تناسب اندامسلامت باش

با چه روش هایی میتوان کاهش وزن سریع را تجربه کرد

کاهش وزن سریع از یکی آرزوهای افراد چاق است. هرچند که این کار کمی برای سلامتی خطر دارد اما با روش‌هایی مطمئن می‌توان تا حدودی سرعت کاهش وزن را بالا برد.

خوردن غذاهای تند

غذاهای تند می‌تواند به شما کمک کند تا کالری‌هایتان را بسوزانید. ترکیب یافته شده در فلفل هالوپینو و فلفل کایین، می‌توانند آدرنالین را بدن افزایش دهند و سرعت سوزاندن کالری‌هایتان را تسریع بخشد.

نوشتن وضعیت غذایی به صورت روزانه

پژوهش‌های نشان داده‌اند زمانی که افراد که هر چیزی را که می‌خورند ثبت کنند، به میزان بیشتری وزنشان کاهش خواهد یافت. شروع کنید و این کار را روی نرم‌ افزارهای سلامتی انجام دهید. این راهکار به شما کمک می‌کند تا نسبت به چیزی که می‌خورید مسئول باشید.

پیاده‌روی کنید

اشتباه نکنید؛ تمرینات ورزشی در هر زمانی برای سلامتی شما مفید است. اما فعالیت‌های غروب هنگام ممکن است به‌ طور ویژه مفید واقع شود، چون متابولیسم بسیاری از افراد در پایان روز کاهش می‌یابد. سی دقیقه فعالیت ورزشی پیش از شام نرخ متابولیک شما را افزایش داده و به مدت دو الی سه ساعت آن را در همین وضعیت نگه می‌دارد. این برای شما چه معنی دارد:

پیاده روی به شما کمک می‌کند که وعده خود را با آرامش و بدون داشتن استرس نسبت به میزان کالری‌های آن غذا، میل کنید.

وعده‌های غذایی خود را حذف نکنید

توجه کنید، نادیده گرفتن وعده‌های غذایی به شما در سریع‌تر وزن کم کردن کمکی نمی‌کنند. این را به مأموریت خود بدل کنید که روزانه سه وعده‌ غذا و دو اسنک بخورید و بیش از سه الی چهار ساعت بدون غذا نمانید. اگر لازم است، یک هشدار «اسنک» در تلفن همراه خود تنظیم کنید.

 زیاد آب بنوشیدن

مطمئن باشید که شما به نوشیدن مقدار زیادی آب برای تسریع کردن فرایند رهایی بدنتان از سدیم اضافی نیاز دارید، شما می‌توانید (و باید) غذاهای حاوی آب زیاد را بخورید. مانند خیار، گوجه‌فرنگی، هندوانه، مارچوبه، انگور، کرفس، آرتیچوک و آناناس تمامی این‌ها حاوی خواص ادرار آور هستند.

استفاده از غذاهای غنی از مواد معدنی 

پتاسیم، منیزیم و کلسیم می‌توانند به شما به عنوان عناصر ضد تعادلی در مقابل سدیم عمل کنند. غذاهایی که حاوی پتاسیم زیاد هستند، شامل، سبزیجات، بیشتر غذاهای نارنجی (پرتقال، سیب‌زمینی‌های شیرین، هویج، طالبی)، موز و گوجه‌فرنگی هستند. لبنیات کم‌ چربی و بادام‌ زمینی نیز مفیدند. این مواد همچنین حاوی منافع دیگری همچون کاهش فشار خون، کنترل قند خون، و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن هستند.

دروغ‌ها را رها کنید

هر زمان که باشد، تعداد بسیار زیادی از تبلیغات کاهش وزن را در بازار مشاهده خواهید کرد که ادعا دارند می‌توانند موجب شوند تا شما در مدت ۱۰ روز، ۵ کیلوگرم وزن کم کنید. نومیدی می‌تواند ما را مجاب به انجام هر کاری نماید؛ از «خوردن تمیز و حساب‌شده» تا به‌ طور کلی خارج کردن گروه‌های غذایی از برنامه روزانه مان، به خاطر داشته باشید از تبلیغات و مدهای زودگذر دوری کنید، غذای واقعی بخورید و بیشتر فعالیت ورزشی داشته باشید.

مطالب مرتبط
منبع
goodhousekeeping
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن