پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

پولدار شدن به چه کارهایی بستگی دارد؟

پولدار شدن چه اصولی دارد؟ از چه ترفندهایی باید استفاده کرد؟ در این مطلب نکاتی را در ارتباط با راهکارهای پول در آوردن با توجه به مطالعات دانشگاهی صورت گرفته درباره این مسئله بیان می‌کنیم.

پیدا کردن برون‌داد کیفی پُرکار منحصر به‌ فردتان

برندون برچارد، مربی فوق‌العاده و نویسنده معروف می‌گوید: «اگر می‌خواهی فوق‌العاده و بی‌نظیر شوی، می‌بایست برون‌دادهای بهره‌ورانه‌ای که در حوزه تخصصی یا صنعتت وجود دارد را بشناسی».

یکی از نکات کلیدی برچارد برای بهره‌وری بسیار زیاد و پول درآوردن، تمرکز بر چیزی است که او آن را «برون‌داد کیفی پُرکار» می‌نامد: چیزی است که باید به شکلی ثابت به افزایش آن بپردازید تا کسب‌ و کارتان را به سطحی جدید ببرید. یک برون‌داد کیفی پُرکارِ ماهیت کسب‌ و کارتان و چیزی است که چه پیدایش کنید یا نه، تعیین‌ کننده این خواهد بود که شما قرار است چقدر پول دربیاورید.

برای فروشندگان، یک برون‌داد کیفی پُرکار برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه است. برای فعالان حوزه سرگرمی، نویسندگان و وبلاگ‌نویسان، تولید محتوای روزانه است. برای ورزشکاران، پرتاب‌های بیشتر، دویدن‌های بیشتر یا شنای مسافت‌های بیشتر است. اگر بتوانید برون‌داد کیفی پُرکار خود را تشخیص دهید و مقدارش را بیشتر کنید، پول بیشتری به جیب می‌زنید.

ایجاد روابط قدرتمند با همه

طبق مطالعه‌ای توسط دانشگاه استنفورد، حرکت از جایگاه ۵ نفر انتهایی به سمت ۵ نفر ابتدایی و برتر حوزه محبوبیتتان، می‌تواند درآمد شما را ۱۰ درصد افزایش دهد. مطالعه‌ای دیگر توسط ریچارد وایزمنِ روانشناس نشان داده که رابطه قدرتمندی بین شانس و اندازه شبکه ارتباطات یک فرد بستگی دارد. وایزمن که زندگی بیش از ۱۰۰۰ میلیونر، برندگان لاتاری و زوج‌های خوشبخت را مورد بررسی قرار داده، متوجه شد که ایجاد روابط قدرتمند یکی از چیزهایی بوده که افراد خوش‌ شانس به خاطر آن شناخته‌ شده بودند. آنها خودشان را «جمع‌ کننده افراد» می‌نامند و از هر شانسی برای برقراری ارتباط با افراد جدید و صرفاً خوش‌ بودن با آنها استفاده می‌کنند.

اگر مهارت‌های اجتماعی خودتان را بهبود ببخشید، می‌توانید پول بیشتری در بیاورید. شبکه‌تان به شما اجازه می‌دهد تا استخدام شوید، ارتقا پیدا کنید و به فروش بیشترتان کمک می‌کند. نخست، می‌بایست نقشی را که این روابط در زندگی شما ایفا می‌کنند و چگونگی تأثیرگذاری بر خوشحالی و درآمدتان را درک کنید، سپس به برقراری ارتباط با دیگران علاقه‌مند شوید. برای هر ماه هدفی را تعیین کنید تا به تعداد معینی افراد برسید و وقت‌ گذرانی با این افراد را برای خود سرگرمی بدانید. در پایان سال و صرف‌ نظر از اینکه از کجا شروع کردید، یک شبکه فوق‌العاده در اختیار خواهید داشت و بین دیگران اعتماد به‌ نفس بیشتری خواهید داشت.

پولدار شدن نتیجه فروشنده خوب بودن است

یادگیری اینکه چگونه بفروشید، مهارتی کامل در کنار یک شبکه خوب است. شما می‌بایست بیشتر متقاعد کننده باشید نه اغوا کننده، فقط متقاعد کننده؛ تا بتوانید دیگران را برای توجه به محصولات و خدماتتان متقاعد کنید تا  ایده‌های شما را باور کنند. تقریباً هر میلیونر یا میلیاردر خود ساخته در بخشی از زندگی‌هایشان در حوزه فروش استاد شده‌اند. به وارن بافت، استیو جابز و حتی خواهران کارداشیان نگاه کنید، همگی در ارتباط با آن چیزی که موجب متقاعد سازی سرمایه‌ گذاران، ایجاد جماعتی پرشور و خروش، یا ایجاد هم‌همه کافی برای تضمین حضورشان بر سر زبان‌ها می‌کنند، یک سر مشق و راهنما در زندگی خود دارند.

شما می‌بایست از مسیر خود خارج شوید و به خیل استادان و متخصصین بپیوندید. البته، این فرایند دردناک خواهد بود و شما می‌بایست با عدم پذیرش‌هایی (بسیاری از آنها) مواجه شوید. زمانی که کسی از جان پائول دجوریا، میلیاردر خود ساخته می‌پرسد چه نکاتی در ارتباط با فروش در موفقیت او تاثیرگذار بوده، او می‌گوید: «به عدم پذیرش‌ها نگاه کنید». دجوریا درک می‌کند که مانعی است که افراد در کسب‌ و کارشان با آن مواجه می‌شوند، عدم پذیرش است. اگر این را بدانید و به لحاظ ذهنی برایش آماده باشید، زمان آسان‌تری برای خوش‌بین ماندن و در نهایت موفق‌ شدن خواهید داشت.

سیسرو می‌گوید: «صرفه‌ جویی همه اخلاقیات را شامل می‌شود».

داشتن پول کافی برای سرمایه‌گذاری

زمانی که مشغول انجام کسب‌ و کاری هستید، یک ایده مناسب همانند داشتن جریان‌های نقدی کافی برای پشتیبانی از آن خواهد بود. شما می‌توانید اغلب بر هر کسب‌ و کاری تسلط پیدا کنید، در صورتی‌ که سرمایه کافی داشته باشید: تبلیغات، پند گرفتن از متخصصین یا استخدام بهترین کارمندان در اطراف خود و …

  • شما برای سرمایه‌گذاری در دیگر کسب‌ و کارها و بیشینه‌ سازی زمانتان به پول نیاز دارید. دلیل ساده اینکه چرا ثروتمندان، ثروتمندتر می‌شود این است که آنها پول کافی برای سرمایه‌گذاری دارند؛ همین. نیاز است تا دو کار را انجام دهید تا بتوانید پول در بیاورید
  • پس‌ انداز کردن پول کافی به‌ صورت ماهانه برای سرمایه‌گذاری در کسب‌ و کار خود (یا دیگر کسب‌ و کارها). حجمی که برای سرمایه‌گذاری به آن نیاز دارید مطابق با نظر مشاور کسب‌ و کار و نویسنده پرفروش، رامیت ستی، می‌بایست بیشتر از ۱۰ درصد از آن چیزی که خالصانه متعلق به شماست، باشد (پس از کسر مالیات).
  • شما می‌بایست سخت‌تر کار کنید. کار سخت‌تر و بالاتر را هدف‌گیری کنید و متعاقباً پول بیشتری برای سرمایه‌گذاری داشته باشید.

پس از کجا باید شروع کرد؟ با یادگیری اینکه چطور بفروشید کار را آغاز کنید. من افرادی را دیده‌ام که بدون داشتن مدرک دانشگاهی و صرفاً داشتن روابط خوب با دیگران و درک رازهای خوب متقاعد کردن دیگران، توانسته‌اند پول زیادی را به جیب بزنند. اگر جوان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنم که یک شغل فروشندگی برای خود دست‌ و پا کنید تا حین عمل یاد بگیرید؛ حتی شغلی نیمه‌ وقت یا شغل تابستانی نیز مناسب است. اگر نمی‌توانید، با این‌ حال به شما پیشنهاد می‌کنم چند کتاب در ارتباط با فروش را مطالعه کنید و نکات آن را هر جایی که می‌روید به کار ببندید. این کار نیازمند زمان گذاشتن و عمل کردن است، اما در نهایت نفعش را خواهید برد.

مطالب مرتبط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن