پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

مهاجرت می تواند زندگی موفق جدیدی برایتان رقم بزند

مهاجرت متفاوت می‌تواند محرک بزرگ ما به سمت موفقیت و خوشحالی باشد. گاهی ممکن است این کار را انجام دهیم تا شیوه جدیدی از زندگی و فرهنگ را یاد بگیریم. حتی مواردی وجود دارد که در آن افراد مجبورند بنا به فشارهای مالی ناخواسته مهاجرت کنند. صرف‌نظر از دلایل، نقل‌ مکان به کشوری جدید می‌تواند منافع بسیاری برای سلامت روح و به‌ طور کلی رفاه عمومی‌تان داشته باشد.

پادکست این مطلب را اینجا گوش کنید

آیا تاکنون این حس را داشته‌اید که نیاز دارید، کاری یا چیزی بزرگ‌تر را تجربه کنید؟ آیا جایی که زندگی می‌کنید، اجازه استفاده کامل از ظرفیت‌های‌تان را می‌دهد؟ این‌ها تنها سؤالات اندکی هستند که فردی که می‌خواهد سعی کند روش‌هایی جدید برای بهبود وضع زندگی‌اش پیدا کند، از خودش می‌پرسد. در برخی موارد، موفقیت و شادی تنها به سطح انگیزه ما بستگی ندارد بلکه به عوامل خارجی همچون، تغییرات اجتماعی و حتی هنجارهای جدید نیز وابسته‌اند. در ادامه ۴ دلیل اینکه چرا نقل‌مکان به کشورهای دیگر می‌تواند باعث موفقیت و رشد در زندگی‌تان شود، آمده است:

از هنجارهای کنونی فرار خواهید کرد

اگر حس می‌کنید که زندگی‌تان خیلی عادی شده است، نقل‌ مکان به کشور دیگر ایده‌آل‌ترین راه برای تغییر روزمره‌گی و هرگونه احساس این‌چنینی که ممکن است داشته باشید، است. فعالیت‌های هرروزه هم‌چون خرید کردن یا نوشیدن قهوه هم جذاب‌تر خواهد شد. شما شانس تجربه نگرش‌ها و دیدگاه‌های جدیدی را خواهید داشت که به‌ اندازه بیش از یک تعطیلات به‌ طول می‌انجامد.

زبان جدیدی می‌آموزید

آیا زمانی که به مدرسه می‌رفتید، با یادگیری زبان مشکل داشتید؟ خب، به‌ زودی متوجه خواهید شد که تعامل با فرهنگ جدید به‌ صورت روزانه، روشی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر برای یادگیری است. یادگیری زبان جدید نه‌تنها، یک تجربه عالی برای شناخت خود است بلکه مجموعه مهارتی عالی است که تمام عمر همراه شما خواهد بود.

ماندلا
ماندلا

«اگر با کسی به زبانی صحبت کنید که متوجه می‌شود، آن حرف‌ها وارد سرش می‌شوند. اگر با او با زبان خودش صحبت کنید، آن حرف‌ها وارد قلبش می‌شوند.» – نلسون ماندلا

مسائل را با نگاه جدیدتری می‌بینید

زندگی روزمره پر از استرس می‌تواند به شکلی منفی روی سلامت روحی و خروجی شما تأثیر بگذارد. اگر فکر می‌کنید، در زندگی‌تان گیر کرده‌اید، نقل‌ مکان به کشوری جدید بهترین راه برای تازه شدن دیدگاه‌تان نسبت به مسائلی است که واقعاً اهمیت دارند. به‌ زودی می‌فهمید که پیدا کردن دوستان جدید، یادگیری درباره فرهنگی متفاوت و جستجوی بخش جدیدی از جهان به گسترش دیدگاه شما بیشتر از هر چیز دیگری کمک می‌کند.

می‌توانید سطح اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید

اگر بخواهیم صادق باشیم، روند مهاجرت به کشوری متفاوت، به‌ خودی‌ خود متنوع است. به‌ عبارت‌ دیگر، مهارت نه‌تنها یک تجربه دلهره‌آور بلکه چالش بزرگی برای رشد خود است. در عوض تحمل این ماجرا، افزایش اعتماد به‌ نفسی که دنبال آن بودید و دوست داشتید اتفاق بی‌افتد. تجربه‌ها و کارهای حدید شما را به سمت یادگیری اینکه چگونه همه‌ چیز را یک‌بار دیگر مدیریت کنید، هل می‌دهد و حتی به شما راهی جدید برای مقابله با مسائل و وضعیت‌ها را می‌آموزد. شما نهایتاً، به سطح جدیدی از اعتماد به‌ نفس و اطمینان می‌رسید.

مارک توین

« از الآن تا بیست سال دیگر، شما از کارهایی که انجام نداده‌اید نسبت به آن‌هایی که انجام داده‌اید، ناامیدتر می‌شوید.» – مارک تواین

نتیجه‌ گیری درباره مهاجرت

مهاجرت به خارج از کشور در واقع هم یک چالش و هم یک فرصت رشد است. شما شانس این را خواهید داشت تا بیشتر درباره فرهنگ جدیدی بدانید و درعین‌حال خوشحال‌تر باشید و حس بهتری داشته باشید. پیش از هر تصمیمی برای جابجایی از کشور کنونی‌تان، اطمینان حاصل کنید که مفاهیم عملی را در نظر گرفته‌اید و همچنین به‌ خوبی درباره کشوری که می‌خواهید به آن نقل‌مکان کنید، مطالعه و تحقیق کرده‌اید.

چیز جذابی پیدا کنید که  به شما در رسیدن به موفقیت و هدف‌تان و همچنین داشتن ذهنی آرام و خوشحال کمک می‌کند. انتخاب‌های‌تان را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که برای چنین تجربه و تغییری آماده هستید یا نه چراکه یکباره و بی‌هدف اتفاق نمی‌افتد و نیاز به برنامه‌ریزی دارد. هم‌اکنون استاد زندگی خودتان باشید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن