پیشرفت شخصیپیشرفت کن

اگر تفکرات خود را تغییر دهید، میتوانید به کامیابی در مراحل مختلف زندگی دست یابید

اغلب ما برای رسییدن به کامیابی در زندگی با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شویم و حتی گاهی آن را غیرقابل دسترس می‌بینیم. درواقع مشکل اصلی ما این است که سعی می‌کنیم راه دستیابی به خوشبختی را خارج از وجود خود پیدا کنیم در حالی که همه چیز از درون ما آغاز می‌شود. کامیابی حق همه ماست. بر روی این سیاره، در همین مکان، یک حق الهی برای خوشبخت شدن و رسیدن به کامیابی برای همه وجود دارد. همین موضوع این حقیقت که شما یک موجود الهی هستید را تأیید می‌کند.


پادکست این مطلب را اینجا گوش کنید


شما اینجا هستید تا به یاد داشته باشید، زمانی که به آرزوهایتان اجازه می‌دهید ظاهر شوند و تصمیم می‌گیرید که در مسیر رسیدن به آنها قدم بردارید، زندگی برایتان جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد. شاید این جمله را شنیده باشید که، جنبه‌های مادی زندگی زیاد مهم نیستند و باید بیشتر بر جنبه‌های معنوی و روحانی آن توجه کنید. اما این داستانی بی‌پایه و اساس است که توسط افراد ناتوانی پخش‌ شده است، افرادی که هرگز قادر به تحقق بخشیدن به آرزوهایشان نبوده‌اند. وقتی ما در این جهان زیبا، هزاران فرصت برای دستیابی به یک زندگی خوب در کنار آرزوهایمان را داریم، چرا نباید برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنیم؟ پس از تمام توانایی‌های خود استفاده کنید و آنچه حق خود می‌دانید را تصاحب کنید.

در جستجوی کامیابی

شما درباره چه چیزهایی صحبت می‌کنید؟ میدانید که آنچه به زبان می‌آورید زندگی شمارا تعیین می‌کند؟ تابحال فکر کرده ایدی که کلمات چگونه می‌توانند زندگی شما را تغییر دهد. پس از این به بعد باید بیشتر مواظب گفتار و سخنانتان باشید. اگر بخواهیم از یک دیدگاه معنوی این موضوع را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که ازنظر عالم معنویت، کلمات می‌توانند به انرژی تبدیل و باعث محقق شدن خواسته هایتان شوند. پس با دقت بیشتری کلمات را انتخاب کنید زیرا آن‌ها به وقوع خواهند پیوست و خواهید دید با کنترل کلمات می‌توانید به آنچه می‌خواهید برسید. کامیابی اتفاقی نیست، فقط باید به آن فکر کنید و مواظب گفتارتان باشید، با رعایت این نکته مهم چند قدم به آن نزدیک‌تر خواهید شد.

تصورات ذهنیتان را مثبت کنید

تصورات ذهنی شما یکی دیگر از توانایی‌های شگفت‌انگیز شما است که با جنبه‌های معنوی نیز در ارتباط است. اغلب مردم همیشه به بدترین اتفاقات ممکن فکر می‌کنند پس هیچ جای تعجب نیست که در زندگی آن‌ها هیچ اتفاق خوبی نمی‌افتد. این‌یک واقعیت است، آن‌ها همیشه به اتفاقات منفی فکر کرده‌اند و زندگی نیز حاصل تفکراتشان را به آن‌ها می‌دهد.

یک‌بار دیگر آن را بررسی کنید، این بار به‌جای فکر کردن در مورد بدترین‌ها به اتفاقات خوب فکر کنید، به آنچه شما را به کامیابی نزدیک می‌کنید. فکر کنید. قطعاً از نتیجه‌ای که می‌گیرید شگفت‌زده خواهید شد. البته نتیجه فوری و سریع نیست و به زمان نیاز دارد و باید صبر را نیز چاشنی کار خود کنید. هرروز زمان مشخصی را برای ساخت سناریو ذهنی خود اختصاص دهید. اما منظور از ساخت سناریو چیست؟ منظور از سناریو ذهنی، تصور شما از هدفتان است، آنچه می‌خواهید داشته باشید.

مغز شما نمی‌تواند فرق بین واقعیتی که شما برای خود تصور کرده‌اید و چیزی که در حقیقت وجود دارد را تشخیص دهد. شاید این را یک ضعف ببینید ولی درواقع با ادامه ساخت تصورات در ذهن خود، مغز نیز کم‌کم باور می‌کند که شما به تصورات خود رسیده‌اید که کار راه رسیدن به هدف را برایتان هموارتر می‌کند.

همیشه به یاد داشته باشید، به کسی تبدیل می‌شوید که به آن فکر می‌کنید، به هدفی می‌رسید که آن را در ذهنتان پرورش داده‌اید. پس‌ از این به بعد به‌جای تغییر دادن اطرافتان، فقط ذهنیت و افکار خود را تغییر دهید. این واقعیت را بپذیرید که بهترین راه برای رسیدن به خوشبختی از درونتان شروع می‌شود و هیچ جای دیگری را برای آن نگردید.

مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن