تناسب اندامسلامت باش

کاهش وزن سریع، مطمئن و راهکارهای آن (قسمت اول)

همه به دنبال کاهش وزن سریع هستند، این آرزوی بیشتر خانوم‌ها است. هرچند این‌کار میتواند کمی مضر باشد اما ما سعی می‌کنیم سالم‌ترین راه‌ها را برای رسیدن به وزن مطلوب به شما ارائه دهیم.

۱٫ خوردن صبحانه کامل برای کاهش وزن

تمامی وعده‌های غذایی مهم‌اند، اما صبحانه موردی است که به شما کمک می‌کند تا روزتان را به‌ خوبی آغاز کنید. بهترین صبحانه‌ها آن‌هایی هستند که حال شما را خوب می‌کنند و احساس رضایت به شما می‌دهند. این‌طور هدف‌گیری کنید برای وعده‌غذایی صبحتان بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ کالری بخورید و مطمئن شوید که این وعده در بردارنده منبعی از پروتئین خالص همراه با چربی (مانند تخم‌مرغ، لوبیا، ماست یونانی شیرین نشده، بادام‌ زمینی یا کره بادام‌زمینی) و فیبر (سبزیجات، میوه، یا غلات کامل ۱۰۰ درصدی) است. روز خود را همراه با ترکیبی از مواد غذایی تنظیم‌کننده قند خون که به شما در لاغر شدن و کاهش وزن بدون عذاب کشیدن کمک می‌کنند، آغاز کنید.

۲٫ اولویت قرار دادن غذاهای کامل

مطمئن شوید که هرچیزی که می‌خورید کامل باشد؛ فرآوری شده یا بسته‌بندی‌ شده نباشد. ازآنجایی‌که نمک یک نگهدارنده است، این‌ها غذاهایی هستند که سدیم بسیار زیادی در خود دارند، چیزی که حین خوردن وعده‌های غذایی باید آن‌را به خاطر داشته باشید. برنامه‌ریزی کنید که تمامی اقلام موجود در وعده‌های غذایی‌تان تازه باشند. به این معنا که در آن‌ها میوه‌ها و سبزیجات تازه، غلات کامل، لبنیات با چربی کم، و پروتئین خالص وجود داشته باشند.

۳٫ به درستی نمک مصرف کردن

زمانی که پای خریدن اسنک در میان باشد، یک محصول همراه با «سدیم پایین» می‌بایست ۱۴۰ میلی‌گرم یا کمتر از آن‌را انتخاب کنید، بنابراین اگر شما واقعاً در منگنه قرار دارید، می‌توانید از این راهنما برای سبد خرید خود استفاده کنید.

۴٫ قهوه نوشیدن

روز خود را با فنجانی از قهوه آغاز کنید. کافئین یک ادرارآور طبیعی و منبعی فوق‌العاده از آنتی اکسیدان‌هایی است که از سلول‌های شما در مقابل آسیب‌ دیدگی مقاومت می‌کند. بر طبق راهنماهای رژیم غذایی برای آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۵، شما می‌توانید به‌طور روزانه ۴۰۰ میلی‌گرم قهوه مصرف کنید. خیلی اهل قهوه نیستید؟ چای نیز یک ادرارآور طبیعی است و انواعی از چای‌های گیاهی مانند شیردندان یا ریشه رازیانه می‌توانند همچنین مفید واقع شوند. در واقع: زمانی که یک مطالعه اخیر برای مقایسه تأثیر چای سبز با یک داروی مشابه انجام شد، پژوهشگران دریافتند که کسانی که چای سبز می‌نوشند، حدود ۷۰ کالری بیشتر در طول یک بازه ۲۴ ساعته سوزانده‌اند.

۵٫ نرمش و ورزش در خانه و محل کار 

این یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده است که هیچ‌وقت در موردش پشیمان نخواهید شد: تمرینات استقامتی موجب ایجاد بافت عضلانی بدون چربی می‌شود که کالری بیشتری را در محل کار یا در زمان استراحت در طول ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته، می‌سوزاند. هرچه عضلات بدون چربی بیشتری داشته باشید، سریع‌تر لاغر خواهید شد. چگونه تمرینات استقامتی را آغاز می‌کنید؟ تعدادی وزنه بالای سر بردن یا مقداری اسکات پا یا حرکات کششی پا را امتحان کنید. از وزن آزاد یا خالص خود برای اجرای تمرینات دوطرفه با دست ساده یا حرکات کششی با دست در خانه یا دفترتان استفاده کنید. این تمرینات را سه الی چهار روز در هفته انجام دهید تا به‌زودی پیشرفت‌های خوبی را در سلامت جسمانی خود مشاهده کنید.

مطالب مرتبط
منبع
goodhousekeeping
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن