پیشرفت کنموفقیت و انگیزه

عصبانیت کودکان و راهکارهای مدیریت آن

گاهی اوقات کودکان به علت نرسیدن به خوراکی دلخواه‌شان یا دعوا با یکدیگر عصبانی می‌شوند و با توجه به اینکه عصبانیت، به‌ خودی‌خود نه خوب است نه بد، شیوه‌ای که یک کودک با آن سروکار دارد ممکن است سازنده یا تخریب‌ کننده باشد.

به‌عنوان یک پدر یا مادر، فرستادن کودک به اتاقش برای برون‌ریزی عصبانیت یا فریاد زدن بر سر او برای متوقف کردن او، ممکن است راهکار مناسبی به نظر برسد. اما بهتر است که به کودک خود کمک کنید تا توانایی رسیدگی به عصبانیت را در خود پرورش دهد. در اینجا راهبردهایی را در زمینه مدیریت زندگی در حوزه کودکان ارائه می‌دهیم:

۱٫ صحبت کردن

به‌ آرامی با کودک‌تان صحبت کنید که توضیح دهد چه چیزی باعث عصبانیت او شده است. صحبت کردن در مورد مشکل می‌تواند به برخی کودکان کمک کند تا با عصبانیت خود کنار آیند و آرام شوند. اگر کودک نخواهد آن را با شما در میان بگذارد، ممکن است راحت باشد که این مسئله را با یک حیوان خانگی، عروسک یا دوست خیالی در میان بگذارد.

۲٫ عصبانی شدن

کودکان می‌توانند عصبانیت خود را با پا کوبیدن، مشت زدن به یک بالش، چرخیدن یا گل کوبیدن بیرون بریزند. قدم زدن نیز می‌تواند مفید به نظر برسد. تشویق کودک به انجام کارهایی که دوست دارد، نقاشی، با سگ قدم زدن و کتاب خواندن، می‌تواند همچنین به تمرکز مجدد افکار و دور شدن از عصبانیت کمک کند.

۳٫ احساس آرامش عاطفی بخشیدن 

اجازه دهید تا کودکان بفهمد که شما واقعاً به موقعیت و احساساتش اهمیت می‌دهید. نوزادان می‌توانند با حضور جسمانی شما احساس راحتی کنند درست مانند کودکان بزرگ‌تر در مواجه شدن با درماندگی. هرگز قدرت یک بغل را برای احساس عشق ورزیدن و پذیرفته شدن کودک خود دست‌کم نگیرید.

۴٫ مثال خوب زدن

کودکان به شیوه‌ای که بزرگ‌سالان خشم و عصبانیت خود را کنترل می‌کنند، توجه کرده و از آن تقلید می‌کنند و تحت تأثیر قرار می‌گیرند. مهارت‌های رسیدگی به عصبانیت به شیوه‌ای مثبت را مدل‌سازی کنید؛ مانند انجام کارهایی که شما را آرام می‌کند یا شما را از یک وضعیت خسته‌کننده دور می‌کند و کودک شما نیز همان کار را انجام خواهد داد.

۵٫ رفتار خوب و تعریف و تمجید کردن

اجازه دهید کودک بداند که شما زمانی که او با عصبانیت خود به شیوه‌ای مثبت کنار می‌آید، به او توجه کرده‌اید.

مطالب مرتبط
منبع
parents
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن