پزشکیسلامت باش

مسکن‌ های طبیعی درد را بشناسید؛ ۵ مسکن شگفت انگیز درد

مسکن‌ های طبیعی درد، گروهی از ترکیبات طبیعی هستند که خواص درمانی و ضدالتهابی دارند. اگر دندان‌درد، کمردرد یا درد دیگری دارید، ممکن است خوردن قرص مسکن را ترجیح بدهید. اما قرص‌های شیمیایی عوارض جانبی زیادی دارند. به طبیعت برگردید و از مسکن‌های طبیعی درد استفاده کنید و مطمئن باشید که مثل قرص‌های شیمیایی اعتیادآور نیستند.

پوست بید

پوست بید باعث کاهش التهاب می‌شود. التهاب عامل انواع مختلفی از دردهاست. برگ بید سفید حاوی سالی سین است که عملکردی شبیه آسپرین دارد. معمولاً مردم در گذشته برگ بید را می‌جویدند تا درد و تب را تسکین دهند. امروزه برگ بید به‌صورت خشک‌شده فروخته می‌شود همچنین می‌تواند به‌صورت مایع یا کپسولی شکل باشند. برگ بید برای تسکین دردهایی مثل سردرد، کمردرد شدید و آرتروز مناسب است.

البته برگ بید هم عوارض جانبی دارد، ممکن است باعث ناراحتی معده یا تضعیف عملکرد کلیه‌ها شود. همچنین می‌تواند مثل آسپرین باعث کاهش انعقاد خون شود. برگ بید می‌تواند برای کودکان اثر سمی داشته باشد. اگر نسبت به آسپرین حساسیت دارید، یا داروهای ضدالتهابی دیگری را مصرف می‌کنید، نباید از برگ بید کنید. برگ بید را نباید همزمان با وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقادی مصرف کنید.

زردچوبه یکی از شگفت‌انگیز‌ترین مسکن‌ های طبیعی درد

زردچوبه حاوی ترکیب کورکومین و آنتی‌اکسیدان است که به حفاظت از بدن شما در برابر رادیکال‌های آزاد و درنتیجه آسیب‌های سلولی کمک می‌کند. زردچوبه می‌تواند برای درمان موارد زیر استفاده شود:

  • سوءهاضمه
  • زخم
  • ناراحتی معده
  • پسوریازیس
  • سرطان

میخک

از جمله مسکن‌ های طبیعی ، میخک است که می‌توان آن را به برنج، گوشت یا غذاهای دیگر اضافه کرد. میخک در درمان حالت تهوع و سرماخوردگی و همچنین تسکین سردرد، التهاب مفاصل و دندان‌درد کاربرد دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که میخک در درمان عفونت‌های قارچی نیز مؤثر است. ترکیب فعال موجود در میخک، یوگنول است که مسکن قوی است. اگر آدامسی حاوی روغن میخک باشد درد دندان را تسکین می‌دهد.

طب سوزنی

این درمان چینی قدیمی باعث تسکین درد از طریق ایجاد تعادل در مسیرهای انرژی طبیعی بدن است. جریان انرژی در بدن ” چی ” نامیده می‌شود. در این روش متخصص طب سوزنی، سوزن‌های کوچک و باریک را درون پوست شما قرار می‌دهد. محل قرارگیری سوزن با منبع درد مرتبط است. بر اساس “چی” سوزن باید در محلی دور از محل درد قرار بگیرد. طب سوزنی باعث افزایش سروتونین و تسکین درد می‌شود. درمان آرتروز و میگرن نیز از این طریق میسر است.

کمپرس سرد و گرم

در تسکین دردها، ابتدا با کمپرس سرد التهاب را کاهش دهید و بعد با کمپرس گرم حالت سفتی و خشکی را از بین ببرید. برای تسکین سردرد می‌توان فقط از کمپرس سرد استفاده کرد. در مورد آرتروز گرما مؤثرتر است.

توجه کنید که ممکن است این مسکن‌ها برای بدن شما مؤثر نباشد. از طرفی همیشه هم نباید به فکر تسکین درد بود چراکه درد شاید زنگ خطری برای وجود مشکل بزرگ‌تری در بدن شما است.

مطالب مرتبط
منبع
healthline
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن