تناسب اندامسلامت باش

کاهش وزن همراه با عادت های خوب صبحگاهی

کاهش وزن برای افراد مختلف با اهداف متفاوت همیشه سخت بوده و ممکن است در کوتاه‌ مدت غیرممکن باشد. با این‌ حال، برای از دست دادن چند پوند وزن، لازم نیست که کاملاً رژیم فعلی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

خواب طولانی

رفتن به رختخواب کمی زودتر و یا تنظیم زنگ ساعت برای اینکه بیشتر بخوابید می‌تواند به افزایش از دست دادن وزن کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که محرومیت از خواب با افزایش اشتها همراه است. در یک مطالعه کوچک نشان داده شد که محدودیت خواب باعث افزایش گرسنگی و گرایش شدید به خوردن، به‌ ویژه برای مواد غذایی با کالری بالا می‌شود. در یک مطالعه، ۱۲ نفر پس از ۴ ساعت خواب به‌ طور متوسط ۵۵۹ کالری بیشتری مصرف کردند، در مقایسه بازمانی که هشت ساعت کامل خوابیده بودند. ایجاد یک شرایط خواب سالم جزء مهمی از برنامه کاهش وزن، همراه با خوردن سالم و ورزش است. برای به حداکثر رساندن نتایج تلاش خود، حداقل ۸ ساعت خواب در شب را هدف قرار دهید.

تغییر روش رفت‌ و آمد

در حالی که رانندگی ممکن است یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای رسیدن به مقصد و انجام کارها باشد، ممکن است برای کمر خطر جدی محسوب شود.  تحقیقات نشان می‌دهد پیاده‌ روی، دوچرخه‌ سواری یا استفاده از وسایل حمل‌ و نقل عمومی ممکن است منجر به کاهش وزن بدن شود و با کاهش خطر ابتلا به افزایش وزن مرتبط باشد. در یک مطالعه، که با حضور ۸۲۲ نفر و طی چهار سال به طول انجامید متوجه شدند کسانی که از ماشین شخصی استفاده می‌کنند، وزن بیشتری نسبت به دیگر مسافران که غیر اتومبیل‌ران هستند، دارند. به همین ترتیب، مطالعه‌ای که شامل ۱۵،۷۷۷ نفر بود نشان داد که استفاده از وسایل حمل‌ و نقل عمومی یا روش‌های فعال حمل‌ و نقل مانند پیاده‌ روی یا دوچرخه‌ سواری با میزان پایین‌تری از افزایش وزن و درصد چربی بدن نسبت به استفاده از حمل‌ و نقل خصوصی ارتباط دارد. تغییر در رفت‌ و آمد حتی چند بار در هفته ممکن است یک راه ساده برای افزایش از دست دادن وزن باشد.

مقدار مصرف کالری خودتان را ردیابی و کنترل کنید

داشتن یک دفترچه غذایی برای پیگیری آنچه می‌خورید می‌تواند یک راه مؤثر برای کمک به افزایش از دست دادن وزن و حفظ مسئولیت‌ پذیری در مورد کاهش وزن شما باشد. یک مطالعه کاهش وزن را در ۱۲۳ نفر به مدت یک سال ردیابی کرد و دریافتند که تکمیل یک دفترچه یا برنامه غذایی با کاهش بیشتر وزن همراه بود. در مطالعه دیگری نشان داده شد شرکت‌ کنندگانی که به‌ طور منظم از یک سیستم ردیابی برای نظارت بر رژیم و فعالیت خود استفاده می‌کردند کاهش وزن بیشتری را نسبت به افرادی که به‌ طور منظم از سیستم ردیابی استفاده نمی‌کردند، تجربه کردند. به همین ترتیب، مطالعه ۲۲۰ زن چاق نشان داد که استفاده مکرر و پایدار از یک ابزار نظارت شخصی به بهبود مدیریت وزن در طول زمان کمک می‌کند. سعی کنید با استفاده از یک برنامه یا حتی فقط یک قلم و کاغذ برای ثبت آنچه می‌خورید و می‌نوشید با اولین وعده غذایی روز خود شروع کنید.

خط پایان

  • ایجاد چند تغییر کوچک برای عادت‌های صبحانه می‌تواند یک راه آسان و مؤثر برای افزایش از دست دادن وزن باشد.
  • با تمرین رفتارهای سالم در هر صبح نیز ممکن است روزتان را از دنده راست شروع کنید و موفقیت در دستیابی به هدف خود را تنظیم کنید.
  • برای کسب بهترین نتایج، مطمئن شوید که عادت‌های صبحگاهی را با یک رژیم مناسب و سبک زندگی سالم ترکیب کنید.
مطالب مرتبط
برچسب ها

صدریه صامتی

کارشناسی ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن