرگز به تسلیم شدن فکر نکنید

همه انسان‌ها در زندگی خود به دنبال موفقیت و خوشبختی هستند. اما فقط تعداد اندکی می‌توانند به اهداف خود برسند و اکثریت افراد تسلیم شدن را در طول مسیر انتخاب می‌کنند. در این نوشته کوتاه اما مفید به نکاتی که باعث تسلیم شدن افراد می‌شود اشاره خواهیم کرد.

چرا تسلیم شدن گزینه خوبی نیست

ما همگی این احساسات شک و دودلی و ترس و اعتماد به نفس پایین و کمبود خودباوری را درباره هرچیزی که ما می‌خواهیم در زندگی به دست بیاوریم داریم، مهم نیست چقدر از آن را می‌خواهیم، حتما زمان‌هایی خواهد بود که ما دچار چالش بشویم و انگیزه ما به مانع برخورد خواهد کرد و ما احساس تسلیم شدن خواهیم کرد.
هنگامی که چالش‌هایی شما را در مسیرهای موفقیت شما متوقف می‌کنند، شما باید راهی برای نفوذ، یادگیری و درک آنچه که واقعا شما را بی‌انگیزه می‌کند، پیدا کنید. آنچه ذهن شما به شما در مورد چگونگی برخورد با چالش ها می‌گوید و این که شما بعد از حل این چالش فردی قوی و موفق خواهید بود.
در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که در زمان‌های سخت، حتی افراد قوی نیز به تسلیم شدن فکر کرده‌اند و این کاملا طبیعی هست. با وجود غلبه احساس تسلیم شدن، مهم‌ترین نکته این است که به خود بگویید نه الان وقت تسلیم شدن نیست.

چه چیزی باعث می‌شود که شما به آسانی بخواهید تسلیم شوید

شناسایی دلایل تسلیم شدن افراد به نظر می رسد یکی از مهم ترین نکات هست. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا مردم تسلیم می‌شوند و هر کدام تحت تأثیر دلایل متفاوتی تسلیم می‌شوند. با این حال، برخی از غرایز انسانی وجود دارد که در اینجا نقش مهمی در تسلیم شدن فرد بازی می‌کنند.

  • درس های اشتباه برای موفق شدن و عدم درس گرفتن از گذشته:

عدم توانایی دیدن موانع پیشرفت برای درس گرفتن از آن و ادامه دادن بدون توجه به آن فرد در صورتی که به گذشته نگاه نکند و درکی نسبت به اشتباهات خود نداشته باشد دوباره شکست خواهد خورد.

  • نتیجه مهمتر از مسیر می‌شود

تاکید بیشتر بر نتیجه نهایی و عدم توجه کردن به اهمیت چگونگی رسیدن به هدف و رشد شخصیتی در طول مسیر که اتفاق می‌افتد. یکی از مهمترین مسائل در مسیر موفقیت رشدی هست که فرد می‌تواند یاد بگیرد.

  • مشاهده شکست قبل از آن که حتی اتفاق افتاده باشد

تخریب خود از طریق تفکر در مورد اتفاقاتی که هنوز نیفتاده است. این معمولا ناشی از باورها و عدم اعتقاد فرد به خود است. فرد با داشتن ذهنیت شکست می‌تواند تاثیر عمیقی روی احساسات خود و همچنین اعتماد به نفس خود داشته باشد و قبل از شروع مبارزه شکست بخورد.

  • عدم انضباط

درک این که دستیابی به هدف در مدت چند هفته بدست نخواهد آمد بلکه، تلاش و اراده قوی شما را می‌طلبد و لازم هست بدانید تمام افرادی که موفقیت مالی داشته‌اند و توانسته‌اند خوشبخت شوند در زندگی خود به صورت سختگیرانه یک نظم واقعی را اجرا کرده‌اند.

  • عدم تطابق خود با تغییرات:

عدم پذیرش تغییرات در طول مسیر، نیاز به اصلاح ایده‌ها یا پیدا کردن چیزها به طور متفاوت به آنچه که شما در ابتدا آن را تصور کرده‌اید و درک کردن این نکته که اینها به معنای تسلیم شدن نیست، به شما نشان می‌دهد که شما در برابر تغییرات آماده نیستید.
مردم اغلب می‌گویند، لحظه‌ای که تصمیم گرفتند تسلیم شوند دقیقا لحظه‌ای بود که آنها در نزدیک‌ترین نقطه به موفقیت بودند. در حالی که از دست دادن انگیزه، شکست و تسلیم شدن احساسات وحشتناکی هستند و فقط یک دلیل برای آن وجود دارد؛ و آن دلیل این است که تسلیم شدن شما به خاطر چیزی هست که عمیقا باور دارید آن امکان پذیر نیست.

مطالب مرتبط
منبع
lifehack
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن