خانه داریخانه و خانواده

در کفش‌ های پلاستیکی چگونه حالت کشیدگی ایجاد کنیم تا سایز مناسب پای ما شوند

گاهی اوقات شما کفشی را می‌پسندید که از همه لحاظ کامل است اما مناسب پای شما نیست و ممکن است از مواد مصنوعی مانند پلاستیک باشد که نسبت به چرم و پارچه دارای انعطاف پذیری و کشسانی دشواری است.
در این مقاله قصد داریم که شما را با چهار روش آسان آشنا کنیم؛ که با  استفاده از آنها می‌توانید کفش‌ های پلاستیکی که مورد نظر شماست ولی مناسب و سایز پای شما نیست را به راحتی متناسب با پای خود کنید. خوشبختانه، با استفاده از وسایل معمولی خانگی مانند کیسه‌های نایلونی موجود در آشپزخانه و سشوار، کفش شما می تواند به آسانی مناسب پای شما شود.

روش اول: دمیدن هوای گرم به کفش های پلاستیکی

از دمنده هوای گرم، مثل سشوار در فواصل ۲۰ تا ۳۰ ثانیه به کفش بدمید. سشوار را در فاصله چند سانتی‌متری از کفش قرار دهید و مناطقی از کفش که پا در آن محل‌ها احساس تنگی بیشتری می‌کند حرارت دهید. این کار را هنگامی انجام دهید که کفش را پوشیده اید در این حالت پاها و انگشتان پا را داخل کفش بچرخانید تا پلاستیک بتواند گسترش یابد. برای کفش‌هایی که دارای زیپ هستند، همانطور که کفش را گرم می کنید، زیپ را آن را تا جایی که امکان دارد باز کنید.

مراحل روش اول

کفش

۱-پوشیدن جوراب‌های ضخیم و پوشیدن کفش‌ های پلاستیکی استفاده از جوراب‌های ضخیم پشمی قبل از پوشیدن کفش‌ها، باعث می‌شود جای بیشتری برای کشیدگی ایجاد شود. یک یا دو جفت جوراب ضخیم پشمی را به همراه کفش‌ها بپوشید.

۲-اگر کفش‌ها زیپ دارند، آنها را تا جایی که می‌توانید باز کنید.

۳- تا زمانی که دارید کفش را گرم می‌کنید، کفش را به پا کنید؛ این کار باعث می‌شود در حالی که هنوز کفش گرم است کشسانی و کشیدگی کفش بیشتر شود.

۴-جوراب‌های را که می‌خواهید با کفش بپوشید انتخاب کنید و بپوشید تا مطمئن شوید که کفش اندازه پای شما کش پیدا کرده است.

نکته: انگشت شست خود را بین پا و کفش بگذارید و کفش را بکشید تا به قوزک پا یا نرمه ساق پا بچسبد.

روش دوم منجمد کردن آب در کفش‌ های پلاستیکی

یک کیسه نایلونی را با آب پر کنید. به یاد داشته باشید از کیسه‌ای با دوام استفاده کنید که با منجمد شدن آب پاره نشود. چون ممکن است به کفش آسیب برساند. نایلون را با آب کافی پر کنید و داخل کفش خود قرار دهید. هوای اضافه داخل کیسه را خارج کنید و آن را محکم ببندید. اطمینان حاصل کنید که بیش از حد پر آب نباشد و یا اینکه کیسه‌ای نباشد که مناسب نباشد و طی فرایند انجماد آسیب ببیند و کفش را خراب کند.

مراحل روش دوم

۱-کیسه را که پر از آب کردید را داخل کفش خود قرار دهید.

۲- کیسه را به ناحیه پنجه‌های پا در کفش خود ببرید.

نکته: اطمینان حاصل کنید که کیسه محکم بسته شده است و هیچ آبی نشت نمی کند.

۴- کفش‌ های پلاستیکی خود را به مدت یک شب در محیط سردی مانند یخچال قراردهید و اجازه دهید آب داخل کفش یخ ببندد.
از آنجا که آب هنگام یخ زدن افزایش حجم پیدا می‌کند یخ داخل کفش گسترش پیدا می‌کند و ناحیه‌ای از کفش را که حالت تنگی دارد را باز می‌کند.
برای محافظت از قسمت بیرونی کفش‌ها ( همچنین بقیه وسایل موجود در یخچال)، می توانید کفش های خود را قبل از گذاشتن در فریزر یا یخچال، در یک کیسه پلاستیکی دیگر قرار دهید.

۵- صبح روز بعد، کیسه پلاستیکی حاوی کفش را ۲۰-۳۰ دقیقه قبل از در آوردن کیسه‌های نایلونی از داخل کفش در محیط خارج از یخچال قرار دهید و سپس نایلون‌ها را از کفش‌ها خارج کرده و کفش را به مدت نیم ساعت گرما دهید. حتما کفش‌های خود را امتحان کنید تا ببینند به اندازه پای شما کشیده شده است یا خیر. اگر هنوز به اندازه ایده‌ال کشیدگی انجام نشده، شما می توانید فرآیند انجماد را تا زمانی که اندازه آنها متناسب با پای شما شود، تکرارکنید.

روش سوم: استفاده از یک بسط دهنده کفش‌ های پلاستیکی

مراحل روش سوم

۱-بسط دهنده مناسب کفش شما می‌باشد را خریداری کنید؛ بسط دهنده کفش در سبک‌های گوناگون بسته به نوع کفش مورد نظر شما، کشش ایجاد می‌کند.
بسط دهنده‌های مختلف برای کفش‌های تخت، چکمه‌ها، کفش‌های پاشنه بلند و سبک های دیگر وجود دارد. در نظر داشته باشید و کفش را بررسی کنید که آیا شما نیاز دارید طول، عرض یا هر دو را تنظیم کنید یا خیر.یک برانکاریا بسط دهنده کفش هم برای کفش پای راست و هم برای کفش پای چپ قابل تنظیم است. همچنین دو طرفه است و برای هم طول و هم عرض قابل تنظیم است. بسیاری از بسط دهنده‌ها دارای حفره‌هایی هستند برای افزایش مناطق مشکل دارپا، مانند (پینه پا)bunions هستند.

۲- بسط دهنده را داخل کفش قرار دهید و دستگیره‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا بسط دهنده داخل کفش قرار گیرد.
پس از آن، دستگیره را سه یا چهار بار دیگر برای اینکه در کفش کش بیشتری ایجاد بچرخانید و به مدت یک شب به همان حالت قرار دهید.

۳- فردا صبح، بسط دهنده را از کفش خارج کنید و کفش را پوشیده و آن را امتحان کنید. برای خارج کردن بسط دهنده از کفش باید دستگیره آن را به عقب و جلو بچرخانید و به سمت عقب ببرید.
بعد از امتحان کفش اگر کفش هنوز بیش از حد تنگ است و مناسب پای شما نیست، در چند نوبت دیگر برانکار (بسط دهنده) را طبق مراحل گفته شده در کفش ادامه دهید. توجه داشته باشید بعد از هر بار استفاده از بسط دهنده، کفش را پوشیده و آن را امتحان کنید.

نکته: مراقب باشید که بیش از اندازه از بسط دهنده استفاده نشود که کفش به طور نامناسبی گشاد شود که نتوان آن را بطور معمول پوشید.
مطالب مرتبط
منبع
wikihow
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن