پیشرفت کنکارآفرینی

۳ درس مهم برای کارآفرینان از زبان ایلان ماسک ؛ رهبری و زندگی در مریخ

برای بسیاری از رهبران کسب‌ و کار، اعتقاد به آینده‌ای فراتر از ستاره‌های فرضی خودشان، چیزی است که آن‌ها را هر روز به سمت جلو هدایت می‌کند. رهبری کسب و کار و ایجاد انگیزه در یک گروه، برای ادامه مسیر کار نسبتا دشوار است. پنج، چهار، سه، دو، یک؛ آتش. ایلان ماسک در نهایت به سمت مریخ می‌رود. میلیاردر فضا دوست از رؤیاهایش برای رفتن به فضا و حتی زندگی در مریخ در کنگره بین‌المللی فضایی در سال ۲۰۱۷ می‌گوید. در ادامه ۳ درس از ایلان ماسک به شما در برنامه‌ریزی بلند مدت هدف‌هایتان، یادگیری و توسعه فرصت‌ها و حتی برنامه‌ریزی جانشینی کمک می‌کند.

ایجاد اهدافی برای آینده ؛ ایلان ماسک چه می‌گوید؟

شما می‌خواهید گروهتان به آینده کارتان امیدوار باشد و  باور کند که قرار نیست ایستا باشد؛ برای اینکه کارمندان ۱۰۰ درصد خودشان را برای نقشی که در این کسب‌ و کار دارند، اختصاص دهند، باید برنامه‌های آینده را ببینند. حتی مهم‌تر از آن، آن‌ها باید در روند برنامه‌ریزی مشارکت داشته باشند. شما بدون مشورت با اولین مسافرین مریخ، هرگز نخواهید توانست تمدنی در آنجا بسازید. ایده‌ها، انتظارات و نیازهای آن‌ها از عوامل کلیدی خواهد بود. این موضوع یکی از مهمترین مسائل در رهبری کسب و کار است.

اسپایس ایکسبه گروهتان فرصت مشابه برای برنامه‌ریزی کارهایشان را از طریق توسعه روحیه‌ای کارآفرینی در خودشان را بدهید. هر یک از افراد را با ساختن برنامه کسب‌ و کار برای نقش کنونی و آینده‌شان در شرکت به چالش بکشید. از آن‌ها بخواهید که بگویند ۵ سال دیگر شرکت را چگونه می‌بینند و تأثیر آن‌ها در رسیدن شرکت به آن نقطه چه خواهد بود.

بررسی مشکلات، یکی پس از دیگری

یک درس سخت رهبری که بسیار از ما در اوایل آن را یاد می‌گیریم، پذیرفتن این موضوع است که شرکت ما مشکلاتی دارد. درس مهم‌تر، شناختن این است که چگونه می‌توان به شکل مؤثری بر این مشکلات غلبه کرد و از آن‌ها گذر کرد. ناتوانی در انجام این کار موجب می‌شود کارمندان از یک مشکل و بدبختی سراغ مشکل بعدی بروند. بعد از مدتی، کارمندان غرق آن می‌شوند و غیرممکن است که باور کنند آینده بهتر از گذشته خواهد بود. البته، کار همیشه نمی‌تواند همچون رنگین‌کمان روشن باشد، پس نکته کلیدی، دادن ابزاری به گروه برای غلبه بر مشکلات و با هوشمندی کار کردن است. وقتی مشکلی پیش می‌آید، جلسه‌ای گروهی بگذارید یا به‌ سرعت برای حل مشکل با آن‌ها تماس بگیرید. این به کارمندان نشان می‌دهد که شما همیشه برای کمک در دسترس هستید، که این موضوع باعث حفظ روحیه آن‌ها می‌شود.

پس‌ از آن، به روش‌هایی برای اطمینان از اینکه مشکل هرگز دوباره اتفاق نمی‌افتد، با طوفان فکری به دست آورید. از کارمندان بخواهید حس‌شان را از اینکه چه چیزی اشتباه پیشرفته است و چگونه می‌توان آن را حل کرد، بنویسند. اعمال بلافاصله این تغییرات باعث می‌شود شما تمرکز خود را روی بهبود تجربه‌های کاری آن‌ها نشان دهید.

اجازه دهید بدانند، که شما برای بهبود زندگی‌هایشان کار می‌کنید

منفی بودن در این دنیا، طغیان کردن و سرکشی است. کار باید جایی باشد که کارمندان در آن  احساس امنیت کنند تا خلاق، رؤیاپرداز و خود واقعی‌شان باشند. هر درس رهبری باید به این موضوع اشاره کند که کارمندان برای موفقیت شرکت مهم هستند و آن‌ها به شرکت تعلق دارند. این موضوع برای حفظ و جذب استعدادهای برتر ضروری است.

با توجه به گزارش گلوبوفورس در سال ۲۰۱۷، اضافه کردن انسانیت بیشتر به شناخت، عملکرد و زندگی در محل کار، شما می‌توانید این کار را با تمرکز بر گروهتان به‌ عنوان افرادی که زندگی‌هایی خارج از کارتان دارند، انجام دهید. در واقع، ۵۴ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند آن‌ها فرصت‌های بیشتر برای جشن گرفتن رویدادهای زندگی‌شان را دوست دارند، رویدادهایی همچون تولد فرزند، ازدواج کردن یا خرید خانه، علاوه بر این، ۹۰ درصد کارگرانی که بیش از ۵ رویداد زندگی‌شان را  جشن گرفته‌اند گفتند، آن‌ها حس تعلق بیشتری به شرکتشان دارند.

اجازه دهید کارمندان بدانند که شما به زندگی خارج از کارشان اهمیت می‌دهید. اگر ممکن است، به هرکدامشان، برای روز تولدشان مرخصی دهید و مزایایی برای حمایت از رویدادهای مهم زندگی‌شان پیشنهاد کنید.
مطالب مرتبط
منبع
addicted2success
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن