پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

هرگز تسلیم نشو زیرا تنها یک شعار وجود دارد: یا میمیرم یا موفق می شوم

به راه خودت ادامه بده

موفقیت واقعی از کشمکش، درد، ترس‌ و موانع موجود در زندگی حاصل می‌شود. ما باور داریم که اگر شما در مسیر فعالیت‌های که در پیش رو دارید، تسلیم نشوید، اتفاقات بسیار جذاب و مهیجی برایتان رخ خواهد داد. واقعیت و حقیقتی ناراحت‌ کننده این است که، گاهی‌ اوقات ما به علت طرز تفکر و اعتقاداتمان تسلیم می‌شویم و سفر خود را نیمه‌کاره رها می‌کنیم. چطور می‌توان به نگرشی ضد تسلیم شدن دست یافت؟ در یک کلمه، مسئولیت‌پذیری. من مسئول خلق واقعیتی هستم که در ذهنم آن را تصویرسازی کرده‌ام. اگر واقعاً آن را بخواهم، باید همین حالا دست‌ به‌ کار شوم، همین حالا یا هرگز. راهکارهای هرگز تسلیم نشدن در زندگی را با هم در این مقاله بررسی می‌کنیم.

با ترس کنار بیایید

لحظات بسیار مهم زندگی، مانند دوران تحصیلی، دوران کاری، دوران ازدواج، مسائل مرتبط با خانه و مسکن، مسائل مرتبط با روابط، شکست‌ها و دردها، لحظاتی دلهره‌آور هستند. ذهن خودآگاهمان ما را نسبت به واقعیت‌ بخشی به انتظاراتی که جامعه ما را به آن سمت فرا می‌خواند، سوق می‌دهد. یک نگرش هرگز تسلیم نشو، می‌تواند برای کنارگذاری شک و تردیدی که زمانی داشتید و مواجهه با ترس‌هایتان در برابر پا پس کشیدن مورد استفاده قرار گیرد. این نگرش به‌ شما کمک می‌کند تا مبارزه‌ای در راستای موفقیت را آغاز کنید که در تمام زندگی منتظر دستیابی به آن بوده‌اید.

نترستنها قطره کوچکی از شک و تردید می‌تواند اعتقادات شما را مسموم سازد

درهای خلاقیت را به روی زندگی‌تان باز کنید

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که عمیقاً در سیر زمانی قرار گرفته که همه‌ چیز می‌بایست به شیوه‌ای منحصر به فرد انجام شوند. مشکلی که در مورد این شیوه فکری وجود دارد، این است که ذهنیت دستیابی به هیچ را به‌ جای دستیابی به همه‌ چیز خلق می‌کند. «چرا هیچی نمیشه!!!» یک نگرش هرگز تسلیم نشو ما را در راستای ماورای محدودیت‌هایمان هول داده تا روش‌های متفاوتی را جستجو کرده تا درهای خلاقیت به رویمان باز شود.

خلاقیت مانند زمانی است که شما پنجره‌ای را باز کرده و نسیم تازه‌ای از هوا بدن شما را نوازش می‌کند. این به شما کمک می‌کند تا زندگی را با دیدگاهی جدید و تازه ببینید، از اینرو، ذهنتان روی موارد نامحدود تمرکز می‌کند تا موارد محدود. بسیاری از ذهن‌های برتری مسائلی را دنبال می‌کنند که در حالت عادی کسی به سمت آن‌ها نمی‌رود، که به آن‌ها احساس نامحدودی می‌بخشد.

آرزوهایتان را شعله‌ور کنید و برافروخته بمانید

تأکید موجود نسل کنونی بر این مسئله است که، بین مردم کمبود انگیزه وجود دارد. با وجود فشارهای درست و ذهنیت مناسب، آرزوهای شعله‌ور می‌توانند به شکلی ثابت برافروخته بمانند. جملاتی که اغلب شنیده می‌شوند به این صورتند «من انگیزه ندارم» واقعیت این است اگر شما واقعاً چیزی را بخواهید، تحت هیچ شرایطی متوقف نخواهید شد. پیامی که در اینجا وجود دارد، به حرکت ادامه دادن و سرگرم ماندن است، هر کار کوچکی که می‌توانید انجام دهید تا چیزی بزرگ و شگفت‌انگیز را در پایان سفری که در مسیرش هستید، به دست آورید.

ناپلئون هیلناپلئون هیل در جمله معروفی می‌گوید: «آرزو نقطه آغازی برای تمامی موفقیت‌هاست، نه یک امید، نه یک خواسته، بلکه یک آرزوی شعله‌ور و تپنده، که هرچیزی را روشن و نورانی می‌سازد».

۴- جایی بروید که دیگران جرأت رفتنش را نداشته باشند.

یک نگرش هرگز تسلیم نشو به من یاد داده که روی تمامی سطوح، سخت کار کنم؛ سلامت جسمانی، سلامت ذهنی، کار، ورزش‌ و سرگرمی. این نگرش، پیامدهای زیادی را با خود به همراه دارد. هر زمان که می‌گوید «من هرگز تسلیم نمی‌شوم»، به خودم جرئت می‌دهید تا خطرپذیر باشید و دست به انجام کارهایی بزنید که هیچ‌ کس جرئت انجامش را ندارد و در روندی قرار بگیرید که بتوانید پاداش‌های بزرگ دست‌ یافتنی را به دست آورید. در حالی‌ که دیگران عقب کشیده‌ و انتخاب می‌کنند که کاری انجام ندهند، خودتان هستید و روح فوق‌العاده‌تان و نگرش مشتاقانه نسبت به کسب مزیت از هر فرصت.

دواین جانسون دواین جانسون: «همیشه از من می‌پرسند، «راز موفقیت چیست؟» اما هیچ رازی وجود ندارد. فروتن باش. مشتاق باش و همیشه سخت‌کوش‌ترین باش»

با داشتن اصول اخلاقی سرسختانه، به یک شیر بدل خواهید شد.

به ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارید، خوب فکر کنید. در واقع مشتاق بودن، صرفاً آمادگی داشتن برای انجام هر کاری در راستای موفقیت را شامل می‌شود. آیا شما فردی هستید که روی پای خود می‌ایستد، آماده مبارزه برای رویاهایتان هستید یا گوسفندی هستید مانند دیگران؟ هرگز تسلیم نشدن به شما اجازه می‌دهد تا راهبردهای جدیدی را توسعه داده و به آن فکر کنید، چون همیشه یک راهکار جدید وجود دارد. می‌خواهید شب‌ها بیدار بمانید، تا دیروقت کار کنید و به مهمانی دوستانتان نروید، این چیزی است که انسان‌های سخت‌کوش در حال انجامش هستند.

دنیا را به‌جای خوبی بدل کنید

زمانی که شما چیزی که می‌خواهید به دست آورید را سازمان‌دهی ‌کنید، می‌توانید از موفقیت‌تان برای ایجاد تفاوت در جهان یا دیگر زندگی‌های افراد استفاده کنید. همان‌طور که شما آرام در مسیر دستیابی به اهداف بلندمدتتان قدم برمی‌دارید، این احساس وجود دارد که همیشه چیزهای بهتری خواهید داشت. شما ذهنیت و مهارت‌های زندگیتان را به افرادی انتقال می‌دهید که خیلی بدتر از شما هستند. در درون، شما احساس کمالگرایی داشته و می‌خواهید ذهنیت هرگز تسلیم نشو را بپذیرید. هدفمند باشید و پاسخ این سؤال را بدانید، «من در کجا ایستاده‌ام»

باور داشته باشید که هرچیزی ممکن است

زمانی که هرگز تسلیم نشوید، شما به منبع انرژی دست پیدا می‌کنید که جهت غلبه بر مشکلات از آن استفاده می‌کنید. تنها راهکار موجود تسلیم نشدن است. از خودتان بپرسید که، اگر تسلیم شوید چه خواهد شد؟… آیا پیامدهای احتمالی متفاوت خواهند بود؟!

هوش احساسی خود را راه اندازی کنید

درصورتی‌که چیزهایی که می‌خواهید، آن‌طور که انتظار دارید پیش نروند، کلید موفقیت در رسیدگی به کارهایتان، توانمندی و هوشمند بودن، کنترل داشتن و بیان احساساتتان است، فقط به این خاطر که شما هرگز تسلیم نمی‌شوید، این بدین معنی نیست که شما همیشه زمان خواهید داشت. هم‌ اکنون، افراد بسیاری وجود دارند که در شرایط و محیط‌های بدتری نسبت به شما حضور دارند. اینکه گاهی‌ اوقات چیزهایی را از دست بدهید، کاملاً عادی است. شما نمی‌توانید همیشه برنده باشید، اما حداقل می‌توانید آسیب‌های موجود را کنترل کرده و تجربیاتی بیاموزید.

اریک جنسن می‌گوید: «بین روحیات ذهنی و احساسی انسان‌ها هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت؛ احساسات، تفکر، و یادگیری همه به هم متصل‌اند»

جانزدن تنها گزینه موجود است

معلم من همیشه عادت داشت که به دانش‌آموزانش بگوید: «برای شکست آماده‌ باشید» او گفت که شما می‌بایست همیشه در زندگی آماده باشید و برای هر چیزی آمادگی داشته باشید. اگر همیشه گوش‌ به‌ زنگ باشید، می‌بایست همواره آماده باشید و برای هر چیزی آمادگی داشته باشید. هرچه شما بیشتر مشتاق باشید یا احساس  کنید که چیزی برای از دست دادن دارید، جنگیدن برای رؤیاهایتان دشوارتر خواهد بود. برعکس، اگر شما با ظهور اولین نشانه کشمکش جا بزنید، آن‌ وقت برای موفقیت آمادگی نخواهید داشت.

قدرتمندتر رشد کنید و پیش بروید

من باید این کار را برای خودم انجام دهم و پیشرفت کنم تا موفق شوم. بدین منظور، شما با بازخورد گرفتن چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. زمانی که احساسات جسمی و ذهنیتان به شیوه‌ای متفاوت بروز داده شوند، آن‌ها به مثابه یک ملودی موزون خودشان را نشان خواهند داد. با توجه به این مسئله، دروازه‌های روح، رویشان به رشد و آزادی واقعی باز خواهند ماند.

حتی زمانی که بدنتان دچار رنج شود، خون، عرق و اشک‌ از بدنتان سرازیر شود، ذهنتان کماکان سرزنده و فعال خواهد ماند و هرگز از کار نخواهد افتاد. ذهن ما انسان‌ها، آن‌قدر اسرارآمیز است که می‌تواند به چیزهایی که می‌خواهد دست پیدا کند. ذهن می‌تواند موقعیت‌های ناشناخته‌ای را به شما تحمیل کند که به شما احساس غرق‌شدگی و خفگی می‌دهد.

زمانی‌که در حال خواندن این مقاله باشید، چه ساعت دو صبح باشد، چه هنگام غروب، ذهنیت هرگز تسلیم نشو همواره بیدار خواهد بود و به شما می‌گوید که باید به مسیر خود ادامه دهید.
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن